filtr na 300l

Moderator: ModTeam

goslaw
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-16, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

filtr na 300l

Post autor: goslaw » 2007-02-16, 00:55

kupiłem akwarium 300l i potrzebuje bardzo wydajnego filtra ponieważ nie chcę wkładać kolejnego nawet napowietrzacz.przy odpowiedniej mocy powinien się sprawdzići tu zaczyna się problem bo nie wiem co kupić.znalazlem ciekawą propozycję z wyglądu mi się podoba ale co z tego?pozatym nie moge znaleźć jakichkolwiek opisów co do tego filtra, a nazywa się on weipro TC 3500.przeglądałem posty na temat dobrych marek filtrów i nie pojawiła się tam nazwa weipro.CZY TO DOBRA FIRMA?WIECIE COŚ?MOŻE KTOŚ MA?

[ Dodano: 2007-02-16, 00:01 ]
NA OBRAZKU FILTRY FIRMY WEIPRO,NAJMOCNIEJSZY model tc 3500 obraca 3000l/h i nadaje sie do akwariów 400-500l, 30W i to tyle ile mi wiadomo....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: filtr na 300l

Post autor: darek » 2007-02-17, 09:51

Sprzet Weipro pochodzi z Chin. Osobiscie nie mam dobrych doswiadczen jezeli chodzi o wytrzymylosc i wydajnosc produktow z tego kraju. Nie wiem tez czy to ich produkcja czy tez kopia cudzego sprzetu ( jak to czesto robia ). Trzeba pamietac, ze filtr w akwarium powinien pracowac bez przerw, co znaczy , ze musi dzialac niezawodnie. Do tego , nie wiem jak z czesciami zamiennymi , ktore tez predzej czy pozniej sie zuzywaja. Wiem, ze kazdy liczy sie z kosztami przy zakladaniu akwarium, ale sam musisz wiedziec, czy w tym wypadku zaoszczedzisz na filtrze czy wyrzucisz pieniadze . Mowia, ze jesli kupuje sie tanio to trzeba kupic dwa razy...

Jeszcze jedno, na stronie Weipro filtr TC3500 ma wydajnosc 2100litrow/h a nie 3000l/h jak to napisales ( gzie lezy blad? nie mam pojecia )
Zobacz sam:

http://www.weipro.com/english/products.php?laywer1=2193

[ Dodano: 2007-02-17, 09:20 ]
jeszcze jedno zdanie.

porownalem parametrow innych filtrow:

Fluval:
wew. model 4 plus 1000l/h
Eheim:
zew.( najnowszy model) Professional 3: 30W , 1700l/h
zew.Professional 2 ( moj filtr): 20W, 1050l/h
wew. 2252 : 28W, 1200l/h
AquaClear - Power Filter 70: max 1135l/h
itd.....

zstanawiam sie jak chinczyki uzyskali taka wydajnosc w swoim sprzecie???? to raczej tylko na opakowaniu.
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

goslaw
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-16, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: filtr na 300l

Post autor: goslaw » 2007-02-18, 01:23

dzięki za rade.napisałeś o innym sprzęcie i zastanawiam się który byś polecił, przy czym musze zaznaczyć że chcę kupić filtr trochę mocniejszy niż jest potrzebny bo akwarium ma 120 cm.apropo jakij mocy powiinien bć taki filtr bo chyba im mocniejszy tym lepszy.pozdrawiam

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: filtr na 300l

Post autor: darek » 2007-02-20, 20:54

nie moge tobie zaproponowac zadnego polskiego sprzetu poniewaz nie znam takowego.
Jestem zwolennikiem duzych i wydajnych filtrow zewnetrznych. Pamietaj im czesciej sie zaglada do wnetrza filtra tym czescie ingeruje sie w rownowage biologiczna calego zbiornika. Filtr powinien byc na tyle wydajny i duzy , zeby mogl kilka miesiecy pracowac bez koniecznosci czyszczenia go ( kilka miesiecy non stop ).
Eheim jest wg mnie najlepsza firma na rynku, niestety nie najtansza.
Jest kilka modeli pasujacych do twojego zbiornika, jhezeli bedziesz zainteresowany to je opisze i wtedy bedziesz sobie mogl porownac ewentualnie ich ceny w Polsce.
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

goslaw
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-16, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: filtr na 300l

Post autor: goslaw » 2007-02-21, 13:05

chcialem kupić filtr wewnętrzny ponieważ do takich byłem przyzwyczajony od dawien dawna, wkażdym bądź razie zaczynam się nad tym aspektem poważnie zastanawiać ponieważ zgadzam się z Panem co do ingerencji w zbiornik a oprócz tego mam sacem marathon 500, do akwarium 400l 12W 500l/h tak podaje producent,natomiast na filtrze napisane jest 800l/h.ale moje obawy ograniczają się do pytania -czy to wystarczy?mając filtr wew który wytwarzał ciąg w akwarium , wprowadzał wodę w ruch kierując ją na filtr tym oczyszczając a oprócz tego zapobiegał powstawaniu glonów właśnie przez ruch toni wodnej.zewnętrzne filtry tego nie daja, jedynie napowietrzają ograniczony obszar i zbierają syf w jeszcze mniejszym, nie mówiąc już o ruchu toni wodnej!nie mam racji?Pozdrawiam i dzękuję za dotychczasowe porady

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: filtr na 300l

Post autor: darek » 2007-02-21, 13:32

hmm, nie wiem czy dobrze zrozumialem?
goslaw pisze:mając filtr wew który wytwarzał ciąg w akwarium , wprowadzał wodę w ruch kierując ją na filtr tym oczyszczając a oprócz tego zapobiegał powstawaniu glonów właśnie przez ruch toni wodnej.zewnętrzne filtry tego nie daja, jedynie napowietrzają ograniczony obszar i zbierają syf w jeszcze mniejszym, nie mówiąc już o ruchu toni wodnej
Przy filtrze zew. ma sie mozliwosc umieszczenia koncowki ssacej i wyjsciowej w dowolnym miejscu akwarium. U mnie woda jest zasysyna w jednym boku a wypuszszana w drugim koncu akwarium za pomoca deszczowni . Czyli 150 cm pomiedzy wejsciem i wyjsciem co daje przeplyw wody przez caly zbiornik, a deszczownia jest bardzo dobrym sposobem do napowietrzania ( niemam dodatkowego napowierzacza)
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

goslaw
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-16, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: filtr na 300l

Post autor: goslaw » 2007-02-21, 14:33

ok czaje.czy ten filtr zew o którym pisałem wystarczy?.co do napowietrzacza to jest to rura z kilkoma otworami przeklejona najczęściej na dnie, a żeby zrobić z niej deszczownice należałoby umieścić napiwietrznie nad linią wody tak żeby woda z rury wpadała do akwarium tworzącjakiś ruch wody.ale tu chyba liczy się siła filtra żeby wypuszczałwode z "deszczownicy" z odpowiednim ciśnieniem bo im większe tym strumienie wody z deszczownice "wbijają się głębiej w wode z akwarium. nie?

ODPOWIEDZ