Akwarium 200l obsada

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Ola96
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2021-06-11, 00:06
Pojemność akwarium: 200
Imię: Ola

Akwarium 200l obsada

Post autor: Ola96 » 2021-06-11, 00:27

Witam. Piszę z pytaniem o obsadę do akwarium 200 litrów, może nawet ponad 200 ponieważ akwarium ma wypukły przód.
Obecnie w akwarium mam żwir 3mm-5mm (grys bazaltowy)+ plażę z piasku kwarcowego oddzieloną kamieniami (tymi podobnymi do kory). Posiadam filtr Aqua Nova 1000, grzałkę, napowietrzacz, korzeń oraz już posadzone roślinki in vitro: 1plan - eleocharis parvula oraz Echinodorus tennelus; 2 plan - Bacopa monnieri, Limnophila aromatica, Micrantheum umbrosum oraz Alternanthera reineckii Red mini; 3 plan - Limnophila sessiliflora oraz Rotala rotundifolia.
Z rybek na razie mam 2 skalary, 2 molinezje żółte oraz 2 jeszcze malutkie glonojady żółte. Zastanawiałam się nad zakupem jeszcze:

2 skalary,
Tęczanki neonowe/niebieskie
Kiryski (tu nie wiem, które będą najodpowiedniejsze żeby za bardzo nie wymieszany mi piasku kwarcowego z grysem bazaltowym),
Molinezje

Z rybek, nad którymi jeszcze się zastanawiałam są to ramirezy electric blue, jakaś ławica np sumik szklisty, mieczyki, brzanki (lecz nie wiem jak z nimi, ponieważ słyszałam, że podgryzają płetwy).
Więc jest trochę tych gatunków. Teraz pytanie, które rybki dogadają się ze skalarami (ponieważ przy tych napewno chciałabym zostać, ewentualnie kiedyś chciałabym zmienić je na ramirezy electric blue).

ODPOWIEDZ