Pomocy korzenie, żółte liście o co chodzi?

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

lukasdrugi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-02, 15:04
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Szczecin

Pomocy korzenie, żółte liście o co chodzi?

Post autor: lukasdrugi » 2007-02-15, 19:36

Czesc, mam problem z akwarium a właściwie z roślinami, od zawsze mam ten problem tj od kiedy mam akwarium (ok 6 mcy) ze wszystkich roslin wyrastają mi korzenie(duuzo dlugich korzeni) nawet z moczarki <lol> Naworze Planta Actie mikro i macro. Wode mam o oph 7-7,5 i two 15. tylko takie testy mam. O tym ze cos jest zle jeszcze swiadczy fakt ze liściaste rozliny zółkną, roslin jest sporo w akwarium, niestety nie nam wszystkich gatuków mam m in cabomba catroliniana, moczarka, jakas jeszcze drobniejksza , moczarka i duzo innych nie znanym mi ogolem mam opk 10-11 gatunków. oświetlenie mam 3 razy 18 w a akwa ma wymiary 33/66 i 40 wys. światło świece ok 7-8 ha dziennie poniewaz oswetlenie robilem sam i boje sie zostawiac je zapalone bez opieki, tzn jak nikogo nie ma w domu. przerybienia tez nie mam chyba ok 11-12 neonow, 2 ramirezki 3 kiryski, zbrojnik niebieski i 2 krewetki amano. Prosze pomozce bo juz tyle pieniedzy wydalem na nowe rosliny ze szkoda mi znowy je wywalac.

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pomocy korzenie, żółte liście o co chodzi?

Post autor: WOJTEK » 2007-02-16, 00:10

Chyba troszke za krótko masz oświetlenie zapalone powinno się mieć 12-14 godzin i spróbuj z CO2 (bimbrownia) moze coś pomoze

woOKie_CRU

Re: Pomocy korzenie, żółte liście o co chodzi?

Post autor: woOKie_CRU » 2007-02-17, 02:31

Czy te roślinki, z których wyrastają korzenie np. moczarka etc. dotykają tafli wody? Jeżeli tak, to może oznaczać, że należało by je przyciąć, to co odetniesz możesz zasadzić i obserwować, so się bedzie działo. Anubiasy, wypuszczają z liści mniejsze, które mają długie korzenie machające się w wodzie. Popieram pomysł z co2 i moze testy na zawartosc NO by się przydały :-| pozdro

ODPOWIEDZ