problemy z roslinami

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

obi wan 16
Stały bywalec
Posty: 244
Rejestracja: 2007-05-26, 23:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kamil
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

problemy z roslinami

Post autor: obi wan 16 » 2007-07-13, 22:32

mam problem z roslinami.przez pare dni rosliny w akwa wyglodały super.potem tracily atrakcyjnosc,stawaly sie blade i marniały.problem w tym ze mam instalacje co2 i stosowałem odzywki i zelazo na chloroze.akwa 112l,110w swiatla halogenowego.prosze o porade

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problemy z roslinami

Post autor: D4ni3l » 2007-07-14, 10:42

Na pewno oswietlenie halogenowe sie nie nadaje, lub po prostu spala ono twoje rosliny.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: problemy z roslinami

Post autor: Slanter » 2007-07-14, 11:00

Swiatlo halogenowe to raz. Dwa, CO2 i mikroelementy to jeszcze nie wszystko. Wazne jest rowniez podloze i nawozy makro. Moze brakowalo potasu? Jego deficyt jest w akwariach czesty. Bez potasu nie ma fotosyntezy. Rowniez o jakich roslinach jest mowa? Wygladaly ladnie na poczatku i potem przez jakis czas poniewaz rosliny zuzywaly zmagazynowane zasoby wszystkiego czego potrzebuja. Gdy to sie skonczylo po prostu zaczely marniec i beda marniec o ile zapewnisz im to czego im brakuje. Zmien te halogeny na swietlowki. Lepsze swiatlo, nizsza temperatura i nizszy rachunek za prad.

olinka_1991
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-07-13, 16:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła, wielkopolskie
Kontakt:

Re: problemy z roslinami

Post autor: olinka_1991 » 2007-07-14, 23:49

popieram!!!! halogeny też kiedyś miałam, jak mnie nie było stać na pokrywę, to przyszedł znajomy i podłączył jednego halogena, z opłakanym zresztą skutkiem...

no, teraz mam wreszcie prawdziwe akwarium z pokrywą itd, bimbrowni nie używam, roślinki rosły nawet przy 20W/5O litrów.

a co do CO2 - nawet CO2 nie pomoże, jak nie beziesz uzupełniać nawozem i witaminami, np. Multimineralem firmy Tropical.
czas jest najlepszym nauczycielem - szkoda, że zabija wszystkich swoich uczniów...

koniki anglo-arabskie i rybki rulezz!! :)

ODPOWIEDZ