dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

luthor
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2007-08-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Post autor: luthor » 2007-09-18, 17:56

Witam. Czy w akwarium 63 l można trzymać 2 parki prętnika karłowatego :roll: . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sil
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 2007-08-29, 09:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Głogów

Re: dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Post autor: Sil » 2007-09-18, 18:21

Nie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
FoxyLove
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-28, 21:52
Pojemność akwarium: 300
Imię: Brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Post autor: FoxyLove » 2007-09-18, 18:22

parki? niestety nie....gdyż nie można trzymać 2 samców w tak małym zbiorniku z wiadomych przyczyn :) (bo się pobiją i będą walczyć o terytorium) ,ale naturalnie możesz trzymac harem czyli jeden samiec + 3 lub dwie samiczki.

luthor
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2007-08-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Post autor: luthor » 2007-09-21, 16:31

Mam dwie parki prętnika karłowatego w 63l. Przez kilka ostatnich dni jeden z samców buduje w wgłębki(którą przymocowaną wyrywa) gniazdo pod powierzchnią wody. Odpędza przy tym pozostałe 3 prętniki. Samiec chyba ma jakieś tarło urojone, albo sam nie wiem co bo tylko jedna z samic ma troche pełniejszy brzuch(objaw tarła???) ale przy tym ją również odgania. Jakiś porąbaniec czy co?? :roll: Zamiast sie do niej przystawiać to ją gania podczas budowy gniazda(ikry jeszcze nie ma). Dziwi mnie to, że on nie stara sie żeby złożyła mu w gnieździe ikre tylko ją często gania po całym akwarium. Co i jak mam robić?? Może mam sie pozbyć wgłębki, zeby nie miał urojonego tarła(przypuszczam że ma :roll: )

Awatar użytkownika
FoxyLove
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-28, 21:52
Pojemność akwarium: 300
Imię: Brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwie parki prętnika karłowatego do 63 l??

Post autor: FoxyLove » 2007-09-21, 20:18

Wszysctko jest w jak najlepszym porządku! nie wyrzucaj wgłębki bo inaczej samiec nie zbuduje gniazda, prętniki,bojowniki itd tak własnie podchodzą do tarła . Wpierw samica goni samca ,potem samiec buduje gniazdo i odgania od niego samice w końcu kiedy samica podpłynie do gniazda on również do niej przypływa i ryby łączą się w taką jakby literke 'T" i samica wypuszcza jajeczka ,następtnie opadają razem na dno. Po akcie samiec powtórnie goni samice.

pragnę dodac iż trzeba być cierpliwym i naprawde trzymanie 2 par prętników czyli 2 samców i 2 samic w 63 litrach nie jest dobrym pomysłem.,oddaj jednego samca i zostaw je w układzie 1+2 ( jeden samiec i 2 samice)-harem
Pozdrawiam Lisiczka,...
1+3 prętnik karłowaty (+14 maluchów w kotniku)
3 x bocja wspaniała
10 x rasbora klinowa
8 x brzanka Titeya (wysmukła)

ODPOWIEDZ