Jakie rosliny?

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Vinnitshekh
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2007-06-06, 14:07
Pojemność akwarium: 140
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie rosliny?

Post autor: Vinnitshekh » 2007-06-09, 17:39

Serio? Ciekawe, u mnie marnialy. Zwykle przezywala ta silniejsza. Np jak kryptokoryna zaczynala sie rozrastac to najblizsza zabienica zaczynala padac. Widzialem tez jedno akwa w ktorym rosly obok i kryptokoryny wygladaly naprawde zalosnie. Slyszalem ze ryby sie rpzystosowac moga i zmienic zachowanie, ale roslinki? ;)
No w kazdym razie ja wole jednak sadzic je osobno. Mysle, ze im to nie zaszkodzi. Ale jesli u kogos rosna razem i wytrzymuja, to nalezy sie tylko cieszyc, no nie?
Art is the expresion of a dream. And dreams, my friend, are what we are as heart...

Vinnitshekh - Slimak Chaosu

lolek17
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-26, 18:57
Pojemność akwarium: 60
Imię: Igor
Nazwisko: Szefer
Lokalizacja: Piotrków Trybunaslki

Jakie rosliny najlepiej miec w akwarjum

Post autor: lolek17 » 2014-01-26, 19:03

Witam mam akwarium 60l i chciałem trochę roślin dodać a ze jestem początkujący więc chciałem zapytać jakie najlepiej roślinki włożyć do akwarium

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rosliny?

Post autor: Jarus » 2014-01-26, 21:44

Lolek17, załóż swój nowy temat i napisz coś więcej o swoim baniaku.
Vinnitshekh, ja potwierdzę to co napisałeś choć zdaje się zasad 100% nie ma. U mnie też wpływ chemii (alleopatia) wydzielana przez korzenie przepięknie rosnących krypci spowodowała że stłamsiły one całkiem żabienicę amazońską. Dopiero usunięcie wszystkich krypci w promieniu 15-20 cm od żabienicy i pilnowanie żeby żadna nowa sadzonka kryptokoryny tam nie wyłaziła (jak się jakaś tylko pojawiła to obcinałem ją w podłożu) spowodowało że w ciągu 5 tygodni żabienica urosła ze 3 razy większa. Jak już ruszyła to zasłoniła mi pół 63-ki :D.
Oczywiście ja nie miałem wtedy pojęcia że te korzenie tak mają (choć słyszałem/czytałem o alleopatii). Na innym forum mi tak poradzili i okazało się że mieli rację.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

ODPOWIEDZ