Co mogłabym wpuścić?

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Motylemjestem
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-08, 00:45
Pojemność akwarium: 40
Imię: Greta
Nazwisko: Homa

Co mogłabym wpuścić?

Post autor: Motylemjestem » 2021-02-08, 00:53

:help: Co mogłabym wpuścić do akwarium 40l? Ostatnimi czasy zdechła moja welonka, i strasznie pusto się zrobiło. Mam kiryska oraz dwa glonojady. Chciałabym wpuścić 3 mieczyki, ale zastanawiam się, czy nie będą wrogo nastawione do pozostałych ryb. Mógłby ktoś mi doradzić? :spi:

Zenon123
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-03, 12:45
Pojemność akwarium: 275
Imię: Natalia

Re: Co mogłabym wpuścić?

Post autor: Zenon123 » 2021-02-22, 15:11

Hej
Na pewno przydało by się troszkę więcej kirysek, tak pewnie z 5 bo tej jednej samej smutno :(
Co do mieczyków to bym Ci odradzała. Dla nich akwarium 40l bedzie chyba za małe... muszą mieć minimalnie 80cm długości więc akwarium 100l było by ok. Zamiast mieczyków możesz mieć 8-10 neonów czerwonych albo ok. 15 innesa :D Mogą być też gupiki, są bardzo ładne ale one strasznie szybko się rozmnażają i zaraz nie będziesz miała co z nimi zrobić.
Neonki lubią jak w akwarium jest dużo roślin, kiryskom możesz zrobić plażę bo lubią kopać w podłożu więc piasek jest idealny ale może być też jakiś drobny gładki żwirek :) A glonojady lubią kryjówki podobnie jak kiryski. Moje bardzo lubią siedzieć w kokosach :) w każdym zoologicznym znajdziesz
Super jeśli pomogłam, miłego dnia :D

ODPOWIEDZ