Hodowanie Artemii

Forum dotyczace rożnego rodzaju pokarmów dla ryb i zwierząt wodnych.

Moderator: ModTeam

Seth
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-31, 10:46
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Hodowanie Artemii

Post autor: Seth » 2007-02-02, 09:47

Prosz o doradzenie jak hodować Artemię. Mam w akwarium 2 Księzniczki z Burundi i z tego co wiem one bardzo lubia ten pokarm. Dlatego chciałbym sam sobie go hodować.
Prosze albo o linki do stron gdzie jest to opisane lub o opis co jest do tego potrzebne i jak to robić.
Wiem ze sa to jaja solowca, do wylęgnięcia potrzebuja solonej wody dobrze napowietrzanej o temperaturze około 25 stopni. Ale niestety niewiem nic więcej na ten temat...

Awatar użytkownika
Akasha
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2007-01-26, 18:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Hodowanie Artemii

Post autor: Akasha » 2007-02-02, 10:20

Musisz kupić specjalną sól nie jodowana która zawiera substancje podnoszącą także Ph do 8 . Ja ją kupiłam za 9,50 zł 650 g, 15-20 g soli rozpuszczasz w 1 L wody o temp. 25-28*C dodajesz 1-3 g jajeczek artemi, włączasz napowietrzanie, wylęg przeprowadzasz w butelce do 1,5 L zapewniając dobre oświetlenie. larwy wylęgną się wciągu 18-24 godzin. Życzę powodzenia ;-)
Obrazek
160 L

Seth
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-31, 10:46
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Hodowanie Artemii

Post autor: Seth » 2007-02-02, 12:14

krótko i na temat dzięki:)

Staszek
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-22, 14:20
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Lubatowa

Re: Hodowanie Artemii

Post autor: Staszek » 2007-02-22, 14:30

Ja robię tak.

Słoik 1 litrowy.

Wody ok 0.8 litra.

0,5 łyżeczki artemii

1,5 łyżeczki soli niejodowanej. Wężyk + pompka = napowietrzanie grubo bąbelkowe.

Stawiam to na pokrywie akwarium, żeby woda była ogrzewana od oświetlenia akwarium


Po ok 24 godzinach wyławiam artemie wężykiem, dosypuję działkę jajeczek, 5 razy na dzień wybieram kolejne wylęgnięte z opóźnieniem larwy. Dosypuje jaja 3 razy. W ten sposób przez 4-5 dni mam karmienie narybku średnio 5 razy dziennie. Potem wymieniam wodę i zaczynam od nowa.

Aby odłowić larwy biorę zwykły wężyk. Do jednego końca wpycham bardzo niewielką ilość "waty" od wkładu do filtra zewnętrznego. Biorę drugi słoik i stawiam go poniżej tego z artemią.

Końcówkę z watką wkładam do tego poniżej i grawitacyjnie zasysam artemię.

Można tez odssysać na sitko - lepiej później płukać

W zasadzie 99% larw zatrzymuje się na watce. Na koniec wpuszczam do wężyka nieco wody słodkiej by opłukać z soli artemię. Wyjmuje watkę i płucze ją w kotniku z larwami. Wodę z dolnego słoika wlewam do górnego. Włączam pompkę.

Czas pobierania artemii: ok 30 sekund łącznie z płukaniem słodką woda i podaniem narybkowi.

Larwy artemii sa najlepszym pokarmem dla małego narybku i gwarancją sukcesu w hodowli ryb.

ODPOWIEDZ