początek z akwarystyką

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Karpat
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-23, 21:09
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska

początek z akwarystyką

Post autor: Karpat » 2007-01-23, 21:18

witam was serdecznie
jestem nowy na forum. zaczynam dopiero przygodę z rybkami, chciałbym się dowiedzieć co muszę kupić żeby moje akwarium ładnie wyglądało? (jeśli ktoś zna ceny to bardzo bym prosił) mam już filtr i grzałkę. Jakie polecacie mi ryby i rośliny na start, żebym zdołał utrzymać je bez większej pielęgnacji

pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-23, 20:19 ]
aha zapomniałem mój zbiornik to 60L

Awatar użytkownika
Marshall
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-22, 21:21
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: WOLBROM
Kontakt:

Re: początek z akwarystyką

Post autor: Marshall » 2007-01-23, 22:38

Napewno niezbędny będzie ci żwirek (5-4zł kg), roślinki możesz wybrać sobie według uznania , ale na roslinkach nie bardzo się znam to ci nie pomogę , możesz również umieścić w akwarium kilka głazików lub groty wykonane z kokosa które służą jako schronienie dla rybek , w akwa możesz umieścić korzeń lecz najpierw dobrze go wyparz i wygotuj (w sklepach zoologicznych są ładne korzenie i dość tanie) , w sklepach możesz popytać o ozdoby ceramiczne ale to według uznania ja takich nie polecam gdyż akwarium wygląda nienaturalnie , i jeszcze jeden element-tapeta służy jako tło do akwarium ( przykleja ją się z tyłu na zewnętrznej ścianie) i pamiętaj że dobre urządzenie akwarium to już duży skuces i radość z własnej wykonanej roboty :)
ArSeNaL LoNdYn --> GuNnErS

ODPOWIEDZ