Sprawa nawozu

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

mikser
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-02, 15:19
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: Polska

Sprawa nawozu

Post autor: mikser » 2007-01-12, 20:58

Witam

Mam pytanie dotyczące nawozu dla roślin. Jaki nawóz proponujecie dla roślin w nowym akwarium 112l? Różnorodność jest i chciałbym poznać opinie.

Pozdro
Zbiornik 112l

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Sprawa nawozu

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-28, 15:25

Tanie są kulki z gliny. JA je stosuje i narazie jest ok. Do tego leje polskie nawozy w płynie bo zagraniczne dla mnie troszke za drogie.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
Akasha
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2007-01-26, 18:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sprawa nawozu

Post autor: Akasha » 2007-01-30, 18:38

Kulki sa dobre ale trzeba je usunąć po jakimś czasie i nie można zapomnieć, najwygodniejsze są nawozy płynne np z Tropicala jest jeden taki dobry nawóz.
Obrazek
160 L

Staszek
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-22, 14:20
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Lubatowa

Re: Sprawa nawozu

Post autor: Staszek » 2007-02-22, 15:22

Poszukaj na Alegro. Sa tanie i dobre. Sam taki mam. Starcza na długo a roslinki pieknie rosną.

oskaro3
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2007-02-17, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z daleka

Re: Sprawa nawozu

Post autor: oskaro3 » 2007-02-22, 16:15

Ja używam AQUA ART GAINER CLASSIC i jestem zadowolony.

Tutaj jest opis:

Planta Gainer Classic jest nawozem uniwersalnym do stosowania we wszystkich akwariach dekoracyjnych i towarzyskich.

Zawiera: żelazo, mangan, cynk, miedź, molibden, bor, potas, magnez w łatwo przyswajalnej dla roślin formie. Dostosowania w akwariach w których do podmian stosuje się wodę wodociągową lub mieszaną z wodą z filtra odwróconej osmozy (R/O).

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Sprawa nawozu

Post autor: gandziocha » 2007-02-22, 17:05

http://allegro.pl/item165...it_cenowy_.html
ja polecam ten, sama go stosuje, jest naprawde niedrogi, a roślinki pieknei po nim rosną :-D (lotosowi regularnie obcinam liście bo calą tafle zasłaniają i inne roślinki maja ciemno, a średnio jeden listek rosnie 2 albo 3 dni:)

a co do gotowych nawozów z zoologika stosowałam tetre i tropikala i szczerze nie za bardzo pomogły :-| na początku jak obsadziłam obecne akwa to wszystkie roślinki mi padały i nawet bimbrownia nic nie pomogła, az kupiłam gotowy zestaw roślin na allegro w którym koles dolaczyl gratis nawóz którego sam używał i wtedy zaczelo wreszcie zielenic sie moje akwa a teraz mam problem ale ze zbyt szybko rosnącymi roślinkami :mrgreen:

nawozy z allegro sa o wiele wydajniejsze i nie ma porównania w cenie, ja sie zaopatrzyłam w nawóz na rok za 25 zl ;-) gdzie wcześniej za jedną butelkę, ktora starczała na miesiąca, placilam tyle albo wiecej :idea: ponieważ tu nei płacisz za opakowanie i pośrednikom a skład jest ten sam :!: tylko bez ładniej butelki i wody ;-)

ODPOWIEDZ