Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2008-08-08, 22:42
Pojemność akwarium: 180
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Łódź

Re: Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Post autor: Zbyszek17 » 2008-09-12, 20:54

marthinez napisał[center][/center]
W diecie wielu ryb są glony, jednak nie znaczy to, ze te akurat osobniki sprawdzą się w walce z nimi.
Dlaczego nikt nie kupuje mieczyków z myślą o zjadaniu glonów?
[center][/center] Całkowicie popieram tą teorię - że akurat ryba ta czy inna uszczknie czasem trochę zieleninki to nie świadczy że jest glonożerna , a już napewno nie te o których jest tyle nerwowych dyskusji .

Awatar użytkownika
JARECZEK
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 2008-03-11, 20:51
Pojemność akwarium: 96
Imię: Jarek
Lokalizacja: Łódź

Re: Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Post autor: JARECZEK » 2008-09-13, 12:54

szalinski_2005 pisze: JARECZEK, a to niby dlaczego nie podawać mikro???? z samego makro będą roślinki żyły
a może z braku mikro roślinki nie pobierają makro z wody
brak mikro blokuje pobieranie makro i na odwrót
Tak jak już marthinez woda w kranie tez zawiera micro elementy.
Tak jak sam napisałeś dobrze by było gdyby ograniczył podawanie mikro na czas walki z glonami.

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Post autor: szalinski_2005 » 2008-09-13, 13:07

szalinski_2005 pisze:więc to jest tak ty nie podajesz mikro więc skąd ono się ma brać
Z kranu. Ona często zawiera już dużą dawkę micro.

marthinez tu można by polemizować bo zgoda coś tam w wodzie jest (składu nie znamy) więc w przypadku akwarium z większą ilością roślin dawkowaniem makro i co2 dobrym oświetleniem mikro zostanie szybko wyczerpane
dlatego też właśnie sugerowałem podanie mikro nie w pełnej zalecanej dawce tylko powiedzmy profilaktycznie 1/4 dawki zaszkodzić tym raczej nie zaszkodzimy a może to pomóc
to jest tylko moje myślenie mogę się mylić

[ Dodano: 2008-09-13, 13:32 ]
dopisze więc daroo napisał że używa tylko makro i kulek glinianych które są już bezużyteczne
podmienia 1/5 wody mieszając ją dodatkowo z destylowaną trochę mało tej wody aby dostarczyć tyle mikro ile potrzeba
poza tym ma dobre oświetlenie podaje makro
więc brakuje mi tu jeszcze mikro

dorro a co z co2 ??
miłego dnia :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Post autor: marthinez » 2008-09-13, 13:32

szalinski_2005 pisze:marthinez tu można by polemizować bo zgoda coś tam w wodzie jest (składu nie znamy) więc w przypadku akwarium z większą ilością roślin dawkowaniem makro i co2 dobrym oświetleniem mikro zostanie szybko wyczerpane
dlatego też właśnie sugerowałem podanie mikro nie w pełnej zalecanej dawce tylko powiedzmy profilaktycznie 1/4 dawki zaszkodzić tym raczej nie zaszkodzimy a może to pomóc
to jest tylko moje myślenie mogę się mylić
Ależ ja się z Tobą zgadzam w 100%.
Wątpliwości moje wynikają z twojego stwierdzenia, ze jak nie nawozimy micro, to go nie ma.

Są i do walki z glonami moim zdaniem jest ich wystarczająca ilość. ;)
Tym bardziej jak napisałeś: "z większą ilością roślin", których to daroo nie posiada.

Ja np. w swoim roślinnym podawałem zazwyczaj 1/4 dawki micro cały czas. Reszta była z kranówy.
Rośliny, a zwłaszcza mały heniek (sam wiesz jaki o czuły na brak żelaza), nie wykazywały jego braku.
Oczywiście to moje doświadczenia z moim akwarium i nie wszędzie musi być podobnie.
Wiadomo, kranówa, kranówie nie równa. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-09-13, 19:16 przez marthinez, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

daroo
Stały bywalec
Posty: 369
Rejestracja: 2008-04-10, 23:59
Pojemność akwarium: 30
Imię: Darek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krew zalewa...proszę o pomoc [fotki]

Post autor: daroo » 2008-09-13, 19:13

Raczej dużo roślin nie mam, powiedziałbym raczej że mało :) na razie poprawy brak, tylko co kilka dni czyszcze korzenie, tło, szyby itd :(


tak sobie ostatnio myslałem, czy nie pomogłoby gdybym zwiększył ilość roślin... tyle że czy to będzie miało sens, jeśli np kabomba po tygodniu od wsadzenia już pokryta jest "włoskami" ? moczarki to jeszcze niedawno miałem cały jeden narożnik a teraz ostało mi się kilka gałązek :(

[ Dodano: 2008-09-18, 13:22 ]
a tak jeszcze myślę nad tym wszytskim i dochodzę do wniosku, że te brązowawe glony, szczególnie na roślinach to pojawiły się po założeniu nowej świetlówki... chyba ktoś mi nie powie że kasa na 965 poszła w błoto??

ODPOWIEDZ