Białe robaczki na szybach

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Białe robaczki na szybach

Post autor: Kyle » 2008-05-18, 13:09

Wiem, że na forum jest dużo tematów o robakach, ale jeden więcej nie zaszkodzi :P
Dzisiaj na szybach wypatrzyłem dużo białych robaków, grubości włosa, długości od 1 do 2 mm. Nie zrobię zdjęcia, bo są za małe. Nie wiem jak się poruszają, bo nie widać żadnych nóżek, nie wiją się też jak dżdżownica, po prostu przesuwają się po szybie i to dość szybko, tak jakby miały bardzo dużo mikroskopijnej wielkości nóżek.
Wie ktoś co to moze być i czy jest szkodliwe? Akwa jest jeszcze bez obsady, ale tylko do jutra więc...

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Białe robaczki na szybach

Post autor: kbtor » 2008-05-18, 13:25

Zapewne pierwotniaki, pojawiają się często w dojrzewających akwariach. Poczekaj, a same znikną.
Obrazek

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Białe robaczki na szybach

Post autor: Kyle » 2008-05-18, 13:44

Akwarium ma 2 tygodnie. Nie są szkodliwe? Można wpuścić obsadę?
Zastanawiałem się czy to nie wypławki, ale to w porównaniu z nimi jest bardzo małe, dosłownie grubości włosa.

Raperzu
Akwarysta
Posty: 568
Rejestracja: 2007-12-28, 18:41
Pojemność akwarium: 375
Imię: Pawel
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Białe robaczki na szybach

Post autor: Raperzu » 2008-05-20, 15:16

PO 2ch tygodniach mozna wpuscic ryby,jesli ci sie nie spierzy poczekaj jeszcze tydzien.Mozesz zrobic testy na zawartosc amoniaku ktorego nie powinno byc,nastepnie no2 a na koncu no3 (cykl azotowy).Pierotniaki znikna same jak pisal poprzednik

arturrr
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2008-05-05, 22:14
Pojemność akwarium: 0
Imię: artur
Lokalizacja: stalowa wola
Kontakt:

Re: Białe robaczki na szybach

Post autor: arturrr » 2008-05-20, 16:15

te robaki to wypławek biały zyw sie resztkami mięsa pojawia się w akwariach często ale tylko w taich w których pożywienie nie zostaje zjedzone . przyniesc go mozna z roslina a zwalczyc go można molinezjami gupikami albo welonami tylko ze by te ryby były wygłodzone by było dobrze lub podniesć temperature wody powyzej 25 stopni wychodzi on na zer jak jest ciemniej jak są jakies pytania to pisz na gg

ODPOWIEDZ