kilka slow o mnie

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

kilka slow o mnie

Post autor: darek » 2007-02-09, 15:45

Witam wszystkich, dzisiaj po raz pierwszy znalazlem te strone i od kilku godzin z zainteresowaniem czytam przerozne tematy tego forum. Moja historia z akwarystyka rozpoczela sie przed ok 30tu laty od sloika i kilku ciernikow zlowionych w strumyku. Potem bylo pierwsze prawdziwe akwarium ( 10 Litrow ) i kilka gupikow. W dniu dzisiajeszym jestem dumny ze swojego 500 litrowego zbiornika z bardzo mieszana obsada. Jest w nim kilka skalarow, stadko brzanek purpurowych, stadko neonow innesa , stadko przepieknych bystrzykow ozdobnych oraz olbrzymi glonojad. Wszystko w bujnej , zielonej atmosferze. Rowniez technika mojego akwarium ulegla przez te lata prawdziwej transformacji. Gdy kiedys jedyna pomoca byla pompka mojej wlasnej kostrukcji, tak w tej chwili pomaga mi niezawodny Eheim Professional 2, UV sterylizator itd. Nie bede juz pisal o pokarmie , ktory kiedys zdobywalo sie za pomoca siatki z ponczochy w okolicznych stawach... Rozpoczynalem w czasach kiedy fachowa literaturabyla wlasciwie nieosiagalna, moja pierwszy ksiazka o tematyce , ktora udalo mi sie gdzies tam zdobyc pochodzila z lat 50tych i juz wtedy byla troche nie na czasie. Tak wiec jak wielu innych uczylem sie na wlasnych bledach. Wiele sukcesow i porazek przewinelo sie przez moje zbiorniki. W dniu dzisiajeszym posiadam dosyc duzo fachowej literatury ( wszystko w jezyku niemieckim ). Czytam poradniki producentow pokarmu i sprzetu akwarystycznego. Na gieldach akwarystycznych wymieniam sie doswiadczeniami z innym akwyrystami. Chodowalem bardzo wiele gatunkow rybek; byl czas , ze zbiornik moj zamieszkiwaly tylko wielkie amerykanskie pielegnice. Stosuje w zasadzie wszelkie zasady co do chodowli oraz pielegnacji, ale mam tez swoje, wyprobowane przez lata sposoby. Chetnie podziele sie moim doswiadczeniem z innymi uzytkownikami tego forum, a pewnie i sam sie jeszcze nie jednego naucze. Darek
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: kilka slow o mnie

Post autor: cops » 2007-02-09, 17:02

witamy serdecznie :mrgreen:
Nikt nie jest nieomylny

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: kilka slow o mnie

Post autor: Akwarybka » 2007-02-10, 12:48

Miło mieć na stronce osoby tak długo zajmujące się akwarystyką :mrgreen:

Awatar użytkownika
matix
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 2006-12-02, 11:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Mateusz
Nazwisko: Konieczny
Lokalizacja: Chełmno

Re: kilka slow o mnie

Post autor: matix » 2007-02-10, 21:05

witamy cię darek jak się mieszka w niemczech :-> mają tam napewno fachową wiedzę w sklepach akwarystycznych co?słyszałem że aby kupić rybkę lub roślinę to trzeba dać do zbadania próbkę wody to prawda ;-) ?jeśli tak to szkoda że niema czegoś takiego w polsce :-|

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: kilka slow o mnie

Post autor: darek » 2007-02-11, 15:25

nie ma takiego wymogu , zeby przed kupnem dawac probe wody. natomiast jesli ktos chce lub ma jakis problem to zawsze moze przyniesc do sklepu wode i zostanie ona na miejscu , bez oplaty przebadana. jesli chodzi o fachowa wiedze sprzedawcow to bywa roznie, jest natomiast mozliwosc do zajrzenia w atlasy ryb lub poradniki (czesto bardzo drogie, ale dobre wydania ) , ktore leza w sklepie , i to tez nic nie kosztuje
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

miwako1231
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-16, 09:10
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

witam

Post autor: miwako1231 » 2007-02-11, 21:58

Witaj ja też mam 40 lat,ale akwarystyką zajmuje się rok, napisz jak z wyborem rybek w niemczech.to miło że nie jestem sam na forum 40 latek
miwako

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: kilka slow o mnie

Post autor: WOJTEK » 2007-02-13, 21:33

witamy Pana Darka na naszym forum, miło ze jest osoba z innego kraju i mogło by być ich więcej, tak przy okazji mógł by Pan opisać w dziale "Zrób to sam" jak zrobić taka pompkę jka pan miał jako pierwsza jak Pan jeszcze pamieta wiele osób w tym ja by sie z tego ucieszyło
witamy i pozdrawiamy

Kleo
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-14, 18:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Katarzyna
Nazwisko: Mitrus
Lokalizacja: z Mełgwi
Kontakt:

Re: kilka slow o mnie

Post autor: Kleo » 2007-02-15, 13:00

Cześć. Jestem Kasia, mam 11 lat, a akwarystyką zajmuję się ponad 5 lat. Obecnie mam trochę przerybione akwarium ogólne, a w drugim są 4 gupiki. Marzę o własnym welonarium, bowiem welony to moje ulubione rybki. Znam ponad 50 gatunków rybek akwariowych. Pozdrowienia.
Pozdro dla fanów ,,Piratów z Karaibów" i Freddy'ego Krueger'a z filmu ,,Koszmar z ulicy Wiązów" :* ;D

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: kilka slow o mnie

Post autor: koki » 2007-04-09, 17:36

witam serdecznie
Witam [you]

ODPOWIEDZ