Zaginiona ramirezka

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
justynka918
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-15, 17:04
Pojemność akwarium: 126
Imię: Justyna
Lokalizacja: Stargard szcz

Zaginiona ramirezka

Post autor: justynka918 » 2008-08-07, 13:32

Mam problem zginęła mi kolejna samiczka ramirezy po złożeniu ikry pływała jeszcze przez kilka dni a teraz jej nie ma czy możliwe że trafił mi sie samiec zabójca bo inne ryby pływają i są zdrowe więc chyba niemożliwe że to choroba :zalamany: A może się mylę :/ Nie mam pojęcia , szkoda mi samiczki tym bardziej że przystąpiła do tarła a teraz został mi tylko piękny samiec dumnie pływający po całym akwarium
Nie wiem czy zastosować jakiś środek odkażający ?Musi być taki żeby nie zaszkodził krewetką.Nie wiem tylko czy jest sens stosowania leków bo ryby zachowują się normalnie
Akwarium 126 litrów: filtr zewnętrzny FZN-3
15 neonów czerwonych
6 kirysków
samiec ramirezy
krewetki babaulti
Justyna

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaginiona ramirezka

Post autor: maol » 2008-08-07, 13:41

Stosowanie leków nie ma najmniejszego sensu. Znalezienie trupa - jak najbardziej, i jak najszybciej. Szukaj albo w samym akwarium, albo w jego najbliższych okolicach.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
justynka918
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-15, 17:04
Pojemność akwarium: 126
Imię: Justyna
Lokalizacja: Stargard szcz

Re: Zaginiona ramirezka

Post autor: justynka918 » 2008-08-07, 13:51

Trupa nie ma przeszukałam całe akwarium zajrzałam wszędzie i nic nie ma ale z doświadczenia wiem że ryby i krewetki bardzo szybko potrafią zająć się trupem nie było mnie przez parę dni i musiało to wystarczyć. Z akwarium rybka nie mogła wyskoczyć jest szczelnie przykryte.
Justyna

ODPOWIEDZ