Jak się pozbyć sinic

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak się pozbyć sinic

Post autor: Kyle » 2008-06-13, 19:57

Nie będzie kolejnego tematu: "mam sinice, ratunku!".
Glonów nie mam, ale chcę wziąć od znajomego pistię, tylko, że on ma mega atak sinic i nie wiem czy jest sens.
Bo oskrobanie chyba nie wystarczy? Dałoby się to w czymś wypłukać żeby wybić sinice, a nie pistię? :P

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak się pozbyć sinic

Post autor: maol » 2008-06-15, 12:03

Szybka kapiel w nadmanganianie zwykle wystarcza. Do tego, jeżeli masz w akwarium prawidłowe warunki, sinice same wymrą, jeżeli jakieś przeżyją dezynfekcję. Inna sprawa, że nie brałbym nic z akwarium z problemami...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak się pozbyć sinic

Post autor: Drottnar » 2008-06-15, 12:37

Ja nadal walczę z sinicami w swoim akwarium. Jest ich już znacznie mniej, ale jednak nadal są... i mam pytanie odnośnie tej szybkiej kąpieli. Jak szybka powinna być? Zanurzyć i od razu wyjąć? Czy włożyć na 30 sek. czy na minutę?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak się pozbyć sinic

Post autor: maol » 2008-06-15, 12:40

Sama kąpiel nic nie pomoże. Normalnie zanurza się na jakieś 30 sekund, tak żeby nie zaszkodzić samym roślinom. Ale walcz z przyczyną ataku sinic, a nie z nimi jako skutkiem. Znajdź i usuń przyczynę a akwarium samo sobie poradzi.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ