Akwarium dla Welonek

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

babel
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-07-12, 02:58
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Akwarium dla Welonek

Post autor: babel » 2007-08-31, 19:38

Witam! Dziś kupiłem akwarium 126l proste o wymiarach 80x35x45. Prosiłbym aby ktoś mi podpowiedział jak urządzić to akwarium. Mam zamiar trzymać tam dwie welonki (jedna złota druga lekko złota w białe i czarne plamki) więcej rybek raczej nie wchodzi w grę. I teraz mam pytanie na jaki styl najlepiej urządzić akwarium welonkom tak aby było im najprzytulniej? Niestety nie znam się na urządzaniu akwa za bardzo, moje dotychczasowe akwa zawsze wyglądało ubogo i chce to zmienić w nowym zbiorniku. Planuję kupić jakiś zestaw roślin z allegro ale też dobrze by było wiedzieć jakie roślyny będą najlepsze, jaki żwir itd, a niestety nie wiem... Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: KrZyWy » 2007-08-31, 21:39

Welonki to ryby zimnolubne. Dlaczego więcej rybek nie wchodzi w grę? Ja bym obsadził:
- 3 x Teleskopka
- 3 x Tancho Oranda

Musisz dowiedzieć się więcej o tych rybacj bo jak narazie to na moje oko nie wiele się znasz. Warto kupić książkę o tym, polecam "Ryby Zimnowodne - Dick Mills". Powinieneś znać się na tym co robisz a nie później się dziwić że zbiornik jest ubogi. Konieczny będzie filtr kanistrowy co jest nie uniknione ponieważ welony należą do akwariowych "brudasów". Grzałka jest oczywiście zbędna, raczje będzie potrzebna chłodziarka jeżeli będziesz miał za ciepło. Woda - 18st.C. Napowietrzacz też nie jest zły + kamień napowietrzający. Jako florę proponuję:
- gałęzatkę kulistą
- moczarki
- wywłócznik
- rogatek
- nurzaniec
- ludwigie
- tatarak
- azolla

Żwir najlepszy 2-3mm granulacja, może bbyć rzeczny, kwarcowy.
Mogę ci dać jeszcze kilka praktycznych porad aby uniknąć błędów typu wykopane rośliny, zmętnienie wody, chore rybki, brudna woda. Moje gg: 9354842.
Używam TYLKO Pokarmów Firmy

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: Morter » 2007-09-01, 09:25

KrZyWy pisze:Welonki to ryby zimnolubne. Dlaczego więcej rybek nie wchodzi w grę? Ja bym obsadził:
- 3 x Teleskopka
- 3 x Tancho Oranda
KrZyWy, a nie czytałeś wielokrotnie na forum, że welonki potrzebują około 50l na sztukę? Może dlatego babel, nie chce ich więcej, co b świadczyło, że wcale tak źle u niego z wiedzą nie jest... Idąc za twoim tropem, na 50l wrzucił być 3 welonki!! Co jest o 2 za dużo...
KrZyWy pisze:Mogę ci dać jeszcze kilka praktycznych porad aby uniknąć błędów typu wykopane rośliny, zmętnienie wody, chore rybki, brudna woda. Moje gg: 9354842.
Jeśli możesz dać rady np. co do wykopywania czy innych rzeczy, daj na forum, albo w tym temacie, albo napisz artykuł, podziel się z innymi swoją wiedzą i upublicznij ją, nie chowaj tylko dla siebie...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

babel
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-07-12, 02:58
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: babel » 2007-09-02, 11:49

Jeżeli chodzi o ilośc rybek w akwarium to chodzi o wystarczający przestrzeń dla welonek... poza tym chce tylko te 2 rybki. Pomocy szukam w sprawie roślin ponieważ na nich za bardzo się nie znam, nie wiem czy wszystkie wytrzymają niską temp. ok. 19°C. Myślę nad kupnem zestawu roślin z allegro bo to chyba najbardziej opłacalana opcja. Zastanawiam się nad takimi zestawami:

http://allegro.pl/item229669776_super_z ... ratis.html

http://allegro.pl/item231453721_wielka_ ... 0_gat.html

http://allegro.pl/item229526352__super_ ... snal_.html

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: pavelek » 2007-09-02, 12:26

Ja bym wybrał zestaw nr.2 , wydaje mi się naj opłacalniejszy i jest dużo roslin.

Awatar użytkownika
Teqila
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-09-06, 15:35
Pojemność akwarium: 100
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: Teqila » 2007-09-06, 19:03

U mnie ładnie rosną moczarki a i welonki ich nie lubią. Najlepsze jest w nich to że jak kupisz 2 za 1,50 zł to w niedługim czasie rozrosną ci się na pół akwa

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: dzidek1983 » 2007-09-06, 19:28

a ja powiem tak

jedyne roslinki ktore beda ladnie rosnac w wodzie dla welonek to:

moczarka, trawy, wywłócznik

dlaczego... bo welonka to rybka zimloubna a nie wiem czy roslinki z zestawow ktore zaproponowano wczesniej nadaja sie do temperatury okolo 20 stopni

zreszta te trzy wygladaja najlepiej przy welonkach, bo wg mnie daja efekt naturalnosci

nero
Zainteresowany
Posty: 27
Rejestracja: 2008-03-15, 19:51
Pojemność akwarium: 54
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: nero » 2008-04-25, 21:43

dokładnie próbowałem różnych zestawów roślinek dla welonów, i najlepiej rosnie moczarka. Spróbuje z trawą, za miesiąc dam fotki moich akwa, acha low tech z gupikami mi sie bardzo udał zobaczycie jakie efekty, u welonków też zrobiłem low-tech i czekam na ruszenie. Ludzie kopary wam opadną jak zobaczycie jak rośliny rosną według zaleceń pani Daiany Walts czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Akwarium dla Welonek

Post autor: kbtor » 2008-04-25, 22:09

Tak nero, bardzo fajnie. Tylko następnym razem nie odgrzebuj nieaktualnych tematów.
Obrazek

ODPOWIEDZ