Vesicularia dubyana

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Undeliar
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2007-02-23, 10:49
Pojemność akwarium: 60
Imię: Micha³
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Vesicularia dubyana

Post autor: Undeliar » 2007-02-24, 11:41

Kupiłem sobie tą roślinkę, ale w niczym nie przypomina mi ona tego co pokazują na zdjęciach. Zamiast jasnej zieleni, ma odcień raczej zieleni wojskowej, a część liści była sucha i brązowa.
Oczyściłem ją z tych zeschłych liści i części innych roślin.

Moje pytanie tyczy się jej zasadzenia, czy mam ja po prostu położyć na dnie gdzie puści jakieś korzenie, czy wybierać po jednym listku i korzeń zakopywać w piasku??

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Vesicularia dubyana

Post autor: Piwosz » 2007-02-24, 12:02

Vesicularia dubyana (mech jawajski) najlepiej rośnie, wygląda jeśli jest przywiązany do korzenia lub czegoś podobnego. Możesz go tez wykorzystać jako trawniczek. trzeba go troszke przysynać w kilku miejscach żwirkiem aby nie wypływał.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Vesicularia dubyana

Post autor: Slanter » 2007-02-25, 07:57

Mech jawajski zazwyczaj ma wyglad ciemnej zieleni jesli zostal wyjety i przeniesiony w inne miejsce. Gdy zacznie puszczac nowe odgalezienia wowczas powinien sie rozjasnic. Co do posadzenia to tak jak piwosz powiedzial. Najlepiej przywiazac go do korzenia lub kamienia za pomoca nitki lub zylki wedkarskiej. Pamietaj jednak aby nie klasc go grubo przed przywiazaniem. Gruba warstwa spowoduje ze tylko wierzch odrosnie a spod zgnije. Delikatnie uloz pojedyncze pedy na korzeniu lub kamieniu po czym owin nitka lub zylka. Ja wole nitke bawelniana gdyz ta po jakims czasie sie zdezintegruje pozostawiajac mech ktory zdazy sie juz sam przyczepic do drewna. Gdy zacznie sie robic za kudlaty, wyciagnij i przystrzyz nozyczkami.

ODPOWIEDZ