ile rybek moge sobie jeszcze kupić ?

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

RybaAkwa
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2023-10-16, 16:24
Pojemność akwarium: 45
Imię: Paweł
Nazwisko: Rybczyński

ile rybek moge sobie jeszcze kupić ?

Post autor: RybaAkwa » 2023-10-16, 16:39

Witam mam akwarium 45 l z wyprofilowaną przednią szybą, trzymam w niej 10 razbór plamistych, 5 neonków innesa i 3 kiryski panda, czy moge kupić sobie jeszcze kilka neonów? czy to za dużo ryb jak na taki litraż ? Bardzo podobają mi sie neony chce sobie ich dokupić kilka ale też nie chce sprzedawać innych ryb, da sie to jakoś ogarnąć ? może zmiana filtra na lepszy ? mój filtr to: JY-400F chiński ale taki był w zestawie. Da sie coś zrobić?
Prosze o odpowiedź

Marcin199
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2024-01-15, 15:40
Pojemność akwarium: 2
Imię: Marcin

Re: ile rybek moge sobie jeszcze kupić ?

Post autor: Marcin199 » 2024-01-24, 11:39

myślę, że możesz spoko dokupić te neony, ale z umiarem, żeby nie przesadzić z ilością w tym 45-litrowym akwarium. Sprawdzaj, czy rybki dobrze się czują, bo ważne, żeby nie było za tłoczno dla nich. Co do filtra, no może faktycznie warto by było pomyśleć o lepszym. Chińskie sprzęty bywają różne, więc jakbyś miał możliwość wymienić na coś bardziej solidnego, to może to poprawi ogólną sytuację w akwarium. 👍 Warto czasem inwestować w lepszy sprzęt, żeby rybki miały lepsze warunki.
Pozdrawiam, Marcin 😊
pozdrawiam Marcin 😊

ODPOWIEDZ