Szczecin

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: Maksior » 2008-09-28, 16:56

pomijając to że pracuje tam facet który chyba jest cofnięty to wybór jest w sumie żaden. Gośc nie potrafił na proste pytania odpowiedzieć i omija temat o którym nie ma pojęcia. Poza tym żyje wiadomościami sprzed 30lat chyba. Ceny jak z kosmosu za 25 zł to ja już dorosłego skalara kupie a nie 3cm standartowego... mieczyk weloniasty o wszystkich kolorach tenczy (srokacz jakiś mało....) 20 zł.... ludzie litości toż to u niedzielskich taniej jest. Zraził mnie ten klub strasznie...
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: marthinez » 2008-09-28, 18:55

Maksior pisze:pomijając to że pracuje tam facet który chyba jest cofnięty to wybór jest w sumie żaden. Gośc nie potrafił na proste pytania odpowiedzieć i omija temat o którym nie ma pojęcia. Poza tym żyje wiadomościami sprzed 30lat chyba.
Nie wiem, czy u Niedzielskich jest pod tym względem lepiej. Tam nie posiadają żadnych wiadomości.
Maksior pisze:Ceny jak z kosmosu za 25 zł to ja już dorosłego skalara kupie a nie 3cm standartowego... mieczyk weloniasty o wszystkich kolorach tenczy (srokacz jakiś mało....) 20 zł....
Chyba jednak dawno tam byłeś lub robiłeś zakupy u jakiegoś dziwnego jegomościa (chociaż podejrzewam, ze nic tam nie kupiłeś). Wszędzie zdarzają się tacy ludzie, jednak do klubu należy wiele osób, od których można kupić rośliny poza giełdą i wierz mi są bardzo dobrymi akwarystami z niezłym "asortymentem" i cenami.
Ja większość roślin mam stamtąd. Ceny można negocjować.
Dla przykładu 30 sporych szczepek microsorum kupiłem z 30 dychy.
Znajdź proszę taniej.
Maksior pisze:toż to u niedzielskich taniej jest.
Pojecie o roślinach masz widzę blade.
90% roślin od nich jest w stanie, delikatnie mówiąc bardzo złym.

I kępka moczarki za 15 zeta. :P
W molinezji taką ilość dostałem za 2 (słownie- DWA) zeta.

A wracając do tematu. Jesteś ze Szczecina, wiec pokieruj kolegę z zakupem roślin.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
freelanc3r
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2008-07-02, 13:56
Pojemność akwarium: 325
Imię: R
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: freelanc3r » 2008-09-28, 19:07

myslalem nad odwiedzeniem "Molinezji" ale no niestety, dzis nie mialem czasu a tygodnia czekac nie moge z roslinkami
o sklep jakis poprosze :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: marthinez » 2008-09-28, 19:46

Jeżeli chcesz Nurzańce to skontaktuj sie z tym gościem: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=nyszper
To klubowicz z "Molinezji".
Możesz się z nim umówić na odbiór poza giełdą.
Nurzańce ma na bank.

Sklepów nie polecę, bo nie znam.
W kilku widywałem roślinki, ale były to okazy znikome i co jakis czas asortyment sie zmieniał.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: Maksior » 2008-09-29, 21:49

W molinezji byłem w ta niedziele -.-''' skalary były prezeski. Ceny jakie były podane są wyższe niż w sklepach. Ja mówie o molinezji a nie układach poza molinezją(bo tak nazywa sie kupowanie na tak zwane lewo) Rośliny to może mają wybór ale mchy są w tragicznym stanie. Dla mnie przykładem wzorowo utrzymanych roślin ryb i ogólnie akwariów jest hurtownia Apisto na dąbrowskiego. Facet jest konkretny ma znacznie większą wiedze niż inni ,,super hodowcy''. Duży wybór ryb (roślin mniej ale za to mchy ma ładne soczyście zielone) o zdrowych żywych kolorach i na dodatek bardzo tanie. Na ironie losu jest cżłonkiem molinezji. W moich oczach molinezja jest spalona tak samo jak skalar i giełda w domu kolejarza. Hurtownia apisto i Nimfa to 2 najlepsze sklepy w szczecinie i nikt nie powie mi że jest inaczej.
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

gizun
Akwarysta
Posty: 656
Rejestracja: 2008-02-12, 15:53
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: gizun » 2008-09-29, 21:59

A w nimfie to są tylko ryby, czy roślinki i sprzęt też?

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: zejnowski » 2008-09-29, 22:01

Apisto ogłasza się na allegro :) Nick: PiterAPISTO
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności, nauka jest po prostu za młoda aby to zrozumieć"

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: marthinez » 2008-09-30, 07:32

Maksior pisze:Ja mówie o molinezji a nie układach poza molinezją(bo tak nazywa sie kupowanie na tak zwane lewo)
Jakie "na lewo".
Wchodzisz, pytasz się o dana roślinkę, gość mówi, ze ma np. w domu (wiadomo, wszystkiego ze sobą nie przyniesie) i tyle. To jest giełda, nie sklep. Nie ma czegoś takiego jak "na lewo".
Maksior pisze:Dla mnie przykładem wzorowo utrzymanych roślin ryb i ogólnie akwariów jest hurtownia Apisto na dąbrowskiego. Facet jest konkretny ma znacznie większą wiedzę niż inni ,,super hodowcy''.
Heh. Dobry znajomy. Ale pewnie z nim też nie ugadam się "na lewo", bo jest z "molinezji". :P
Pomyśl, gdzie tą wiedzę zdobył i się nią dzieli. Podpowiem - "molinezja"
Roślin nie ma praktycznie wcale. Mchy (większość to zwykła "java") i rogatek.
Maksior pisze:W moich oczach molinezja jest spalona tak samo jak skalar i giełda w domu kolejarza.
Dobrze, ze napisałeś, że w twoich oczach.
Dom kolejarza to właśnie obecna molinezja.
Maksior pisze:Hurtownia apisto i Nimfa to 2 najlepsze sklepy w szczecinie i nikt nie powie mi że jest inaczej.
Zgadza się, ale nie dotyczy to roślin.

Maksior, proszę Cie jak nie znasz ludzi z molinezji (prócz Piotra Mazurka) to nie pisz herezji typu "super hodowcy".
Nie widziałeś baniaków tych osób, ani nie znasz ich osiągnięć. Zapewniam Cię, zdziwił byś się.
A w nimfie to są tylko ryby, czy roślinki i sprzęt też?
Ryby. Roślin jest znikoma ilość, a ich stan pozostawia wiele do życzenia. Holendra na nich nie postawisz. :P
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: zejnowski » 2008-09-30, 19:56

A ja poszukuję miejsca gdzie kupię tani dobry piasek do akwarium, najlepiej sprawdzony. bo z allegro to przesyłka wyjdzie mi drożej niż zawartość :]
Ktoś ma jakieś sprawdzone miejsca?
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności, nauka jest po prostu za młoda aby to zrozumieć"

gizun
Akwarysta
Posty: 656
Rejestracja: 2008-02-12, 15:53
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: gizun » 2008-09-30, 19:58

A jest jakaś "sprzętowa hurtownia"?

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: marthinez » 2008-09-30, 20:53

Dominik w marketach budowlanych mozna dostać dekoracyjny piasek kwarcowy.
Stosowany jest on ogólnie w budownictwie. Nie wiem tylko, czy nie jest jakoś specjalnie zabarwiany.
Jeśli będę miał okazje sprawdzić w firmie skład to napisze, ale możesz sam spróbować się dowiedzieć.
20 kg worek kosztuje parę groszy.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: Maksior » 2008-09-30, 21:15

Marthinez mówiąc super hodowcy miałem na myśli ludzi którzy mają hodowle i myślą że coś wiedzą. Tak wiem że Piotrek jest w molinezji bo rozmawiałem z nim troszke wczoraj. Ja uważam że wiedza nabyta przez niego to raczej własne doświadczenia a nie informacje z molinezji ;) co do giełdy kolejarza: co miałeś na mysli mówiąc że jest to obecna molinezja?? jeżeli to że tam sie wystawiają goście z tego klubu to moje zdanie o molinezji zmieniło sie na jeszcze gorsze:P Jak byłem w molinezji to widziałem akwaria które niezbyt fajnie wyglądały:P zaglonione szyby a mech brązowy a nie zielony:P nie wiem, jak na razie nie popisali sie w moich oczach (a ja jestem wybredny,opryskliwy, rażą mnie szczegóły) u Piotrka nie zauważyłem nic o co mógłbym sie przyczepić, a to dla niego wielki plus bo zawsze coś znajdę:P. Molinezja ma szanse sie odbudować sie w moich oczach jak będzie wystawa żyworódek i targi 29.10. Jeżeli nie zobaczę tam nic interesującego i będę słuchał bzdur od hodowców (jak to często słyszałem w giełdzie kolejarzy) to zdania nie zmienię:P
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: marthinez » 2008-09-30, 21:29

Maksior pisze:co do giełdy kolejarza: co miałeś na mysli mówiąc że jest to obecna molinezja??
To jest ten sam klub. Dom kolejarza to dawna siedziba molinezji.

Zdania nie karzę ci zmieniać. Masz przecież prawo do własnej opinii.

Mazurek ma hodowlę/sklep dlatego u niego to wszystko tak wygląda.

Molinezja ma prawie 50 klubowiczów, a akwaria prezentowane na giełdzie należą do kilku osób, które faktycznie słabo o nie dbają.
Dlatego jestem za dogadywaniem się "na lewo".
Wielu klubowiczów potrafi załatwić fajne rośliny w przystępnej cenie, a na wspomniany wyżej Nyszper(nick z allegro) może załatwić rzadkie gatunki ryb, które ciężko dostać w sklepach (popytaj tombo77 :P ).
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
freelanc3r
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2008-07-02, 13:56
Pojemność akwarium: 325
Imię: R
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: freelanc3r » 2008-10-01, 12:55

co do piasku to polecam CEDRUS ! 18zl 25kg pieknego piasku !
dodatkowo maja olbrzymi wybor skalek !!
bylem, za piach dalem 36zl + 70kg ladnych skalek za 18zl :O

Cedrus miesci sie w Rejkowie, czyli za Cukrowa kawalek, ale IMO warto

zejnowski
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-06, 21:40
Pojemność akwarium: 120
Imię: Dominik
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin

Post autor: zejnowski » 2008-10-01, 16:39

marthinez, dlatego pytam się o sprawdzone piaski, ponieważ sam wiesz jak to może wpłynąć na zbiornik, zresztą co ja Ci takie rzeczy gadał ;)

freelanc3r, o Cedrusie też słyszałem wiele pochlebnych opinii chyba się wybiorę tam.
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności, nauka jest po prostu za młoda aby to zrozumieć"

ODPOWIEDZ