Aqua 240l

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

ccbring
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-19, 22:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: J-bie

Aqua 240l

Post autor: ccbring » 2010-01-19, 23:02

Witam!
Planuje kupno 240l akwarium od 2 lat mailem 120l ale slodkowodnego. Strasznie podoba mi się awkarystyka morksa, jednakże nie jestem pewien czy oplaca sie w (dosc malym) zbiorniku 240l tworzyc te cudo :). Jesli sie oplaca, mozecie ile mniej wiecej wyniesie mnie koszt tego wszystkiego? akwarium kompletnie od nowa kompletowane, naprawde nie mam pojecia co i jak ;/
z gory dziekuje
Tomasz

p.s Szafke oplaca sie kupowac tzw. dolaczoną do akwarium czy lepiej swoje?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Aqua 240l

Post autor: maol » 2010-01-20, 09:27

W 240l jak najbardziej się opłaca. Koszt sensownego morskiego, z żywą skałą, zwierzętami i sprzętem zamknie Ci się w jakichś 10 no może 12 tysiącach złotych. Szafka - jak wolisz, to zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że w akwariach morskich z reguły stosuje się sumpy i filtry kominowe, dlatego szafka musi to również uwzględniać.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ccbring
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-19, 22:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: J-bie

Re: Aqua 240l

Post autor: ccbring » 2010-01-20, 09:56

O_O to nie ma szans, mam 15 lat. Przedtem akwarystyka zajmowal sie moj tata, ja dopiero teraz po jego smierci zaczynam sie tym interesowac. Naprawde to tyle kosztuje? jestem w stanie 3.5 tys max wydac bo tyle uzbieram przez wakacje. Czy w takim razie jest jakis rodzaj akwarium slodkiego ktory zmiescil by sie w tej kwocie (mimo iz strasznie podbaja mi sie koralowce ,ale narazie podziekuje :))?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Aqua 240l

Post autor: Akwarybka » 2010-01-20, 11:48

Akwarystyka morska to naprawde wyzsza szkola jazdy, tu trzeba naprawde duzej wiedzy i niestety nakladów finansowych. Ale za 3.5 tysiaca mozesz zalozyc swietne akwarium slodkowodne. Opcji masz prawie nieskonczonosc, wszystko zalezy od tego co ci sie podoba. Poszukaj o akwariach roslinnych, biotopowych, ''Czarnych wodach'', malawii, tanganice... Wybór nalezy do Ciebie. ;)

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aqua 240l

Post autor: ankon91 » 2010-01-20, 15:40

A ja proponuję, żebyś nie pakował się na głęboką wodę. Z zerowym doświadczeniem może Ci się nie udać za pierwszym razem. Nie szalej z kasą, łatwiej będzie ścierpieć jak coś pójdzie nie po Twojej myśli ;) Rzecz jasna kup cały potrzebny sprzęt, zainwestuj w światło, filtry, ale powoli, stopniowo. Ucz się cały czas, a wraz z większym doświadczeniem inwestuj w coraz to bardziej zaawansowane technologie. Takie jest moje zdanie ;) Znam kogoś, kto nie miał doświadczenia, za to miał kase. Nie skończyło się dobrze :) Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość.
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Aqua 240l

Post autor: maol » 2010-01-20, 15:58

Potwierdzam... akwarystyka morska to niebagatelny wydatek i spora wiedza potrzebna do prawidłowego funkcjonowania zbiornika. Pomyśl o ładnym zbiorniku słodkowodnym, za 3,5 tys. możesz mieć naprawdę cudeńko :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ccbring
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-19, 22:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: J-bie

Re: Aqua 240l

Post autor: ccbring » 2010-01-20, 16:16

No robota w wakacje sie oplaca :>
Podobalo mi sie jakies akwarium pelne barw kolorow, fajnie by bylo jakies ryby w stadach żyjące. Myslalem nad paletkami, ale nie wiem czy odrazu na taka glebokosc pojsci, wyczytalem ze sa wrazliwe, jednakze nie znalazlem nigdzie informacji czy mozna miec inne ryby wraz z nimi. Nie chcialbym żwirku, a piasek (i tu pytanie czy to dobre rozwiazanie?)
Nie chcialbym ,aby z akwarium zrobila sie kupa lisci tzn sama zielen ;/

Poczytam jednakze rady mile widziane:)

a jeszcze moze dawne ryby:
Papuzie pielegnicowate, skalar 2 rodzaje (jeden chyba żeglarz a 2 mniejszy),nie pamietam nazwy ale takie srebne rekinki (tez nie chial bym takich samych szarych ryb) i glonojady.

To co uwiodlo mnie w morskiej to kolory, i chialbym to w miare mozliwosci w slodkim odwzorowac.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Aqua 240l

Post autor: maol » 2010-01-21, 09:18

Jeżeli chcesz mieć w słodkowodnym akwarium cos podobnego do morszczyzny, zainteresuj się biotopem Malawi.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ