Sklepy w Łodzi

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Seraf
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2007-06-12, 23:54
Pojemność akwarium: 52
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: Seraf » 2008-02-27, 17:44

pszemoo pisze:Kakadu w manufakturze
Potęga! Najlepszy sklep w Łodzi.
Taki wybór asortymentu do akwa, że czacha dymi. :-)

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: matmax426 » 2008-02-29, 09:58

a gdzie mozna kupić mchy?

Awatar użytkownika
pszemoo
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-21, 14:55
Pojemność akwarium: 72
Imię: Przemek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: pszemoo » 2008-02-29, 12:41

W sklepach w Łodzi ciężko dostać. Kilka razy widziałem, ale był to co najwyżej niezbyt efektowny mech jawajski. Zakup mchów polecam na allegro lub bezpośrednio od użytkowników forum. A jakie mchy Cie interesują?
72 l - roślinne

112 l - mcharium :D

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: matmax426 » 2008-03-03, 15:14

no i powróciłem do domu (wczoraj ale pisze dopiero teraz ;-P ) :-)
pamiętajcie że jestem osoba która nie ma żadnych naprawdę sporych i konkretnych sklepów w swojej okolicy, wiec można powiedzieć ze dostałem małego zawrotu głowy ;-)
byłem w trzech miejscach, oto moje spostrzeżenia:

sklep w Realu:
dwa mikroskopijne akwaria morskie, jedno z błazenkiem (a było ich tam 5) i jedno z krewetka (była tam jeszcze jakaś żółto niebieska rybka), całkiem ładne ale jakoś dziwnie mało aparatury jak na takie małe zbiorniki, nie wiem, nie znam sie ;-)
spory wybór testów, chemii, pokarmów, sprzętu (filtry i akcesoria Fluwala, świetlówki, grzałki, pompy itp) akcesoriów.
co do ryb natomiast niewiele, roślin również

sklep w Tesco:
olbrzym jak dla mnie :-)
na wejście dwa wielkie kilkuset litrowe zbiorniki roślinne.
sprzętu średnio, za to ryb dużo!
od różnych zbrojników, przez sumiki czekoladowe, duchy amazońskie, neonki, paletki po malawi.
roślin również, dwa kilko komorowe akwaria przepływowe pełne roślin + trochę roślin w niektórych zbiornikach z rybami
jedno co mnie zaskoczyło to narożne akwarium z jakimiś stworami rybnymi przed stoiskiem z gryzoniami ;-) może mi ktoś powiedzieć co to za ryby?

giełda na starcie:
ludziów jak mrówków :mrgreen:
ścisk, hałas, wysokie ceny z tego co pytałem
zdarzyło sie kilka nietypowych okazów, ale niewiele ponadto co można dostać w poprzednich pozycjach.
sadze że jakbym miał więcej czasu na pokręcenie sie po starcie i przyjechał bym wcześniej zapewne znalazłbym sporo ciekawych rzeczy po okazyjnych cenach
mimo to zrobiłem niezły interes: za 15 zł kupiłem ok 30 malutkich krewetek amano od jakiegoś "wolnego strzelca" krewecie żyją i maja sie dobrze mimo że dosć długo przebywały w worku (który był jednak dość dobrze przygotowany :) ) i podczas podróży do skarżyska (3 godziny w pks )
co do cen: 15 cm korzenie z mchem - ok 20 zł, strzępek 5cm x 5cm mchu christmas moss 30 zł, koszyczek po roślinkach świeżej ochotki - 5-6 zł (w zoologu 200m od mojego domu za polowe tego daje 1zł)

podsumowanie:
jakoże nie porównywałem cen powiem tak:
- jeśli po sprzęt to do realu,
- jeśli po ryby i rośliny to do tesco,
- jeśli w poszukiwaniu "okazyjnych" rzeczy na start

To była moja pierwsza wycieczka do łodzi, jeszcze przede mną sporo zwiedzania i zapoznawania się z rynkiem akwarystycznym w łodzi, jednak na ten moment mogę powiedzieć że moim zdaniem ma się on dobrze :-)

Awatar użytkownika
Seraf
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2007-06-12, 23:54
Pojemność akwarium: 52
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: Seraf » 2008-03-03, 16:54

Żałuj, że nie byłeś w KAKADU. :mrgreen:

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: matmax426 » 2008-03-03, 21:51

nie byłem ale bede :mrgreen:
nie moge sie doczekać :-)

Awatar użytkownika
zbyszek80
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2008-04-06, 01:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: zbyszek80 » 2008-04-09, 03:41

Witam
Chciałem sie was poradzić gdzie w Łodzi zaopatrzyc sie w akwarium 180L i pełne wyposażenie ? Rzeby to cenowo mnie w miarę wyniosło?
Myślałem o rybarium.pl lub czwartkowej giełdzie

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: maol » 2008-04-09, 07:52

Na czwartkową giełdę nie ma wstępu dla detalistów. Sugeruję giełdę na Starcie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
zbyszek80
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2008-04-06, 01:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: zbyszek80 » 2008-04-09, 12:34

Czytałem, że często da sie wejść, nawet znajomi z pracy jeździli i wchodzili. Tylko ceny niezawsze są churtowe dla detalistów.
A co do giełdy na starcie to byłem tam tydzień temu jest tam taki ruh, że ciężko by mi sie robiło zakupy całości.

sierściuch
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2008-04-07, 14:31
Pojemność akwarium: 0
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: sierściuch » 2008-04-09, 14:21

A gdzie włodzi maja duzy wybór krewetek, ładnych zdrowych i za rozsadne pieniadze?

Awatar użytkownika
JARECZEK
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 2008-03-11, 20:51
Pojemność akwarium: 96
Imię: Jarek
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: JARECZEK » 2008-04-10, 18:58

Jeżeli chodzi o mnie to sklep w realu ma u mnie dużego minusa. Kupowałem u nich dwa razy rybki i dwa razy były chore. Jeśli chodzi o kakad to badzo fajny sklep. Maja sporo rybek. Ale ja generalnie zaopatruje się w małym sklepiku na rydzowej. Właścicielami jest małżeństwo. Mają sporą wiedzę i zawsze doradza. Może nie mają dużo ryb, ale można sobie zamówić.

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: matmax426 » 2008-04-10, 19:53

jeśli chodzi o kakadu to troche sie zawiodłem, wyobrazałem sobie to troche inaczej, ale i tak jest nieźle :-)

a ten w realu mi sie bardzo podoba, mimo że jeszcze w nim nic nie kupowałem. ale najpiekniejszy jest napis na wejsciu zakazujacy sporzywania asortymentu na miejscu :lol: nie pamietam co tam dokladnie slowo w slowo pisało ale cos w tym duchu, mze wstawie fotke ;-)

Awatar użytkownika
cmepro
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: 2008-04-19, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: cmepro » 2008-04-22, 00:27

Co do sklepu w realu... jest ok nawet mają sporo rybek byłem tam dzisiaj, mają trochę roślinek i to całkiem nie drogo koło 6 zł. co do rybek... to nie spisywałem cen do porównania ale nie było tragedii.

Jeśli chodzi o Kakadu w Manufakturze... powiem tak na kolana mnie nie rzucił ale podobał mi sie, obsługa na akwariach... sprzedawca siedział rozmawiał z kolega i śmiał sie do bólu ;-) mają dużo kamieni akwariów ogólnie sporo rzeczy przydatnych ale korzeni jakoś dużo nie widziałem a zależało mi na mahoniowym i nie było.

Może teraz troszkę porównania cen...
real / kakadu
rośliny: 6 zł. / 8 zł. (a realu były większe, większy wybór i ładniejsze)
np. zaworek zwrotny: 9 zł. / 12,90 zł.

Może to banalne ceny ale pokazują zróżnicowanie w cenach tych samych artykułów (wiadomo Kakadu to nowy sklep i może sobie pozwolić na takie ceny bo ludzie kupią i tak coś bo to nowy sklep a poza tym ponieśli koszty inwest. i ktoś za nie musi zapłacić, to tak jak kiedyś w reklamie pasty... kto płaci za pudełko... ta pani tamta pani i ten pan :mrgreen: )

[ Dodano: 2008-05-24, 15:26 ]
maol pisze:Polecam sklep zoologiczny na Retkinii, osiedle Piaski, w małym białym baraczku. Bardzo, bardzo kompetentni sprzedawcy i super urządzone morskie akwarium do obejrzenia. Ryby zawsze w świetnej kondycji, duży wybór akcesoriów, pokarmów, chemii, testów itp. Po prostu profesjonaliści. A z wierzchu sklepik niepozorny.
nic ująć a tylko dodać! Byłem dzisiaj, bardzo profesjonalne podejście sprzedawcy, doradzi powie nie wciska kitu ani nie naciąga na kasę, zna sie na rzeczy, żaden amator, zapalony akwarysta. Warto zajrzeć polecam serdecznie, nie ma problemu żeby trafić.

Sklep Zoologiczno-Wędkarski
"ZOO-LAND"

Łódź, Retkinia
ul. Piaski 4

;)

siwyy81
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-15, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: siwyy81 » 2008-06-23, 13:08

Co do sklepow w centrach handlowych (pasaz lodzki, manufaktura) to sa to dla mnie najgorsze sklepy w Lodzi!!!!! Ceny z kosmosu, ryby czesto juz z oznakami chorob plywaja w akwariach, obsluga nie zna sie dobrze na akwarystyce!!!! Nie polecam zadnego z tych dwoch sklepow. Troche lepiej jest w Tesco na widzewie, ale i tak robilbym tam zakupy w ostatecznosci. A co do godnych polecenia sklepow to sa to:
na widzewie miedzy ulica Niciarniana a urzedem stanu cywilnego, wolno stojaca budka.
na retkinii wspominany juz sklep kolo ING
na dabrowie miedzy blokami na ulicy Deotymy
w centrum na ulicy Gdanskiej (prawie przy skrzyzowaniu z Mickiewicza) sklep nazywa sie Rybarium.pl
W tych sklepach nie trafimy na chore ryby, ceny sa niskie i mozemy uzyskac wiele fachowych porad:)

Awatar użytkownika
JARECZEK
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 2008-03-11, 20:51
Pojemność akwarium: 96
Imię: Jarek
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy w Łodzi

Post autor: JARECZEK » 2008-06-24, 22:40

Rybarium jest świetnym sklepem ostatnio tam kupiłem filtr :D

ODPOWIEDZ