Plan-akwarium

Moderator: ModTeam

Raperzu
Akwarysta
Posty: 568
Rejestracja: 2007-12-28, 18:41
Pojemność akwarium: 375
Imię: Pawel
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Plan-akwarium

Post autor: Raperzu » 2008-01-04, 13:00

Witam

Zrobilem z gory plan akwarium z moja punktu widzenia (nowa).Powiedzcie czy moze tak byc. A teraz krotki opis

3 Plan: rosliny trawiaste ktore rosna na wysokosc 40-50cm, zeby zarastaly tyl akwarium
niekoniecznie musi byc ich duzo, chce zeby komponowaly sie w jedna calosc i zlewaly sie z 2 planem, 2-3 gatunki roslin (moze byc wiecej gatunkow ).Skala ktora porosnieta jest mchem (lewa strona)

2 Plan:rosliny ktore komponuja sie z 3 planem, twozace 1 calosc, niekoniecznie trawiaste ,
2 -3 gatunki (moze byc wiecej gatunkow)

1 Plan: trawnik , mech na korzeniu,


Rosliny dla poczatkujacych. Zastanawiam sie co z kurtyna mam 2 weze po 70 cm, czy je dac na tyl akwarium, czy puscic je przez srodek jakis slaczek


Rosliny mysle kupowac z tej strony internetowej http://www.holender.org/

Jak bede mial jakis pomysl dam znac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Plan-akwarium

Post autor: dzidek1983 » 2008-01-04, 13:28

parę uwag

1) czym oddzielisz plażę od 2 i 3 planu?
2) trawnik raczej nie urośnie na plaży
3) na 3 plan polecam trawy, moczarke, limnophilie... lub inne rośłiny szybko rosnące.. osobiście wolę trawy
4) na 2 plan echinodorusy lub zwartki, moga też być inne roślinki, ale raczej wolno rosnące.. pamiętaj że strzałki nie lubią rosnąć koło traw...
5) na grocie bym posadził raczej anubiasy albo microsorium, ale to tylko kwestia gustu.. mech raczej trudniej będzie Ci przymocować
6) na 1 plan polecam Ci niewymagającą saggitarię.. ale pamiętaj że w piachu rosnąć nie może
7) kurtyny bym sobie darował... duże straty CO2 doprowadzą do słabszej kondycji roślin.. zwłaszcza duże straty możesz mieć w rośłinach w pierwszym okresie ukorzeniania się ich w świeżym akwarium
8) co do twojego pomysłu na akwa.. jest zrobione wg ogólnie przyjętych zasad i to się chwali.. postaraj się jednak dodać jakieś własne akcenty.. w końcu to twoje akwarium, ma się podobać tobie.. nie mi ;-)

Raperzu
Akwarysta
Posty: 568
Rejestracja: 2007-12-28, 18:41
Pojemność akwarium: 375
Imię: Pawel
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Plan-akwarium

Post autor: Raperzu » 2008-01-04, 13:54

Kurtyne wlanczalbym tylko w noocy, odnosnie tej plazy mysle zrobic tak ze wysypac zwirek na przud nastepnie uformowac taki fuk i na tyl dac jakies specialne podloze dla roslina nie zasypujac go zwirkiem lub zasypujac jeszcze nie wiem, tzn plaza chodzilo mi w zasadzie przestrzeni:)

Ile nalerzy kupic roslin do takiego akwarium.??

Awatar użytkownika
ktosik17
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 2007-11-05, 18:15
Pojemność akwarium: 112
Imię: grzegorz
Nazwisko: jaskulski
Lokalizacja: radziejów
Kontakt:

Re: Plan-akwarium

Post autor: ktosik17 » 2008-01-05, 16:52

roslinki bym polecil z tej str sklep ten jest tez na allegro i ma naprawde fajne roslinki i przestepne ceny a ile chcesz kupic tych roslinek to zalezy od ciebie jak geslo chcesz by one byly

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Plan-akwarium

Post autor: dzidek1983 » 2008-01-05, 18:19

Raperzu pisze:Kurtyne wlanczalbym tylko w noocy, odnosnie tej plazy mysle zrobic tak ze wysypac zwirek na przud nastepnie uformowac taki fuk i na tyl dac jakies specialne podloze dla roslina nie zasypujac go zwirkiem lub zasypujac jeszcze nie wiem, tzn plaza chodzilo mi w zasadzie przestrzeni:)

Ile nalerzy kupic roslin do takiego akwarium.??
dlaczego tylko w nocy? jaki więc byłby jej cel?

jeżeli chodzi o plażę... jak chcesz z piasku to musisz czymś na stałe odgrodzić piasek od żwirku bo będzie się na 100% mieszać, jeżeli chodzi Ci tylko o wolne mijsce na żwirku bez roślin to nic tam po prostu nie sadź :mrgreen:

co do specjalnego podłoża to musisz je przykryć normalnym żwirkiem i to dość dużą warstwą... na każde 2 cm podłoża specjalnego wysyp 4 cm żwirku najlepiej granulacji 2-4 mm

roślin nie więcej niż się zmieści... a serio to im więcej tym lepiej... szybciej zbiornik się ustabilizuje

ODPOWIEDZ