Obsada 63 litrów 60x30x35cm

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Obsada 63 litrów 60x30x35cm

Post autor: kbtor » 2008-02-23, 02:27

Miałeś obawy czy kiryski nie będą walczyły z ramirezami o teren, a teraz chcesz dodać jeszcze jedną parkę pielęgniczek. Możesz spróbować i poczekać aż dobierze się zgodna para i odłowić resztę pielęgniczek. W takiej sytuacji musisz poczekać z kirysami, bo będzie za ciasno.

Osobiście nie spotkałem się z opiniom o hodowli ramirez w stadzie. Z tego też względu pozostanę przy hodowli tych ryb w parkach.

Ramirezy wcale nie są łatwymi rybami w hodowli, dobranie się zgodnej parki jest kłopotliwe.
Obrazek

Bernardzik
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 2008-01-22, 14:16
Pojemność akwarium: 60
Imię: Bernard
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Obsada 63 litrów 60x30x35cm

Post autor: Bernardzik » 2008-02-23, 02:29

Mam drugie w domu akwarium i tam bez problemu sie dobraly. Nie wiem czemu u mnie samiec ciagle goni samice i ja podgryza. A co do kiryskow : "Jako towarzystwo można dać stadko niewielkich kąsaczowców i kiryski na dno.".

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Obsada 63 litrów 60x30x35cm

Post autor: kbtor » 2008-02-23, 03:50

Bernardzik pisze:Mam drugie w domu akwarium i tam bez problemu sie dobraly. Nie wiem czemu u mnie samiec ciagle goni samice i ja podgryza.
To właśnie jest kłopotliwe dobieranie się parki u tych ryb. Raz się uda, a pięć razy nie.
Bernardzik pisze:A co do kiryskow : "Jako towarzystwo można dać stadko niewielkich kąsaczowców i kiryski na dno.".
Neonki to kąsaczowate i cały czas mówimy o obsadzie z neonami i kirysami. Trochę nie za bardzo wiem o co pytasz.

Kirysek karłowaty Corydoras pygmaeus Takiego kiryska proponuję do Twojego akwarium. Z temperaturą też nie będzie problemu.

Wybacz że nie proponuję czego wymyślniejszego, ale jest 3 w nocy i chcę iść spać :-P

Powodzenia :mrgreen:
Obrazek

ODPOWIEDZ