PROSZĘ O ANALIZĘ SPISU RYBEK...

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

qwazi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-18, 13:44
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

PROSZĘ O ANALIZĘ SPISU RYBEK...

Post autor: qwazi » 2007-02-19, 11:17

Zakładam akwa(500l - wielogatunkowe) i póki co układam listę rybek które będą w nim żyły, wybrałem kilka i proszę o opinie czy nie będzie problemu przy ich hodowli razem. (ewentualnie inne spostrzeżenia)
1. Pielęgniczka Ramireza
2. Pielęgniczka Borella
3. Pielęgniczka Kakadu
3. Cierniooczek Kuhla
4. Neonek Innesa
5. Zbrojnik Niebieski/Kolumbijski
6. Gupik Pawie Oczko
7. (tu proszę podać własną propozycję ;)
Bazowałem na niesprawdzonych zródłach wiec nie mam pewności czy rzeczywiście rybki te mają podobne wymagania co do składu/jakości/temperatury itd. wody. Dzięki za wszytskie komentarze. Pzdr

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: PROSZĘ O ANALIZĘ SPISU RYBEK...

Post autor: darek » 2007-02-19, 16:50

Podany przez ciebie przyklad obsady sa dosc niezle dobrany. Zbiornik 500l bedzie mial ok 150 cm dlugosci, wiec nie powinienno byc niezgody pomiedzy pielegnicami jakie wymieniles.
Sa to wszystko male pielegniczki pochodzace z ameryki poludniowej. Powinienes wiedziec jednak ze powinno je sie trzymac w malych grupach ( jeden samiec i kilka samiczek). Mimo malych rozmiarow sa to ryby broniace swoich rewirow, szczegolnie w czasie tarla. Z tego powodu poprzestalbym talko na dwoch gatunkach , ale mysle , ze przy tej wielkosci zbiornika i trzy gatunki powinny sie zgodzic miedzy soba ( ale to maksymalna liczba - moje zdanie ). Podstawa to duzo kryjowek z korzeni i roznych skalek. Takze wiele roslin.
Pielegniczki te sa rybami zajmujacymi dolne partie akwarium , mozna je wiec trzymac z innymi malymi rybkami zajmujacymi gorne pertie zbiornika.
Neonki to odpowiednie towarzystwo. Przy czym w tej wielkosci akwarium musi ich byc dosc duzo. Ja mam w 450 litrach ok 20sztuk i to jest malo. Mysle, ze jakies 30 by juz sie odpowiednio prezentowalo. Ja dodalbym jeszcze jedno stadko bystrzykow lub brzanek. Ale juz nie takich smuklych jak neonki ( dla urozmaicenia ). Np. bystrzyki ozdobne , lub tetry, a z brzanek sumatry , purpurowe itp ( uwaga , brzanki lubia obgryzac roslinki )
Rowniez jakies wieksze ryby zajmujace gorna czesc dobrze by wygladaly, np. gurami . Ale to tylko taki moj typ.
Jesli chodzi o zbrojnika to mimo iz zeruje na dnie to nie bedzie stanowil zadnej konkurencji dla pielegniczek ani im przeszkadzal.
To co tutaj nie pasuje to gupiki a takze cierniooczek kuhla (piskorek). Jest to plochliwa ryba , ktorej w dzien prawie nie widac poniewaz zeruje noca . Cale dnie siedzi gdzies ukryta. Jest rybka towarzyska i powinno sie miec rowniez kilka sztuk. Czy bedzie przeszkadzal innym dennym rybkom? Nie mam pojecia. Przy tej rybce nalezy pamietac o dokladnym przykrywaniu akwarium ... lubi wyskakiwac ze zbiornika.
W galerii wstawilem kilka fotek i mozesz tam zobaczyc jak prezentuja sie bystrzyki i brzanki w podobnym do twojego zbiorniku.
Pozdrowienia.
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: PROSZĘ O ANALIZĘ SPISU RYBEK...

Post autor: RAMZES » 2007-02-25, 03:19

W dużej części zgadzam się z Drkiem jednak gurami niepasuje mi do tego akwariumu
wystrzegał byn się ryb długo płetwnych jak równięż spokojnych takich jak girami

brzanki to dobry pomysł jeśli niemyślisz o potomstwie jednak ja zrezygnował bym z nich i wpóścił riby zupełnie zajmujące górną część akwarium bowiem te rybki jak i pielęgnice wypełnią srodwk akwariumu nieprzeszkadzaląc sobie nawzajem

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: PROSZĘ O ANALIZĘ SPISU RYBEK...

Post autor: Marian » 2007-02-26, 09:42

z pytaniami o obsadę zapraszam do tematu przyklejonego w dziale RYBY !!
Obrazek

Zablokowany