[96l] - welonarium

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Elwira
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-26, 23:39
Pojemność akwarium: 200
Imię: Elwira
Lokalizacja: Lublin

Re: [96l] - welonarium

Post autor: Elwira » 2008-10-29, 20:57


marthinez
nie bierz tego tak do siebie ;) ;)

chodzi mi przede wszystkim o to, żebyście nie atakowali tak biednej dziewczyny, bo jeśli jej akwarium naprawdę jest w takim stanie jak widać to na zdjęciach i to co o nim pisze jest prawdą to podejrzewam, że mogło jej się zrobić smutno i na pewno nie zachęci jej to do pisania o swoim akwa na forum.

co do tego low-techu o którym pisałam - marthinez może masz rację, może kiedyś nie było takich roślin jak są teraz dzięki co2, ale uważam, że nie oznaczało to, że akwarium nie będzie atrakcyjne z mniej wymagającymi roślinami. widziałam zdjęcia akwariów sprzed lat i był tam miły dla oka busz, brak problemów z glonami. A to że nie znali pojęć jak cykl azotowy? Może to i lepiej to mieli mniej zmartwień :cool:

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [96l] - welonarium

Post autor: marthinez » 2008-10-29, 21:08

Elwira pisze:marthinez nie bierz tego tak do siebie
Nie biorę. Lubię dyskutować. ;)
Elwira pisze:chodzi mi przede wszystkim o to, żebyście nie atakowali tak biednej dziewczyny, bo jeśli jej akwarium naprawdę jest w takim stanie jak widać to na zdjęciach i to co o nim pisze jest prawdą to podejrzewam, że mogło jej się zrobić smutno i na pewno nie zachęci jej to do pisania o swoim akwa na forum.
Ale ja nie miałem zamiaru jej atakować. Wyraziłem tylko swoja opinię, której nie zmienię.
Jeżeli faktycznie jest tak jak pisze autorka tematu, to jest to niezwykła rzadkość, chylę czoła i gratuluję jednocześnie. :padam:
Tak czy inaczej bardzo chciałbym zobaczyć to akwa na żywo.
Elwira pisze:o do tego low-techu o którym pisałam - marthinez może masz rację, może kiedyś nie było takich roślin jak są teraz dzięki co2, ale uważam, że nie oznaczało to, że akwarium nie będzie atrakcyjne z mniej wymagającymi roślinami. widziałam zdjęcia akwariów sprzed lat i był tam miły dla oka busz
Wiem, ze akwaria z mało wymagającymi roślinami są piękne. Sam takie kiedyś miałem, a i teraz często takie widuje (chociażby koleżanki z forum Tamci).
Po prostu akwaria roślinne z co2 i nawozami są piękniejsze i nic tego nie zmieni. To jest fakt oczywisty. Chociaż z drugiej strony jakby nie było różnego typu akwarii, biotopów, sposobów prowadzenia to było by trochę nudno.
Dzięki, pozdrawiam. ;)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

malutka243
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-24, 10:55
Pojemność akwarium: 96
Imię: Kasia
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [96l] - welonarium

Post autor: malutka243 » 2008-10-30, 18:27

Oto zdjęcie na jeden dzień przed podmianą, czyli 6 dni po podmianie.
Jedyna zmiana to posadzenie kilku roślin, ponieważ kolega mi pomógł dołożyć jeszcze jedną świetlówkę 20W. Oddałam do tego jedną białą welonkę, znajoma mojej mamy razem z mężem mają 2 dużo większe akwaria z tymi rybkami, u mnie było im pewnie jednak dość ciasno. Tam chyba będzie jej lepiej.

Obrazek

Jedynie zabiegi pielęgnacyjne, jakie wykonuję, to podmiana wody ok. 25 litrów przy odmulaniu.

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [96l] - welonarium

Post autor: ankon91 » 2008-10-30, 21:07

Ładnie się robi :)

Jeszcze jedno... Wrzucaj zdjęcia w większej rozdzielczości... Min. 1600x1200 :)
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [96l] - welonarium

Post autor: marthinez » 2008-10-30, 22:07

Jedynie zabiegi pielęgnacyjne, jakie wykonuję, to podmiana wody ok. 25 litrów przy odmulaniu.
Wiem, że jestem czepliwy, ale analizując obecną fotę z poprzednią widać od razu całkowicie inny wystrój. Poprzestawiane ozdoby, poprzesadzane rośliny itp.
Czy to jest tylko podmiana z odmulaniem?
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [96l] - welonarium

Post autor: pavelek » 2008-10-31, 09:03

Akwarium cud :D
PS. marthinez, jakieś CBA czy coś ?? :hyhy:

Tamcia
Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 2008-03-07, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: woj,pomorskie
Kontakt:

Re: [96l] - welonarium

Post autor: Tamcia » 2008-10-31, 09:45

marthinez pisze:Wiem, ze akwaria z mało wymagającymi roślinami są piękne. Sam takie kiedyś miałem, a i teraz często takie widuje (chociażby koleżanki z forum Tamci).
No i prawie się udławiłam śniadaniem :oczami: marthinez z Twoich ust coś takiego usłyszeć,to normalnie komplement ponad wszystko :D Niezłą poprzeczkę mi teraz ustawiłeś z aranżem w 120litrach :kwasny:,ale mimo wszystko wielkie dzięki i sorki za OT
malutka243 pisze:Jedyna zmiana to posadzenie kilku roślin, ponieważ kolega mi pomógł dołożyć jeszcze jedną świetlówkę 20W.
A co ma wspólnego dołożenie jednej świetlówki z posadzeniem roślin...Faktycznie marthinez ma rację-pozmieniane wszystko,przy takim sadzeniu to normalne,że podłoże zostało mocno przeczesane,więc syfu wiele nie będzie widać między kamieniami.
PS.Gdzie nurzaniec?

Lukiki
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 2008-09-07, 11:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Łódź

Re: [96l] - welonarium

Post autor: Lukiki » 2008-10-31, 13:00

Foty w większej rozdzielczości to max 1280x800 , bo 90% użytkowników posiada właśnie takie rozdzielczości na swoich monitorach,a większe wtedy źle sie ogląda.
Milej widziane zdjęcia samego akwa ,a nie obrusiku.
Ta kabomba nie zabardzo pasuje w drugim planie z boku.
Dobrze wygląda to tło.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: [96l] - welonarium

Post autor: Akwarybka » 2008-10-31, 16:39

malutka243 Nie obraziły się na Ciebie welonki, że im żwirek do przekopywania zabierasz? :hyhy: No coraz ładniej, dalej uważam, iż to najładniejsze welonarium jakie widziałam... Chyba kiedyś też sobie takie zrobię :]

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [96l] - welonarium

Post autor: marthinez » 2008-10-31, 18:18

pavelek pisze:S. marthinez, jakieś CBA czy coś ??
Kurczę, nakryłeś mnie. :hyhy:
Tamcia pisze:marthinez z Twoich ust coś takiego usłyszeć,to normalnie komplement ponad wszystko
Eeee, prawda i tyle.
Tamcia pisze:Niezłą poprzeczkę mi teraz ustawiłeś z aranżem w 120litrac
Ja myślę. :hyhy:
Lukiki pisze:Ta kabomba nie zabardzo pasuje w drugim planie z boku.
I ten duży jasny głaz też. ;)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ