Co to za zwierze

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

GREG121
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2007-02-14, 21:16
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Slask

Co to za zwierze

Post autor: GREG121 » 2007-03-01, 20:49

Witam,
Wie ktoś może co to za ślimak?
http://patrz.pl?144644
Czy jest to odmiana na którą wszyscy tak narzekają czy może ampularia?
Chodzi mi o to czy mam to jak najszybciej wyłowić zanim się rozmnoży i pożre rośliny. Jak na razie jest juz ok 2 tygodnie w akwarium i nie zauważyłem jaj ani innych ślimaków.

Klaudiusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-07, 20:18
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Co to za zwierze

Post autor: Klaudiusz » 2007-03-07, 20:41

Jeżeli się nie myle to jest ampularia ale raczej ona!!

andriu
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-07, 20:15
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrian
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to za zwierze

Post autor: andriu » 2007-03-09, 21:23

tak to bedzie napewno ampularia miałem kiedys takiego samego ale wyzuciłem bo te slimaki osobiscie mi sie nie podobaja wole świderki :P heh ale mniejsza z tym..... tu masz krotki opis:

Ślimaki z rodziny Ampullariidae zwane potocznie ampulariami, występują powszechnie w wodach słodkich wielu regionów tropikalnych na świecie ich interesujący wygląd oraz stosunkowo duże rozmiary (5 do 15 cm - w zależności od gatunku) przyczyniają się do popularności tego ślimaka wśród akwarystów.Dodam jeszcze, że ślimaki (te pożyteczne) nie konsumują roślin dopóki mają czegokolwiek innego do zjedzenia (resztki). Czasem może się wydawać, że ślimak zjada roślinę, a on tymczasem obskubuje ją z glonów, bądź zjada jej martwe części, bowiem ślimaki nad rośliny żywe bardziej cenią sobie martwe ich części i resztki pokarmów.Ślimak ten rozmnaża się płciowo, tzn. do rozrodu potrzebna jest parka. Zapłodnina samica składa jaja nad powierzchnią wody. Ciekawostka: ślimak może przez dłuższy czas przebywać poza wodą (co najmniej kilka godzin).
Pozdrowienia:D

ODPOWIEDZ