Nawozy i uzdatniacze

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Akwarysta
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 16:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Kraków

Nawozy i uzdatniacze

Post autor: Akwarysta » 2010-01-31, 23:58

Jakie stosujecie nawozy do roslin???Co myslicie o nawozach Tetry "Crypto", a czy myslicie ze jest sens lać do wody płynny nawóz czy wystarczy ten w tabletkach pod korzenie???
Co myslicie o uzdatniaczach wody , czy np. te tabletki które produkuje Tetra Biocoryn i Bactozyn jest sens dawac do akwarium czy tez nie??? Czy oprócz np. Tetry Aqasafe cos jeszcze powinno sie dawac przy podmianie wody???Prosze Was o opinie- swoja przygode z akwarystyka zaczołem niedawno i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.Powiem tylko ze posiadam zbiornik 240 litrów w zbiorniku tym rosna takie rosliny jak Ludwiga glanduloza, ludwiga repens, i rózne rodzanie żabienic oraz jedno Aponogetum i w zasadzie w przyszłosci chce dokupic jeszcze roslin ale też żabienice bo sa niedrogie przynajmniej w Krakowie i całkiem ładne.Pozdrawiam wszytkich akwarystów i czekam na wasze opinie.
KRAKUS

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: bercia289 » 2010-02-01, 00:11

Jedne rosliny, pobierają składniki odżywcze z wody a inne z podłoża. To już zależy jakie masz rośliny i czy widać na nich niedobory.

Akwarysta
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 16:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: Akwarysta » 2010-02-01, 00:35

Narazie niewidac ale jeden Echinodorus wypuszcza coprawda liscie jeden za drugim ale sa one krótsze od pozostałych poprostu niechcą rosnąć do góry, czy to wina nawożenia czy oswietlenia??? Oswietlenie mam z przodu Flora glo a z tyłu Aqa glo.
KRAKUS

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: maol » 2010-02-01, 17:00

A ile dokładnie masz tego oświetlenia?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: bercia289 » 2010-02-01, 17:59

Żabienice, pobierają nawozy z dna, więc może jakies do dna nawozy wsadź :)

heban84
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-02, 17:34
Pojemność akwarium: 54
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: heban84 » 2010-02-02, 18:52

Mam pytanie odnośnie takiego wzoru: K2SO4. Co to jest, gdzie można to kupić, czy jest to produkt firm akw. i do czego służy. czytałem że się dodaje to na początku na starcie.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawozy i uzdatniacze

Post autor: maol » 2010-02-03, 10:38

Kupisz w dowolnej hurtowni chemicznej. A nazwa handlowa to siarczan potasu. Można również uzyskać bawiąc się w małego chemika :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ