Owal ver. Płaskie

Moderator: ModTeam

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Owal ver. Płaskie

Post autor: zejnowski » 2007-07-14, 21:11

Czy mógłbym prosić o wady i zalety obydwu rodzajów akwarium? I różnice jeżeli występują inne oprócz wyglądu.

olinka_1991
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-07-13, 16:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła, wielkopolskie
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: olinka_1991 » 2007-07-14, 21:51

hmmm... jesli chodzi o wygląd, to z gostami się nie dyskutuje :)

mi osobiście podobają się zwykła, płaskie, no i zdecydowałam się na nie, bo mają właścwości... jakby to ująć... cieszące zarówno właściciela, jak i ryby - to drugie chyba ważniejsze ;)

po pierwsze, te owalne mają jeną ścianę ogrągłą, co powoduje, że przepływając wzdłuż niej, słyszą swoje własne echo i są zdezorientowane, nawet linia naboczna nie pomaga - co prawda nie jest to tak silne zjwaisko jak w kuli, ale jednak...

po drugie, wywołują niepotrzebne złudzenia optyczne - ryby widziane przez taką szybę są zniekształcone, mogą wydawać się większe albo mniejsze. Pozdrawiam :)
czas jest najlepszym nauczycielem - szkoda, że zabija wszystkich swoich uczniów...

koniki anglo-arabskie i rybki rulezz!! :)

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: zejnowski » 2007-07-14, 21:53

Czyli to tylko element dekoracyjny? A np akwaria panoramiczne?
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności, nauka jest po prostu za młoda aby to zrozumieć"

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: oleq_30 » 2007-07-14, 23:27

w polokragłym jest problem z np wylapaniem rybek miejszych (wiem bo mam) zawsze sobie znajda przesmyk miedzy siatka a szyba i zwieja musze zaganiac je na boczna scianke i na niej wylapywac ( dzis tak narybek platynki scigałem po akwarium , wczesniej to samo mialem z małymi molinezjami
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

olinka_1991
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-07-13, 16:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła, wielkopolskie
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: olinka_1991 » 2007-07-14, 23:31

czyli takie nie z 4 ścianami, tylko z sześcioma, tak?

no cóż, one są na pewno lepsze niż te z okrągłą szybą. Ale przeważnie, jako 'oryginalne', są droższe niż te zwykłe, no i trudniej obliczyć ich litraż. a proszę mi wierzyć, rosliny w zwykłym wyglądają ŚWIETNIE. oczywiście nie mam zamiaru namawiać czy cos w tym stylu, ale dla mnie proste są najlepsze, i na pewno łatwiej do nich dokupić pokrywę aniżeli do sześciobocznego, oczywiście pomijając zakupy w zazwyczaj drogich zestawach akwa+grzałka+pokrywa+filtr, jeśli dopiero urządza się akwarium to radzę zrezygnować z zestawów. dziś przeglądałam zestawy akwarystyczne, i tam np. do 54l była pokrywa ze świetlówką 15W, a powinno być 0,5W na litr :/ i takie tam różne ekscesy...

ale jeśli tylko ma się odpowiednią szafkę lub stolik albo też komodę pod takie akwarium sześcioboczne, to prezentuje się znakomicie - ale chyba tylko wtedy, gdy bokami dokładnie odpowiada zarysowi mebla. i radziłabym też, żeby to nie było jakieś akwarium w kształcie sześciokąta foremnego, fajnie byłoby gdyby miało ściany "ukośne" kilka razy mniejsze niż szybę z przodu. jeśli mój opis wydaje się niezrozumiały, to proszę powiedzieć, dam link do obrazka :)
czas jest najlepszym nauczycielem - szkoda, że zabija wszystkich swoich uczniów...

koniki anglo-arabskie i rybki rulezz!! :)

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: zejnowski » 2007-07-15, 00:37

a daj. :)
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności, nauka jest po prostu za młoda aby to zrozumieć"

olinka_1991
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-07-13, 16:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła, wielkopolskie
Kontakt:

Re: Owal ver. Płaskie

Post autor: olinka_1991 » 2007-07-15, 10:46

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Dpl

akwarium profilowane, czyli to z "efektem kuli", o którym pisałam
akwarium profilowane, czyli to "z sześcioma ścianami"
akwarium zwykłe, czyli prostopadłościenne. - wszystkie są pokazane na tej stronie w ednym oknie.

[ Dodano: 2007-07-15, 10:47 ]
sorx, chodziło mi o akwarium PANORAMICZNE czyli to z sześcioma ścianami*
czas jest najlepszym nauczycielem - szkoda, że zabija wszystkich swoich uczniów...

koniki anglo-arabskie i rybki rulezz!! :)

ODPOWIEDZ