wino alsace

Chora paletka potrzebuje pomocy...

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

januwek
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-04-22, 23:03
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: JanówekTi

Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: januwek » 2008-08-25, 17:49

Koledzy i kolezanki mam paletki w swoim zbiorniku. Wszystko było ok. Jest ich 5 i jedna wogóle nie interesuje się jedzeniem, zrobiła się strasznie chuda:( Z początku myślałem że inne nie dają jej jeść i gryzą czy coś ale zacząłem dużo bardzej się jej pzyglądać i tak nie jest. Nikt jej nie rusza ani nic a ona chudnie w oczach i nie je. Reszta jak szalone a ona olewa wszystko i całe dnie chowa się pod liśce dużego anubiasa. Jak jej pomóc????

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: ankon91 » 2008-08-25, 19:32

Nie znam się na paletkach, ale to rybki, które żyją w parach. Może 4 pozostałe tworzą dwie zamknięte pary i ta piąta jest jakoś "odpychana"?
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
Dziubek
Stały bywalec
Posty: 247
Rejestracja: 2008-01-06, 18:24
Pojemność akwarium: 160
Imię: Beata
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: Dziubek » 2008-08-25, 19:36

mi to wygląda na zapelenie żołądka albo wiciowce ale powinni się wypowiedzieć ci co naprawde się znaja

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: danielek001 » 2008-08-25, 21:47

daj zdjęcie

januwek
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-04-22, 23:03
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: JanówekTi

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: januwek » 2008-08-26, 13:17

nie z bardzo mam jak zrobic zdjęcie, ale postaram sie. Nie nie jest w zaden sposób odpychana...

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: Maksior » 2008-08-26, 14:04

Jak długo masz te paletki??
Jakiej wielkości są
Od jakiego czasu ta paletka sie tak zachowuje.
Jakie masz parametry wody i wielkośc zbiornika. Ogólna obsada i czy dużo roślin
Jeżeli paletka nie je to jest bardzo źle. Jeżeli masz dojście do mikroskopu to zbadaj jej kupe pod kątem robaków (na necie masz jak wyglądają wiciowce nicienie i inne szwingle. Albo zanieś próbke kupy do weterynarza(m,usi być świerza)


Równie dobrze może być tzw chłopcem do bicia.

Kup sobie dobrego browara albo wino dobre (tylko nie za dużo :P) i posiedź troche przy akwarium ( tak żeby ryby się Toba nie interesowały) obserwuj tą rybe. Jeżeli masz inne akwarium puste to zlej wode z ogólnego i odseparuj ją. Nakarm po kilku godzinach albo natępnego dnia. Jeżeli zje to znaczy że nie jest z nią źle.
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2008-08-08, 22:42
Pojemność akwarium: 180
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Łódź

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: Zbyszek17 » 2008-08-26, 14:30

Postaram się Ci pomóc , chociaż z paletkami miałem do czynienia przynajmniej 20 lat temu .Paletki bardzo często chorują na robaki w jelitach tzw.nicienie itp. i te objawy na to wskazują / apatia , wychudzenie , nie przyjmowanie pokarmu / . Ja w takiej sytuacji podawałem lek o nazwie CAPIFOS i to z dobrym skutkiem . Musisz odłowić chorą sztukę i poddać ją kwarantannie / lek , dobre napowietrzanie , temp.30 *C / To są moje sugestie , teraz może są inne środki i dobrze by było żeby wypowiedział się ktoś kto hoduje palety .

januwek
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-04-22, 23:03
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: JanówekTi

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: januwek » 2008-08-26, 14:38

http://atlas.drpez.org/discos-pochos/aal wygląda mniej więcej w taki sposób... Parametrów aktualnie nie znam takich dokładnych ale muszą być dobre skoro reszta pływa żyje i zachowuje się zupełnie normalnie. Paletki są średniej wielkości. Jest poza paletkami 8 neonków, dwa glonojady albinosy i sporo ale jeszcze nie wyrośniętych roślin... Wilekość zbiornika 240l Paletki tak ogólnie mam z 1,5roku albo dłużej a konkretnie tą mam od jakiś 2 miesięcy. Może jak ja kupowałem to już jej coś było... Bo od poczatku nie za bardzo trzyma się z reszta. Czesto obserwuje ryby i one jej nie bija ani nie ganiaja, jest im obojetna

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Chora paletka potrzebuje pomocy...

Post autor: Maksior » 2008-08-26, 14:46

Zbyszku ryb nie faszeruje sie lekami jeżeli nie wie sie co im jest:P capifos pomaga na nicienie ale na wiciowce nie (te same objawy)

Odłów paletke do innego zbiornika. A może po prostu szczur Ci się trafił?? zależy nam bardzo na fotce. To dużo pomoże
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ