Filtr RO co i jak.

Moderator: ModTeam

stryjutom
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-22, 10:56
Pojemność akwarium: 250
Imię: tomek
Lokalizacja: żyrardów

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: stryjutom » 2008-07-25, 16:48

witam. wiem że temat stary ale ostatnio dostałem taki filtr od znajomych (nie używali go ), czy możecie mi powiedzieć jaka jest kolejność podłączania wkładów, konkretnie chodzi mi o to czy pierwszy ma być węglowy czy polipropylenowy(i dla czego taka kolejność), bo że membrana ma być ostatnia to wiem. dzięki i pozdro.

lordrene
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-26, 21:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: Remigiusz
Lokalizacja: NorthWest

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: lordrene » 2008-07-25, 19:48

kiszczu pisze:Heh moze przesadzilem z tym ph ale jest pomiedzy 8,5 a 9 w kranie i na wyspach to chyba normalne.
Wiem ze dawno temat pisany ale nie masz racji. Woda w anglii nie jest taka jak podajesz. Sprawdzic ja mozesz tutaj podajac swoj kod pocztowy . Probki sa pobierane kilka razy dziennie.

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: croc » 2008-07-26, 09:57

a ile masz tych wkładów (komór na wkłady)?

jeśli 2 to:
1mikron PP
potem węglowy
na końcu membrana

przy 3 wkłądach:
5mikronów PP
1mikron PP
węgiel
membrana

Najpierw zawsze usuwa się zanieczyszczenia mechaniczne po to aby nie zatykały złóż chemicznie czynnych, lub też membrany.

stryjutom
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-22, 10:56
Pojemność akwarium: 250
Imię: tomek
Lokalizacja: żyrardów

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: stryjutom » 2008-07-27, 03:11

dzięki.

Awatar użytkownika
kiszczu
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2008-04-05, 00:04
Pojemność akwarium: 180
Imię: Marek
Lokalizacja: Slough UK
Kontakt:

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: kiszczu » 2008-08-09, 20:57

lordrene pisze:
kiszczu pisze:Heh moze przesadzilem z tym ph ale jest pomiedzy 8,5 a 9 w kranie i na wyspach to chyba normalne.
Wiem ze dawno temat pisany ale nie masz racji. Woda w anglii nie jest taka jak podajesz. Sprawdzic ja mozesz tutaj podajac swoj kod pocztowy . Probki sa pobierane kilka razy dziennie.
Sprawdziłem i nie mają bazy danych z mojego kodu pocztowego :P a nawet dzisiaj z ciekawości sprawdziłem i testy tetra laborett pokazały mi PH=8,5 także widocznie taka woda. Czajnik to już po 1 miesiącu nie nadaje się do użycia bo filtry sie zapychają kamieniem. Filtry w RO też pewnie już do wymiany będą a są dopiero 3 miesiące :/

Dodam jeszcze że w zoologu potwierdzili już kiedyś moje odczyty a podobno w północnej Anglii to w kranówie dyski można trzymać taką mają miękką :szok:
Niedługo już nic nie będzie można ;P


Sorki za brak polskich liter ;)

dżordż
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 2008-07-01, 15:21
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Filtr RO co i jak.

Post autor: dżordż » 2008-08-27, 10:48

http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=1374
Nie chcę robić reklamy (nie mam nic wspólnego z tą firmą), ale kupiłem ostatnio ten filtr i jestem bardzo zadowolony z wykonania. Wysyłka natychmiastowa, a i parametry wody jak na RO przystało idealne. Komplet mocowań [hydraulika i mocowania filtra]. Po pierwszym założeniu ciekł, ale wynikało to z mojego błędu [za mało wężyka włożyłem do zacisku, więc trzeba się pilnować]. Drugim mankamentem jest to, że pokrywę od obudowy membrany trzeba mocno zakręcić [MOCNO!].
Poza tym wszystko ok i jestem bardzo zadowolony

Pozdrawiam

PS i nie zapłaciłem za filtr tak jak chcieli u mnie w mieście [radom] po 1200zł.
metodo EI - nadchodzę

ODPOWIEDZ