Dziwna narośl na elementach wyposażenia akwarium

Moderator: ModTeam

Mikołaj
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-15, 19:05
Pojemność akwarium: 27
Imię: Mikołaj
Nazwisko: Wąsik

Dziwna narośl na elementach wyposażenia akwarium

Post autor: Mikołaj » 2020-05-15, 19:18

Witam mam pytanie od 3 dni posiadam akwarium, posiadam jedynie 10 neonków i zaobserwowałem dziwne narośle na elementach wyposażenia akwarium szczególnie na dużym kamieniu. Jest to narośl jakby podobna do grzyba czy coś takiego narośl ta osadza się na wszystkich kamieniach. Dodatkowo na gąbce filtra tworzą jakby włosy już po 3 dniach pracy widoczne jest zabrudzenie na filtrze. Dodatkowo rybki mają takiego guza na brzuchu i 2 z nich mają tak wyblakły kolor . Ryby pływają raczej w dolnej o środkowej części akwarium. Czy ktoś się już spotkał z tą dziwną naroślą( obawiam się że mogłem przedawkować bakterie wlewane do wody. Czy macie na to jakąś radę. Ps wczoraj zdechła mi jedna rybka która miała taki wyblakły kolor a gdy je kupowałem wszystkie miały żywe kolory. Proszę o pomoc.
EDIT dziwne kulki na brzuchach ryb zniknęły prawdopodobnie było to przekarmienie a narośl przestała się rozszerzać jednak zaobserwowałem że wszystkie ryby schowały się za rośliną w okolicy filtra i boją się z tamtąd wyjść wcześniej się tak nie zachowywały normalnie pływały po zbiorniku czy wie ktoś co to może być.

ODPOWIEDZ