małe zbrojniki

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

hulej95
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 2009-06-20, 17:16
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jakub
Lokalizacja: Sulmierzyce
Kontakt:

małe zbrojniki

Post autor: hulej95 » 2009-11-27, 19:08

mam pare ładnych zbrojników niebieskich po 10 cm przez tydzień niewidziałem samca więc zaczołem go szukać mam w akwarium taką plastikową ozdobe (dostałem od mamy stoi za kępą roślin i go prawie niewidać ) podniosłem ją i z tej ozdoby wypadło kilka małych zbrojników. Co mam robić ? Na jutro mam zaplanowaną podmiane wody akwa 200l wody do podmiany 30 l

[ Dodano: 2009-11-27, 21:20 ]
prosze o pilną odpowiedź

kornik
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-13, 17:10
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: małe zbrojniki

Post autor: kornik » 2009-11-28, 20:53

Samca nie było bo był przy jajeczkach.Teraz musisz dobrze je karmić...

Agniesia
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 2010-09-17, 19:34
Pojemność akwarium: 100
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Syców
Kontakt:

Ja i moje zbrojnki.

Post autor: Agniesia » 2010-09-23, 19:42

Mi kilka razy rozmnożyły się zbrojniki i nie ma z tym większych problemów. Jeśli chodzi o ikrę to samiec się nią opiekuje i nikomu ( żadnej rybie ) nie pozwoli jej zeżreć. U mnie gniazdo zawsze miał w kokosie i siedział w nim cały czas ( nie jadł ) i wachlował płetwami nad ikrą aby był dobry przepływ wody. Gdy młode zaczęły się przemieszczać to w obawie że coś na nie zapoluje przenosiłam cały kokos z nimi do osobnego akwa. Niektóre maluchy się zgubiły to trzeba było je wyłapać i wrzucić do akwa dla maluchów. Ważne przy tym aby staruszka zostawić w ogólnym, aby nie wyjadał młodym glonów. Warto też maluchy dokarmiać najlepiej Mikrowitem Spirulina z Tropicala, ale lekkie podkarmianie rozpoczynamy, gdy małe wciągną żółtko. Warto również wrzucić jakąś roślinkę z ogólnego - ze świerzymi glonami. Tak po prawdzie małe poradzą sobie również z innymi pokarmami roślinnymi ale najlepiej służy im pokarm naturalny ( glony ), lub suszona spirulina bo to też glon. Gdy podrosną możesz je wpuścić do ogólnego lub sprzedać ( to chodliwy towar więc nie powinno być z tym problemów ). Takie są moje doświadczenia ze zbrojnikami.

[ Dodano: 2010-09-23, 22:44 ]
Znalazłam archiwalne zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ