ochrona warszawa

Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Blue » 2007-03-11, 12:44

Mam taką dziwną sprawę.
Otóż dzisiaj koło łózka znalazłam dziwnego "robala". Kiedy się mu przyjrzałam zobaczyłam, że to ususzona krewetka. Odwłok miała przyciśnięty do brzucha. Poznałam ją po oczach i czułkach. Była ciemna. Nagle ten odwłok się odgiął. Myślałam, że to przez to, że ją ruszyłam. Ale po chwili znowu ruszyła odwłokiem i nóżkami.
Szybko wsadziłam ją do szklaki z wodą, bo nadal nie byłam pewna czy to na pewno krewetka. Wyglądała okropnie. Po chwili ożywiła się. Chwilę pływała po czym padła na dno. Co chwilę się podrygiwała itd. Myślałam, że to szok i ona umrze. Jednak w tej szklance jest już z godzine. I czasami pływa czasami lezy na dnie, ale rusza nóżkami.
Ma o tyle utrudnione zycie, że brakuje jej 2. nóżek z lewej strony. Jak stoi to się lekko przewraca na ten bok. Jednak nadal żyje. Dałam jej kilka granulek pokarmu i ze dwie zjadła.

Dla mnie to jest o tyle dziwne, bo mam jedną wielką krewetkę, która nadal jest w akwarium. Jednak kiedyś (2 miesiące temu) kupiłam sobie 2 amano (tak to się pisze?), zaryzykowałam, bo byłam pewna, że ta większe je zje. Jednak w akwarium są korzenie, gdzie mogły się ukryć. Jednak te krewtki znikły następnego dnia po kupnie.

Tak sobie myśłałam, że może jedna się ukryła i wyszła kiedy podmieniałam wodę i miałam ściągniętą pokrywę. Jednak tygodnia by chyba nie przeżyła (podmiana wody jest zawsze w poniedziałki).

No i pytanie czy mogę ją wsadzić do akwarium ogólnego? Widać, że ma chęci do życia :(

Dodam, że pies mógł wyjąć ją z jakiegoś kąta...

Dodane:
Jeszcze dopiszę, że w wodzie ma barwę przeźroczysto-czerwonawą. Wydaje mi się, że jest trochę większa niż przy kupieniu

Awatar użytkownika
Marcin N
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2007-01-02, 16:37
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: limanowa
Kontakt:

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Marcin N » 2007-03-11, 17:26

Ja bym ją wsadził do akwa :-) .

A juz sie pogubiłem i niewiem o co chodzi :shock:
Nobo jak masz 1 wielka krewetke i 2 amanki to jak widzisz tą wieksza w akwarium to z pewności musi to być amano ale amano niema taiego koloru :-/

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Blue » 2007-03-11, 18:05

Znaczy ta jedna jest tzw "szklista", a oprócz tego kupiłam amano.
Znalazłam jedną amano. Kolorek jej sie zmienił już na normalny...tzn wcześniej. Bo jak ją wrzuciłam do akwarium (wiadomo, że nie od razu), to napadła ja duża krewetka. Mała zwiala i od tamtej pory jej nie widziałam. Mam nadzieję, że sobie poradzi, bo mam do niej sentyment :(

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: cops » 2007-03-12, 14:04

hmmm krewetka szklista nie jest znowu taka wielka ;-) a co do wytrzymania bez wody trochę czasu może spedzic poza akwarium , poza tym krewetki jak się wpuszcza do akwa to najlepiej po zgaszeniu światła inaczej pozostali meiszkańcy mogą krewecię wziąść za papu ;) a jakim cudem ona wyszła masz pokrywę w akwa?
Nikt nie jest nieomylny

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Doma » 2007-03-12, 17:05

No właśnie są 3 możliwości :
1. Mogła wyjść po kablach np ciągnących się od grzałki lub filtra
2. Jak nie masz pokrywy to wyskoczyła
3. Jak mas zpokrywę to może zostawiłeś otwartą klapkę ( tendy gdzie się karmi ) i tamtędy wyskoczyła.

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Blue » 2007-03-13, 13:42

Nie jest taka wielka. Jednak moje akwariium ma 45 l, wiec jak na to to jest duża. Ma ok 5 cm, jej wasy też mają ok tylu więc jednak robi wrażenie :)
Co do pokrywy, to mam, a klapek nie zostawiam otwartych. Nie mam pojęcia jak ona stamtad wyszła.
W każdym razie teraz schowała się za filtrem i siedzi tam od ponad dnia. Próbuję jej tam zdmuchiwać jakieś jedzonko, bo nie wiem czy to co tam znajdzie jej wystarczy.

W takich momentach żałuję ze nie mam cyfrówki.

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Doma » 2007-03-13, 18:27

A morła wyjćś po kablach ??? Bo przecierz zazwyczaj w pokrywach są dziury z których zwisają kable .

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Blue » 2007-03-13, 21:50

Z tym, że wg mnie to one chyba nie mogą chodzić bez wody. Teoretycznie (gdyby mogła chodzić) to tak.

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: cops » 2007-03-14, 01:32

spokojnie krewtka może przedefilować po całym mieszkaniu ;-)
Nikt nie jest nieomylny

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Re: Czy krewetki potrafią żyć bez wody?

Post autor: Blue » 2007-03-14, 13:24

To mnie pocieszyliście :P
Krewecia nadal się chowa za filtrem, więc kabelki ma bardzo blisko. Wczoraj podrzuciłam jej trochę żywych robali, więc pewnie jednego dorwała i zjadła.

ODPOWIEDZ