ex 700 dzeszczownica

Moderator: ModTeam

kefir
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2007-02-26, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: lodzi

Re: ex 700 dzeszczownica

Post autor: kefir » 2008-03-07, 06:18

ja oceniam sytuacje po tym co widze w moim akwa, jak zachowuja sie ryby! pewnie masz racje ale ja wole dodatkowe napowietrzanie!
kefir

Anita
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2008-02-17, 00:49
Pojemność akwarium: 72
Imię: Anita
Lokalizacja: Ciechanów

Re: ex 700 dzeszczownica

Post autor: Anita » 2008-03-07, 15:32

Dziękuję croc za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie zostanę przy deszczownicy.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: ex 700 dzeszczownica

Post autor: maol » 2008-03-07, 15:49

kefir pisze:(...) ale ja wole dodatkowe napowietrzanie!
Problem w tym, że napowietrzanie wody w zbiorniku następuje w 99% poprzez ruch powierzchni wody. Wszystkie brzęczyki, napowietrzacze do filtrów itp. mają za zadanie tylko i wyłącznie właśnie wzmożenie ruchu lustra wody - tzw. bąbelki same w sobie nie napowietrzają wody, są tylko nieszkodliwym efektem dekoracyjnym, wg mnie zresztą nienaturalnym i zbędnym. Deszczownica jest najwydajniejszym źródłem tlenu, gdyż dobrze ustawiona wywołuje najlepszy, najwłaściwszy do tego celu miarowy, falujący ruch wody (lepsze są tylko specjalistyczne falowniki, używane w akwarystyce morskiej). Ale, jak to już kiedyś było poruszane, równie wydajne byłoby napowietrzanie wody przez odpowiednio wytresowane chomiki z wiosełkami. Bo ważny jest tu tak naprawdę ruch, nie jego przyczyna.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

KMDESIGN
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-22, 21:41
Pojemność akwarium: 1550
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: ex 700 dzeszczownica

Post autor: KMDESIGN » 2008-03-22, 22:43

jasne. bo jak się zatkają dziurki to wolniej leci ;)
a zawsze możesz korek na końcu deszczownicy wywalić i jeszcze przez dziurki też będzie leciało
www.kmdesign.eu Profesjonalne Projektowanie Zakładanie Serwis oraz Modernizacja Akwariów Słodkowodnych

ODPOWIEDZ