Problem z grzałką!

Moderator: ModTeam

djrolex
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-19, 15:18
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Polska

Problem z grzałką!

Post autor: djrolex » 2007-09-19, 17:33

Witam mam poważny problem z grzałką i nie wiem co zrobić! Otóż mój problem polega na tym ze na grzałce mam ustawioną temp. 30 stopni a na termometrze pokazuje mi 26. Czy w takiej sytuacji grzałka się zepsuła? Co chwila się włącza i po chwili wyłącza ale temp nie wzrasta. Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc


maol:

Poprawiłem tytuł wątku na czytelny i dodałem "ogonki" w treści posta. Na przyszłość proszę samemu o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 2007-09-20, 14:15 przez djrolex, łącznie zmieniany 1 raz.

Danio12345
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 2007-08-06, 20:45
Pojemność akwarium: 174
Imię: Micha³
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z grzałką!

Post autor: Danio12345 » 2007-09-19, 17:50

może masz zepsuty termometr, ja raz tak miałem. Albo masz grzałkę za małą do takiego akwa. Podaj ilość litrów w akwa i moc grzałki.
112l roślinne - HM, HC, rotala rotundifolia, didiplis diandra, blyxa japonica
30l mcharium - erect moss, fontinalis antypyretica, flame moss, spiky moss oraz riccia sp. Dwaft
25l mcharium - taiwan moss, peacock moss, fissidens fontanus oraz subwassertang i riccardia chamedryfolia
7,5l - stringy moss
Pozdrawiam, Michał Danielczyk

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Problem z grzałką!

Post autor: Morter » 2007-09-20, 08:28

jest kilka wersji (od najbardziej prawdopodobnych do mniej)
1. termostat jest tylko na oko wyregulowany (jest tak w większości grzałek) więc jeśli przy ustawieniu na 30 jest 26, to ustawiając na 34 będzie 30 (swoją drogą po co Ci aż 30C?)
2. Grzałka jest za mała do litrażu/w pokoju jest chłodniej i różnica temperatur wymusza zwiększenie mocy grzałki - podaj moc grzałki i litraż, jeśli masz opakowanie, tam powinno być do jakiego akwarium i przy jakiej różnicy temperatur ta grzałka działa
3. termometr jest zepsuty/masz termometr LCD przyklejany na szybę, który mieży częściowo temp w pokoju, co może powodować obniżenie wskazań - jeśli masz LCD, kup zwykły termometr zanurzalny (jest dużo lepszy) jeśli masz zanurzalny, wyjmij go i potrzymaj pod pachą, jeśli wskaże 36,6 (+/-) to jest dobry.
4. grzałka jest zepsuta, ale to jest bardzo mało prawdopodobne przy tym, co opisałeś...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

djrolex
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-19, 15:18
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z grzałką!

Post autor: djrolex » 2007-09-20, 16:20

Juz jest ok!wiem juz o co chodzi!poprostu grzalka jest za mala do mojego akwa:(

Zablokowany