Na witrynie https://spotcameras.com/pl udostępniono obraz z kamery na żywo. Bezpłatny, panoramiczny widok z kamery live jest dostępny online dla każdego.

OBSADA 450L

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

OBSADA 450L

Post autor: Kazio » 2007-07-09, 23:15

Co myslicie zeby zrobić moje akwarium(kture bede miał) takimi rybkami. Wsadziłbym karzdej po parze i bym czekał az mi sie urodzi wiecej.

Labidochromis caeruleus

POCHODZNIE:
Afryka Północno-zachodnia część jeziora Malawi
WIELKOŚĆ:
10cm
DYMORFIZM:
Samiec jest większy od samicy i posiada na płetwie odbytowej atrapy jajowe.
ZACHOWANIE:
Jeden z najspokojniejszych gatunków pyszczaków. Szczególnie zalecany dla początkujących akwarystów. Jednak ze względu na niespotykanie, cytrynowe ubarwienie pożądany również przez doświadczonych malawistów. Zaleca się trzymać z innymi spokojniejszymi gatunkami, ponieważ agresywniejsze mogą bez trudu zdominować caeruleusy. Jest to ryba stadna. W akwarium powinno się trzymać conajmniej 5, 6 egzemplarzy.
TEMPERATURA:
23-27*C
WODA:
pH 7,6-8,8 ; woda średnio twarda do twardej.
POKARM:
Ryby przyjmują chętnie zarówno mrożony jak i suchy pokarm. Są to pyszczaki w większości mięsożerne. Ich dietę powinny stanowić skorupiaki i larwy owadów. Nie można jednak zapominać o dodatku pokarmu roślinnego. Odpowiednia dieta doprowadzi do intensywnego wybarwienia ryb.
ROZMNAŻANIE:
Bardzo łatwo rozmnażany gatunek. W odpowiednich warunkach chętnie przystępuje do tarła. Samica skada ikrę na paskich kamieniach, które wcześniej skrupulatnie oczyszczaja. Ziaren ikry zwykle jest nie więcej niż 20 sztuk. Inkubacja młodych w pysku samicy trwa około 3-4 tygodni. Po opuszczeniu pyska samicy młode są dość duże i chętnie pobierają drobny pokarm.
OPIS:
Dla stadka careuleusów wystarczy już zbiornik o długości 80cm. Dekoracje powinny stanowić kamienie i skały - piaskowiec, łupki, wapienie. Należy unikać korzeni, ponieważ mogą zakwaszać wodę. Jako podłoże najlepiej zastosować drobny żwirek lub piasek

Cyrtocara moorii - PYSZCZAK MOORA Drukuj E-mail

POCHODZENIE:
Afryka - jezioro Malawi
WIELKOŚĆ:
25cm
ZACHOWANIE:
Spokojny gatunek, jednak samce agresywne wobec siebie. najpeiej trzymać kilka egzemplarzy w proporcjach 1 samiec z kilkoma samicami. Silnie przekopuje podłoże.
DYMORFIZM:
Samiec większy i intensywniej ubarwiony.
TEPERATURA:
24-26*C
WODA:
pH 7,5-8,5 , woda średnio twarda do twardej.
POKARM:
Wszystkożerny, najlepiej karmić żywymi imrożonymi larwami owadów i skrobanym sercem wołowym. Przyjmuje również chętnie suche płatki i granulaty.
ROZMNAŻANIE:
Wymaga dużego zbiornika rozrodowego. Należy zapewnić świeżą wodę, dobrze filtrowaną. Ikra składana jest na kamieniach w ilości około 80-90 ziaren. Samica inkubuje ikrę w pysku. Po wypuszczeniu młode są zdolne do samodzielnego pobierania pokarmu. Rodzice troskliwie opekują się potomstwem.
OPIS:
Wymaga dużego zbiornika, conajmniej 150cm długości. Jako podłoże powinien być zastosowany bardzo drobny żwirek lub piasek. Ewentualne rośliny powinny być obłożone kamieniami, ponieważ ryby z intensywnie przekopują podłoże w poszukiwaniu pokamu

Archocentrus nigrofasciatus - PIELĘGNICA ZEBRA Drukuj E-mail

POCHODZENIE:
Ameryka Środkowa
WIELKOŚĆ:
10-15 cm
DYMORFIZM:
Samiec jest większy i posiada bardziej wydłużone płetwy grzbietową i odbytową. Dorosły samiec charakteryzuje się guzem tłuszczowym na czole. Dojrzała samica jest zaokrąglona i jej brzuch mieni się na pomarańczowy kolor. U niektórych form hodowlanych brzuch dojrzałej samicy może posiadać tylko niewielkie prześwity koloru pomarańczowego niekiedy tylko pojedyńcze łuski.
ZACHOWANIE:
Agresywna ryba, silnie terytorialna. Chętnie kopie w podłożu.
TEMPERATURA:
21-27*C
WODA:
pH: 7-8 ; twardość: średnio twarda, ale ryby znoszą również twardą wodę.
POKARM:
Wszyskożerna. Żywy i suchy pokarm jest chętnie przyjmowany. Koniecznie z dodatkiem roślinnego, gdyż inaczej ryby będą podgryzać rośłiny.
ROZMNAŻANIE::
Samiec i samica żyją w związku monogamicznym, czyli para pozostaje ze sobą na zawsze. Dlatego należy zadbać, aby para dobrała się sama i nie zostały rozdzielone. Przed tarłem zarówno samiec jak i samica stają się bardzo agresywni. Znajdują miejsce do odbycia tarła, przy czym najczęściej jest to łupina orzecha kokosowego, doniczka, grota lub ścianka tylnia zbiornika. Do takiej kryjówki samica składa około 150-200 sztuk ikry. Po tarle samica wachluje płetwami wodę, doprowadzając stale świeżą i natlenioną. Samiec natomiast pilnuje ikry, przepędzając każdego intruza. Rodzice razem potrafią również atakować dłoń akwarysty, kąsając ją boleśnie. W zależności od temperatury wody młode wylęgają się w ciągu 3-5 dni. Od razu są przenoszone do dołka w podłożu i już po 2-3 dniach pływają w poszukiwaniu pokarmu, pod bacznym okiem rodziców. Młode nie są wybredne jeśli chodzi pokarm, pobierają praktycznie każdy. W przypadki gdy jest on zbyt duży dla narybku rodzice potrafią go rozdrobić dla wylęgu. Pielęgnice zebry bardzo troskliwie opiekują się potomstwem.
UWAGI:
Ryby wymagają zbiornika przynajmniej 80 cm długości. Najlepiej trzymać je z innymi pielęgnicami o podobnych rozmiarach. Dekoracje z korzeni i kamieni.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: OBSADA 450L

Post autor: lukasz.www » 2007-07-10, 00:00

Z tego co mi wiadomo, to pyszczaki nie zawsze dobierzesz w parę, one same się dobierają, tak że jak kupisz dwie i nie zechcą się, to nie będzie małych, ale mogę się mylić bo pyszczaków nie miałem.

Podałeś opisy ryb i w pierwszym pisze że są stadne minimum 6 w drugim na jednego samca przypada ok 4 samic a co do ostatnich to pisze że muszą się dobrać same, także kupno po dwie sztuki odpada.

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: OBSADA 450L

Post autor: Kazio » 2007-07-10, 00:09

liczac ze jedna ryba bedzie chciała 50l to moge chodowac w tym akwa 9 ryb czyli
4 Labidochromis caeruleus te niemusza dobierac sie w pary stałe.
3 Cyrtocara moorii - PYSZCZAK MOORA 2 samice jeden samiec bo pisze ze powinno byc kilka samic na samca
2 zebry ale kupie najpierw z 4 zeby sie dobrały w pary a potem 2 te co sie nie dobrały to sprzedam
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: OBSADA 450L

Post autor: lukasz.www » 2007-07-10, 00:24

No i spoko, życzę ci żeby się udało i odchowania dużo młodych :-D

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: OBSADA 450L

Post autor: Kazio » 2007-07-10, 00:28

Najbardziej ja sie martwie skad ja te ryby wezme podejrzewam ze w Białymstoku bedzie ciezko i mede zmuszony kupywac przez internet ylko niewiem jakto rybe mozna wyslac poczta czy kurierem.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: OBSADA 450L

Post autor: lukasz.www » 2007-07-10, 09:46

pewnie przez allegro byś zamawiał, no i tu jest duży znak zapytania :?: cze te rybki przetrwają w przesyłce, ja bym nie kupował przez internet, a w Białymstoku niema zaopatrzonych zoologicznych ?, jak nie ma tych ryb to zagadaj ze sprzedawcą żeby ci sprowadził.

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: OBSADA 450L

Post autor: Kazio » 2007-07-10, 09:51

Białystok do durze miasto okolo 250tys ludu Ciekawe jak uda mi sie zadadac z facetem z zooologa podejrzewam ze bedzie chciał jak najwiecej kasy. Ale ja kupuje tylko 9 ryb. Potem jak odhoduje sam bede sprzedawał,
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

salomon666
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-07-10, 23:18
Pojemność akwarium: 160
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Re: OBSADA 450L

Post autor: salomon666 » 2007-07-11, 11:50

Witam!!
ja proponuje rozejrzeć się za giełdą akwarystyczną!! to najlepsze rozwiązanie jest duży wybór (dużo większy niż w sklepie zoo) ja zaopatruje się w PALETKI na giełdzie w Krakowie ale widziałem też dużo pyszczaków:)

a co do tego ze na jednego pyszczaka 50l to sie z tym nie zgodze to wszystko zalerzy ile skał i jaki wysrój bedziesz miec w tym akwa

P.S może podasz parametry wody, rodzaj filtracji??

pozdrawiam
Mateusz

marcin dabrowski
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2007-07-04, 22:10
Pojemność akwarium: 200
Lokalizacja: bialystok
Kontakt:

Re: OBSADA 450L

Post autor: marcin dabrowski » 2007-07-11, 23:02

w bialym masz duzo sklepow ja polecam tylko jeden bo wlascicel jest akwarysta i przede wszystkim nie wciska kitu. nie pamietam skad ma ryby ale gwarantuje jakosc choc nie chetnie sprowadza ryby na zamowienie ale jak dobrze zagadasz i powiesz ze znajomy jest stalym klientem i go chalil to powinien to zrobic. to jest ma dziesiecinach na przeciwko zabki kieruj sie na wypozyczlnie dvd i video przewaznie bierze on ryby od hodowcow a nie po chemii z hurtowni a drugi taki sklep ktory bym polecil tylko z tego wzgledu ze jest duzy wybor sprzetu to na 27lipca w piwnicy tesco tam jest tez spory wybor ryb koles chetnie spelni twoje zamowienie ale nie polecam jeszcze jak mozesz powiedziec ile zaplaciles za akwarium i gdzie a jak masz czas co do wstawiena akwarium to popatrz u nas na stronce ja juz mam propozycie przyjeca pielegnic zebr

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: OBSADA 450L

Post autor: Kazio » 2007-07-12, 19:02

Ja akwarium bede zakładam po 15 sierpnia bo wtedy bede mial kae w rece i mnóstwo czasu. Mam amiar załorzyc akwa 450l 150x50x60 i zrobic w tym akwa biotop malawi (z pielegnic zebr ezygnuje) a jesli chodzi o parametry to do tego biotopu to woda musi byc 7-8ph i woda sredni otwarda. Umnie w kranie woda jet twardowata wiec bede urzywał filtr RO . filtracja to bedzie raczej filtr kupełkowy mysle o firmie JBL ale ich filtr jest dosc drogi (500) zł pozatym to smok na prad wiec moze zamiast kubełkowego zrobie kaskadowy ale taki ktury ma wiele koszyków na wkłady filtracyjne.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: OBSADA 450L

Post autor: D4ni3l » 2007-07-25, 19:11

Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Zablokowany