Zmiany w Akwarystach

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Zmiany w Akwarystach

Post autor: maol » 2010-12-21, 09:52

Witam Was!

Dzisiaj po raz kolejny dokonaliśmy małych przesunięć w Akwarystach. Tym razem nikt nie doszedł, ale do Przyjaciół zostało przesunięte kilka osób, które miały przez ostatni dłuższy okres znikomo małą aktywność.

Oczywiście jak zwykle oczekujemy Waszych propozycji, inicjatywa jest zawsze mile widziana.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marti » 2010-12-23, 11:10

maol pisze:Dzisiaj po raz kolejny dokonaliśmy małych przesunięć w Akwarystach. Tym razem nikt nie doszedł,
I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.

Tak się zastanawiam już od dłuższego czasu po co te podziały :?:
Nie było mnie kilka miesięcy na forum i po powrocie zobaczyłem dużo nowych osób w grupie AKWARYŚCI. Pomyślałem fajnie, coś drgnęło na forum.

Po kilku dniach stwierdziłem, że niestety nic się nie zmieniło po za zmianą koloru w nicku osoby. Wypowiedzi większości tych akwarystów są żenujące i na bardzo niskim poziomie. Dajcie sobie spokój z tymi grupami użytkowników ;)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: kbtor » 2010-12-23, 11:53

Jeśli system działania forum tobie nie odpowiada, to nikt na siłę tu nikogo nie zatrzymuje.
Obrazek

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marti » 2010-12-23, 13:41

kbtor, spodziewałem się takiej odpowiedzi, tylko czy ona coś wnosi do tematu.

Ja nie piszę, że mi nie odpowiada a wyrażam swoją opinię na temat grupy akwaryści. Rozumiem, że nie wolno się wypowiadać na ten temat bo od razu jedziesz z grubej rury
kbtor pisze:Jeśli system działania forum tobie nie odpowiada, to nikt na siłę tu nikogo nie zatrzymuje.
I jeżeli zwracasz się do kogoś z szacunkiem to wyraz Tobie piszemy dużą literą ;) ja też potrafię być uszczypliwy ale nie tędy droga.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: kbtor » 2010-12-23, 14:13

marti pisze:I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.
A to jest twój szacunek dla osób które są w grupie akwarystów. Jeśli masz zastrzeżenia do konkretnej osoby, to napisz o tym i podaj konkretny przykład. Ale nie, lepiej od razu zeszmacić wszystkich, bo tak jest łatwiej. Właśnie to mnie boli, bo jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do forum to jestem otwarty na krytykę i chętny do dyskusji. Swoimi słowami obraziłeś kilka osób, które starają się pomagać innym i nikt od nich nie wymaga żeby byli wszystkowiedzący. Każdy popełnia błędy, a forum jest od tego, żeby ewentualnie poprawić wiedzę osób które są również w grupie akwarystów, czy moderatorów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: Mikos » 2010-12-23, 14:20

Panowie LUZ nic nie da wasze spieranie sie o uszczypliwość a co do grup to i tak decyduje o tym zarząd forum i skoro im sie to podoba i uważają że to działa i sie sprawdza to widocznie tak jest. A nam zwykłym użytkownikom pozostaje akceptować dany system i regulamin. Po drugie przecież nikt nikogo nie zmusza aby starał się dostać do którejś z "elitarnych" grup.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marti » 2010-12-23, 14:52

kbtor pisze: Ale nie, lepiej od razu zeszmacić wszystkich, bo tak jest łatwiej.
Jeżeli przeczytał byś uważnie to wiedział byś, że nie pomściłem wszystkich tylko tych co napisałem wyżej. Jeżeli nie potrafisz odczytać moich wypowiedzi to już trudno.
kbtor pisze:Swoimi słowami obraziłeś kilka osób, które starają się pomagać innym i nikt od nich nie wymaga żeby byli wszystkowiedzący.
więc w takim razie bardzo przepraszam te osoby które czują się urażone. Jeżeli te osoby starają się pomóc komu kolwiek to niech to robią w sposób merytoryczny.
kbtor pisze: Każdy popełnia błędy, a forum jest od tego, żeby ewentualnie poprawić wiedzę osób które są również w grupie akwarystów, czy moderatorów.
Zgadzam się ale od osób należących do owej grupy wymaga się troszkę większej wiedzy niż poziom podstawowy.
kbtor pisze:jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do forum to jestem otwarty na krytykę i chętny do dyskusji.


Więc wytłumacz mi po co jest stworzona grupa Akwaryści. Jakie są pierwotne założenia i co osoby należące to tej grupy mają wnosić na forum.
Mikos pisze:Panowie LUZ nic nie da wasze spieranie sie o uszczypliwość a co do grup to i tak decyduje o tym zarząd forum i skoro im sie to podoba i uważają że to działa i sie sprawdza to widocznie tak jest. A nam zwykłym użytkownikom pozostaje akceptować dany system i regulamin.
Czyli wg. Twojego rozumowania nie można się czemu kolwiek przeciwstawić i nie dyskutować na niewygodne tematy ;)
Mikos pisze:Po drugie przecież nikt nikogo nie zmusza aby starał się dostać do którejś z "elitarnych" grup.
Ale jeżeli już w niej jest to raczej na pewno wyraził na to zgodę, więc w takim przypadku należy wykazać się wiedzą na troszeczkę wyższym poziomie.




Generalnie podejrzewam, że ruszyłem wrażliwy temat ale warto podyskutować w kulturalny sposób o co w tym chodzi. kbtor, dodam jeszcze, że nikogo nie obraziłem i to jest Twoja ideologia dopisana do mojej wypowiedzi

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marthinez » 2010-12-23, 15:59

marti pisze:I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.
marti pisze:Jeżeli przeczytał byś uważnie to wiedział byś, że nie pomściłem wszystkich tylko tych co napisałem wyżej. Jeżeli nie potrafisz odczytać moich wypowiedzi to już trudno.
Podaj nicki tych osób.
Z chęcią wysłuchamy Twoich wytycznych.

Zarząd forum z miła chęcią bierze pod uwagę spostrzeżenia dotyczące ogółu forum.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, spostrzeżenia, zastrzeżenia, uwagi, prosimy pisać w tym dziale lub do któregokolwiek z moderatorów.
Zapewniam was, ze wszystkie uwagi, czy propozycje są przez nas modów omawiane.
marti pisze:Więc wytłumacz mi po co jest stworzona grupa Akwaryści. Jakie są pierwotne założenia i co osoby należące to tej grupy mają wnosić na forum.
Akwaryści to nie osoby wszechwiedzące i rola ich niewiele różni się od rangi zwykłych userów.
Sugeruje tylko, że osoba z tej grupy jest już akwarystą, a nie tylko posiadaczem akwarium, czyli wiedzę ogólną już posiada, uczestniczy aktywnie w życiu forum, stara się pomagać początkującym osobom i z chęcia dzieli sie tą wiedzą, wypowiada się w sposób kulturalny i nie uwłaczający nikomu, pisze poprawnie po polsku.

Tutaj więcej informacji: http://e-akwarystyka.pl/topics2/5535.htm

marti pisze:Generalnie podejrzewam, że ruszyłem wrażliwy temat ale warto podyskutować w kulturalny sposób o co w tym chodzi. kbtor, dodam jeszcze, że nikogo nie obraziłem i to jest Twoja ideologia dopisana do mojej wypowiedzi
marti pisze:I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.
Marcin znamy się osobiście już trochę czasu, więc ciężko mi jest pisać, ale proszę Cię pomyśl jak byś zareagował na taki tekst, gdybyś Ty był w zarządzie forum lub był akwarystą?
Wydaje mi się, że troszkę przesadziłeś.
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 23:51 przez marthinez, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marti » 2010-12-23, 16:14

marthinez pisze:marti napisał/a:
Więc wytłumacz mi po co jest stworzona grupa Akwaryści. Jakie są pierwotne założenia i co osoby należące to tej grupy mają wnosić na forum.
Akwaryści to nie osoby wszechwiedzące i rola ich niewiele różni się od rangi zwykłych userów.
Sugeruje tylko, że osoba z tej grupy jest już akwarystą, a nie tylko posiadaczem akwarium, czyli wiedzę ogólną już posiada, uczestniczy aktywnie w życiu forum, stara się pomagać początkującym osobom i z chęcia dzieli sie tą wiedzą, wypowiada się w sposób kulturalny i nie uwłaczający nikomu, pisze poprawnie po polsku.

Tutaj więcej informacji: http://e-akwarystyka.pl/topics2/5535.htm
OK więc już wszystko jasne ;) natomiast nowy adept sztuki akwariowej uzyskując odpowiedź udzieloną przez akwarystę na zadane przez siebie pytanie traktuje ją jak wzór i wytyczne co ma zrobić. Nie zawsze te odpowiedzi są prawdziwe i poprawne ;)

marthinez pisze:marti napisał/a:
I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.
Marcin znamy się osobiście już trochę czasu, więc ciężko mi jest pisać, ale proszę Cię pomyśl jak byś zareagował na taki tekst, gdybyś Ty był w zarządzie forum lub był akwarystą?
Wydaje mi się, że troszkę przesadziłeś.
Generalnie tak i wyżej przeprosiłem za swoje zachowanie, co mam więcej zrobić :?:
marthinez pisze:marti napisał/a:
I wielkie dzięki ;) bo jak czytam wypowiedzi tych "nowych" akwarystów to śmiech mnie ogarnia.
marti napisał/a:
Jeżeli przeczytał byś uważnie to wiedział byś, że nie pomściłem wszystkich tylko tych co napisałem wyżej. Jeżeli nie potrafisz odczytać moich wypowiedzi to już trudno.
Podaj nicki tych osób.
Z chęcią wysłuchamy Twoich wytycznych.
Wydaje mi się, że nie ja powinienem nad tym panować i nie ja będę podawał kto ma w tej grupie być a kto nie.
Możliwe, że źle zinterpretowałem ową grupę i za dużo od niej oczekiwałem.
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 23:51 przez marti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: ankon91 » 2010-12-23, 17:11

marti pisze:OK więc już wszystko jasne natomiast nowy adept sztuki akwariowej uzyskując odpowiedź udzieloną przez akwarystę na zadane przez siebie pytanie traktuje ją jak wzór i wytyczne co ma zrobić. Nie zawsze te odpowiedzi są prawdziwe i poprawne
Dlatego ja na przykład nigdy nie wzoruję się na jednym źródle, czy wypowiedzi jednej osoby.
Chłopaki, studzimy się i przygotowujemy do świąt. :)
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: marthinez » 2010-12-23, 18:58

marti pisze:OK więc już wszystko jasne ;) natomiast nowy adept sztuki akwariowej uzyskując odpowiedź udzieloną przez akwarystę na zadane przez siebie pytanie traktuje ją jak wzór i wytyczne co ma zrobić. Nie zawsze te odpowiedzi są prawdziwe i poprawne
A znasz kogoś kto zna odpowiedzi na wszystkie pytania?
To tylko forum dyskusyjne.
Nikt od nikogo nie powinien wymagać 100% trafnych rad. To tylko sugestie.
A jak ktoś robi inaczej, no cóż, nic na to nie poradzę.
marti pisze:Generalnie tak i wyżej przeprosiłem za swoje zachowanie, co mam więcej zrobić :?:
Poddać się biczowaniu gorącym łańcuchem po..... :P
marti pisze:Wydaje mi się, że nie ja powinienem nad tym panować i nie ja będę podawał kto ma w tej grupie być a kto nie.
Ale jako użytkownik tego forum masz do tego prawo, a skoro o tym dyskutujemy to znaczy, ze jednak Cie trochę to interesuje.

Poza tym ja tylko mówie, ze możesz Ty, jak i każdy inny użytkownik.
Wielu zgłasza swoje kandydatury na daną grupę, zdarzają się też osoby, które proponują kogos innego...
ankon91 pisze:Dlatego ja na przykład nigdy nie wzoruję się na jednym źródle, czy wypowiedzi jednej osoby.
Normalka.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
suchy
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 2010-10-11, 13:44
Pojemność akwarium: 96
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Bialystok

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: suchy » 2010-12-23, 21:55

Wazne sa trafne rady a nie kolor nicku :D

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: Silverrro » 2010-12-23, 22:29

suchy pisze:Wazne sa trafne rady a nie kolor nicku :D
popieram kolegę.
Co to za różnica kto komu pomoze czy to będzie akwaryta czy przyjaciel czy nowy ważne ze pomógł i wtedy nalezy się takiej osobie szacun.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany w Akwarystach

Post autor: maol » 2010-12-28, 09:17

Zacząłem i skończę:) Tytuły przyjaciela i akwarysty mają na celu wyróżnienie osoby które:
- są "zasłużeni" dla forum
- służą innym częstą i prawidłową radą

Mają one wskazywać osoby bardziej doświadczone, nad których radami warto się chwilę dłużej zastanowić, gdyż zwykle wiedzą co piszą. Władze forum nie są jednak nieomylne - zdarzają nam się zarówno błędy, jak i zbyt duże nadzieje co do niektórych osób. Jednak pamiętajcie - jesteśmy tylko ludźmi. Inną sprawą jest wygenerowanie na skutek nowych "przydziałów" ruchu na forum - chcemy, aby to miejsce było aktywne i rozwijające się, a właśnie "świeża krew" takie zjawisko powoduje. I zapewniam, będziemy o to dbali. Kolejna rzecz to docenienie w ten sposób osób, które się starają i rozwijają. Niektórzy trafili tu jako świeżynki, z pytaniami o złote rybki, a dziś... są poważanymi akwarystami o wyrobionej marce. Dlaczego tego nie doceniać?

Zależy nam również na odzewie samych Użytkowników - gdyż często widzą oni pewne sprawy z trochę innej perspektywy - i chętnie awansujemy osoby nam wskazane. Więcej - zdarzyło się, że pewne osoby wskazywały same siebie - i nie było z tym problemu. Ważne jest tylko, aby sprawę umotywować. Napiszę również że były osoby, które nominacji... nie przyjęły i poprosiły o jej likwidację. Dlaczego? Bo wiąże się z tym nie tylko kolor nicku, ale konieczność aktywnego uczestnictwa w życiu forum. Czego pilnujemy. A nie każdy ma na to czas i chęci.

Szacunek należy się KAŻDEMU kto na forum się udziela, i zapewniam że zauważamy to i doceniamy.

P.S. Jak pewnie niektórzy zauważyli, awanse nie są na zawsze - i są formą kredytu zaufania. Wiele osób zostało "pokolorowanych" a potem... wrócili do dawnego statusu. Bo awansując Was dajemy marchewkę, a kij to późniejsza ciężka praca - właśnie przy udzielaniu prawidłowych, szybkich i częstych odpowiedzi.

P.S. 2 Jeżeli ktoś nie wierzy, że nie jest to takie łatwe, to zapraszam do napisania wyczerpującego artykułu o bimbrowni o wszystkich jej rodzajach, "chemicznie" i"technicznie". To pomoże setkom osób szukającym na ten temat wiedzy. Z pewnością to docenimy :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ