Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Moderator: ModTeam

kejdz
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 2010-06-11, 12:35
Pojemność akwarium: 70
Imię: Karol
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: kejdz » 2010-09-20, 21:27

to krewetki z szyb też zjadają glony?
Bojowniki to mordercy raków

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-20, 21:31

głównie nitkowe

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Lermi » 2010-09-20, 22:48

Lermi napisał/a:
Prawda jest taka, że polecanie bądź odrzucanie produktu u wielu z nas zależy po prostu od szczęścia.

Moim zdaniem bardzo się mylisz.
Zauważ, że osoby, które choć raz postawiły i utrzymały ładne akwarium roślinne, rzadko maja problemy z glonami przy kolejnych zakładanych takich akwariach.
Wielu z nas, Marthinez, wielu z nas....tych co raczej holendrami na forum nie swiecą ;)
Ja napewno kiedyś będę :hyhy:
Lermi napisał/a:
Tak na dobrą sprawę ile osób wykorzysta właściwości takiego podłoża?

Co znaczy wykorzystać takie podłoże?
Nic prostszego - założyć na nim pięknie funkcjonującego roślinniaka :)
Nie rezygnuj z pomocy, chociażby ja jestem Ci ogromnie za nią wdzięczna.
Twoja piramida jest bezcenna ;)
Jednak Tofifi też uratował parę moich roślinek.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

SebastianW
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-28, 22:10
Pojemność akwarium: 0
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Orzesze

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: SebastianW » 2010-09-20, 22:57

To ja może na temat podłoża. Nieco późno ale zawsze to coś.
Proponowałbym ASII+. Dlaczego. Ano dlatego, że stosuję je od dłuższego czasu i jest w miarę dobre. W akwariach mam je minimum rok i nie pyli, nie sypie sie, nie robi się "miazga". Na starcie łatwe do opanowania - nie ma "bomby" nawozowej. Z adą zawsze są problemy w małych litrażach - glony, mleko. AS jest wolniejsze w buforowaniu. Jeśli chcesz ade to dawaj dodatki, jakieś bactery czy inne magiczne środki. Przy as jest to zbędne. Chwasty rosną jak szalone , ale 11W światła to troszkę mało będzie i w przypadku ady i as.Co do glonów to zapewne ich nie unikniesz. Ale z tym badziewiem trzeba ostro i wytrwale. Po resztą i tak wszystko wyjdzie w praniu.

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-21, 00:03

Jeszcze nie jest za późno bo baniaczek odbieram dopiero w środę, a w sklepie jedynym chyba w Lublinie akurat nie ma Ady 3l więc może jednak zdecyduje się na ASII+. Nie bardzo mam kasę na dodawanie tych dodatków Ady wolałbym kasę wydać ewentualnie na dodatkowe oświetlenie. No ale wszystko okaże się w środę.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: marthinez » 2010-09-21, 07:32

Przy Amazonii nie musisz stosować dodatków.
Stosowałem tak i tak i większej różnicy nie widziałem.

Dla mnie różnica w tych podłożach wychodzi w kondycji zielska i czasie działania podłoża.
W amazonii rośliny w mojej kostce rosły praktycznie bez nawożenia ponad pół roku.
W aquasubstracie muszę nawozić od początku.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

kejdz
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 2010-06-11, 12:35
Pojemność akwarium: 70
Imię: Karol
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: kejdz » 2010-09-21, 08:37

Dzień dobry wszystkim! Słuchajcie jest gdzieś na forum temat jak w akwarium wymienić podłoże nie robiąc jego restartu? W sumie zależy mi na tym żeby pod żwirek dołożyć ziemię tylko nie wiem czy roślinki sie już nie zakorzeniły na dobre....
Bojowniki to mordercy raków

Awatar użytkownika
Klara
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2010-05-06, 10:46
Pojemność akwarium: 375
Imię: Anna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Klara » 2010-09-21, 08:50

ziulko, jeżeli bywasz w Lublinie i chciałbyś jakieś rośliny (dam za darmo lub za tabliczkę czekolady ;)) to proszę obejrzyj sobie na moim wątku Niespodziankowe akwarium co mam i w razie czego pisz.

Do marthinez, jak przestaniesz pisać na forum, to osobiście chyba do Ciebie przyjadę negocjować! Matce karmiącej nie odmówisz ;)
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś."

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-21, 13:03

Właśnie się dowiedziałem że będzie dostępna Ada Amazonia II 3l ale nie Powder może być??

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Mikos » 2010-09-21, 14:18

Ja tak troszkę odbiegnę od tematu i poproszę o podanie namiarów na te dwie stronki na temat akwarystyki roślinnej o których wspomniał marthinez. Z wielką chęcią bym poczytał i spróbował coś z tego wynieść.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-21, 18:11

ziulko pisze:Właśnie się dowiedziałem że będzie dostępna Ada Amazonia II 3l ale nie Powder może być??
Ponoć Amazonia I jest lepsza, ale jakie jest moje zdanie już wiesz.
Mikos pisze:Ja tak troszkę odbiegnę od tematu i poproszę o podanie namiarów na te dwie stronki na temat akwarystyki roślinnej o których wspomniał marthinez. Z wielką chęcią bym poczytał i spróbował coś z tego wynieść.
Chodzi o holenderskie, oraz rośliny akwariowe niby inne fora ale jednak te same, tyle że te drugie jest skomercjalizowane i oszukuje forumowiczów,

[ Dodano: 2010-09-21, 18:11 ]
ziulko pisze:Właśnie się dowiedziałem że będzie dostępna Ada Amazonia II 3l ale nie Powder może być??
Ponoć Amazonia I jest lepsza, ale jakie jest moje zdanie już wiesz.
Mikos pisze:Ja tak troszkę odbiegnę od tematu i poproszę o podanie namiarów na te dwie stronki na temat akwarystyki roślinnej o których wspomniał marthinez. Z wielką chęcią bym poczytał i spróbował coś z tego wynieść.
Chodzi o holenderskie, oraz rośliny akwariowe niby inne fora ale jednak te same, tyle że te drugie jest skomercjalizowane i oszukuje forumowiczów, :zdegustowany:

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: marthinez » 2010-09-21, 19:52

Właśnie się dowiedziałem że będzie dostępna Ada Amazonia II 3l ale nie Powder może być??
Wersja powder jest drobniejsza i wygląda lepiej w małych akwariach.
Ja sam sobie zrobiłem powdera przesiewając zwykłą amazonię.

Amazonia II zawiera połowę (około) mniej składników nawozowych i organiki, więc jeśli ktoś boi się "bomby nawozowej" (ciekawe określenie w dobie popularności Extimative index) to dwójka jest własnie dla niego.
SebastianW pisze:Z adą zawsze są problemy w małych litrażach - glony, mleko.
Zbyt stereotypowo.
Nie jest tak źle. ;)
kejdz pisze:Słuchajcie jest gdzieś na forum temat jak w akwarium wymienić podłoże nie robiąc jego restartu? W sumie zależy mi na tym żeby pod żwirek dołożyć ziemię tylko nie wiem czy roślinki sie już nie zakorzeniły na dobre....
Nie ma takiego tematu, bo to raczej niewykonalne wsadzić ziemie pod żwir w funkcjonującym baniaku.
Mikos pisze:Ja tak troszkę odbiegnę od tematu i poproszę o podanie namiarów na te dwie stronki na temat akwarystyki roślinnej o których wspomniał marthinez. Z wielką chęcią bym poczytał i spróbował coś z tego wynieść.
Jak wyżej napisane.
Holenderskie i SRWiA.
Oba fora nie są zbyt obiektywne, bo prowadzone przez właścicieli sklepów (srwia promuje ade, a holenderskie jest własnościa aqua-art), ale sporo cennych informacji i ciekawych tematów można poczytać.
Niewątpliwym atutem tamtych forów jest brak troli i dzieciarni neo.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ