grzałka

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
linka
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-21, 21:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: Łomża

grzałka

Post autor: linka » 2008-05-22, 20:34

jaka moc grzałki jest dobra do 10 lub 20 litrów wody w akwa chcę kupić na allegro może by taka ?? http://allegro.pl/item365966398_grzalka ... html#photo i czym różni sie od takiej podłanczanej do kontaktu i jak ona działa . i jeszcze taka http://allegro.pl/item366854533_grzalka ... tuka_.html chcę taką mała lub trochę większą . a i czym różni sie grzałka z termostatem i bez . coto jest termostat

arturrr
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2008-05-05, 22:14
Pojemność akwarium: 0
Imię: artur
Lokalizacja: stalowa wola
Kontakt:

Re: grzałka

Post autor: arturrr » 2008-05-22, 20:42

nie raczej za mocna niepamietam ale pół vat hyba jest na 1 lwody

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: grzałka

Post autor: Piwosz » 2008-05-22, 20:50

Ta grzałka będzie idealna:
http://allegro.pl/item368396286_grzalka ... quael.html

Podane przez Ciebie grzałki nie mają termostatu, który jest niezbędny do utrzymania odpowiedniej temperatury w akwarium

Temat założony w nieodpowiednim dziale.....od takich pytań jest dział "Sprzęt"

Awatar użytkownika
cmepro
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: 2008-04-19, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: grzałka

Post autor: cmepro » 2008-05-22, 21:43

odkąd pamiętam zasada była taka... 1W grzałki na 1 L wody, jeśli jest większa to nie zaszkodzi oczywiście bez przesady, należy pamiętać o tym żeby była cyrkulacja wody w zbiorniku tak żeby ciepło się ładnie rozchodziło, co prawda woda dobrze przewodzi ciepło ale mimo wszystko, kiedyś sprawdzałem jak sie ciepło rozchodzi w wodzie, przy braku cyrkulacji w miejscu gdzie była grzałka woda miała 2oC więcej niż w przeciwległym rogu gdzie należy montować termometr.
linka pisze:a i czym różni sie grzałka z termostatem i bez . coto jest termostat
termostat / regulator temperatury to urządzenie lub element urządzenia utrzymujące zadaną temperaturę poprzez aktywne działanie.

Prościej... ustawiasz zadaną temp. na termostacie podłączasz grzałkę i dzięki temu temp. w zbiorniku utrzymuje sie na stałym poziomie, jeśli jest za niska uruchamia sie term. i dogrzewa wodę do zadanej temp.
Regulator temperatury czy grzałka z termostatem jest wręcz niezbędna (wg mnie). Pomyśl... idziesz do szkoły/pracy zostawiasz włączoną grzałkę wracasz a woda ma np. 30-40oC.... znam takie przypadki.... albo w drugą stronę... idziesz spać wyłączasz grzałkę żeby sie woda zbytnio nie nagrzała.... jest zima w mieszkaniu zimno, budzisz sie rano woda ma 19oC wiadomo trzeba ją dogrzać a taka zabawa temp. nie jest wskazana dla ryb ;) Grzałka którą zaproponował Ci Piwosz (pzdr ;)) ma odpowiednią moc i ma termostat czyli wystarczy włożyć podłączyć wyregulować i można o niej zapomnieć ;)

ODPOWIEDZ