[112l] Chwastowisko by Pecado

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Pecado » 2011-06-13, 22:14

Start baniaka 2001.06.13

Szkło : 112l (80x35x40) 6mm
Filtr Aquael Typ Fan-1
Grzałka Aquael
Oświetlenie: Flora-Glo (20W), Aqua-Glo (20W)
Podłoże : na samym dnie cienka warstwa Floral-a, z odzysku.
Aqua Substrate II przykryta czarnym kwarcem firmy Zolux

Zielenina : Eleocharis vivipara, wgłębka, Glosstostigma elatinoides i coś niezidentyfikowanego ;] , phoenix moss, Hemianthus "Cuba".

Zwierzęcina : Razbora galaxy 7 szt, Molinezja o ubarwieniu czarno-złotym 4 szt, 2 małe glonojady.
Wystrój : Korzeń (japoński ??), bedzie jeszcze odrobina białego żwiru, tło z czarnego brystolu, tymczasowo. Kamloty ze składu budowlanego ;]

Zalany BactoActive od Tropicala.
Bimbrownia + Sera Florena

Plany : Złapałem bakcyla. Pożyjemy zobaczymy ;]


Zdjęcie na szybko, jak sie ustabilizuje baniak postawie statyw ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-10-05, 08:00 przez Pecado, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
suchy
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 2010-10-11, 13:44
Pojemność akwarium: 96
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Bialystok

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: suchy » 2011-06-13, 22:22

Wyszlo spoko tylko czekac na dalszy rozwoj baniaczka ;)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Akwarybka » 2011-06-13, 23:05

Zgadzam się z Rafałem :) Tylko czekać na rozrost. Dałeś już ''chwasty'' na dojrzewanie?

Nie lepiej wyglądałoby bez drewna?

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: matrix82 » 2011-06-14, 11:24

Akwarybka pisze:Dałeś już ''chwasty'' na dojrzewanie?
Akwarium chyba już dojrzało skoro baniak wystartował:
Pecado pisze:Start baniaka 2001.06.13
:D Tak pożartować. ;)

Co do zbiornika. Jeżeli jest to Twój pierwszy zbiornik w życiu to wygląda on naprawdę bardzo dobrze. :)

Nie wiem jednak czy dawanie Aqua Substrate II pod kwarc było rozsądnym rozwiązaniem. Jeżeli ma ono na celu użyźniać podłoże to rozwiązań jest wiele lepszych, np do podłoża dać kapsułki nawożące, a całe podłoże składało by się z kwarcu.

Co do korzenia, wg mnie naprawdę pasuje. Obsadzić go tylko mchami , microsorium ,anubiasami itp. Do tego może jakieś wyższe rośliny wystające zza tego korzenia np nurzaniec,Ludwigia Repens.

Teraz tylko czekać aż zarośnie.
Obrazek

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: oleq_30 » 2011-06-14, 12:01

Start wygląda dość ciekawie - prosimy o częste aktualizacje
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Pecado » 2011-06-14, 13:37

No to kilka słów w ramach wyjaśnienia. Miałem wcześniej akwarium, ale bardziej nazwałbym to baniakiem z wodą. Dostałem go w spadku, po osobach, którym znudziło sie w pracy dbanie o niego. I tak sobie żył.
Ostatnio postanowiłem cos z tym fantem zrobić i zabrałem sie za kopanie po necie.
Wysprzatałem stary baniak, zalałem i okazało sie nastepnego dnia, ze cieknie.

Tak wiec pojechałem do sklepu wymieniłem na wiekszy, z prosta szyba i wogóle o 30 lat nowszy baniak.

Tak wiec, mysle ze moge nazwac to pierwszym świadomym baniakiem. Zdaje sobie sprawe, ze wiele rzeczy zrobie nie tak jak trzeba, ale gdzies musze sie tego nauczyć. A u siebie najprosciej :)

Co do korzenia - to jedzie do mnie phoenix moss i postaram sie go umocować na korzeniu.

Jestem raczej minimalista, wiec mysle ze nie bedzie zbyt "bogato" w baniaku. prosto skromnie ale mam nadzieje ładnie i co najwazniejsze przytulnie dla mieszkańców. ;]

[ Dodano: 2011-06-30, 06:57 ]
Phoenix Moss ciągle w drodze, był jakis klopotz przesyłka i została cofnieta do nadawcy.
Jakiś czas temu wylądowała w akwarium Eleochoris vivipara,a wczoraj znikoma ilość wgłębki nabytej przypadkowo z Razborami Galaxy (7 szt).

Zmieniłem oświetlenie na Flora-Glo (20W) + Aqua-Glo (20W). Zobaczymy jak zmiany w porównaniu ze standarowymi swietlówkami 2x18W

Akwarium od dobrych 3 tygodni jedzie na bimbrowni w czasie świecenia (12 godzin dziennie).
Roslinki na których najmniej mi zależało rosną najlepiej, wiec przycinam i rozsadzam. Jak sie zagęści to zastanwie sie co z tym fantem dalej zrobić.

Wpadły tez dwa malutkie glonojady a z poprzedniego baniaka zostały mi 4 molinezje (czarno-złote).
Wycofałem sie z pomysłu z neonkami.
Sprzedawca w skelpie mocno namawiał mnie na razbory galaxy (zależało mi na czyms raczej drobnym), ale nie jestem przekonany czy isc w tym kierunku... troche słabo je widac na czarnym podłozu.
Zastanawiam sie czy nie dodać razbor klinowych lub brzanek sumatrzańskich, ale te potrafia podobno ganiać ryby z wiekszymi płetwami .

[ Dodano: 2011-07-01, 08:57 ]
Wczoraj dotarł do mnie mech i został zamontowany na korzeniu. Zakupiłem tez 10 szt bystrzyka amandy i musze przyznac ze bardzo mi wpadło w oko to stadko. Nie pasują mi tylko te molinezje teraz ;]

[ Dodano: 2011-07-04, 23:08 ]
Dzisiaj ze zbiornika wyprowadziły sie molinezje. W ich miejsce pojawiło sie 15 dodatkowych bystrzyków amandy. calkiem ładnie to stadko teraz wygląda. Nie widze od kilu dni jednego z glonojadów. Obawiam sie ze juz go nie ma ;/

Przy okazji wleciał Hemianthus "Cuba". Zmieniła sie nieco aranżacja, korzeń został przesuniety nieco w prawo, na skraj urwiska. No i były sianokosy, to trawsko zostało skrócone do połowy, normalnie unosi sie na tafli.
Przy okazji porobiłem sobie sadzonki i rozsadzam.

Zdjecie jak zawsze robione w biegu, dopiero traz skapnąłem sie ze korzeń dziwnie był na zdeciu ułozony, poprawiłem go i nie lezy tak przy ziemi.

Martwi mnie mech, dziwnie wygląda, ale poczekam jeszcze , moze sie odbije od dna.

Obrazek

[ Dodano: 2011-07-07, 16:41 ]
Dziś wykonałem pierwsze pomiary wody (Tropical 5w1).
Wyniki następujące :

NO3 ~ 7 ppm
NO2 ~ 0,7 ppm
GH 150-300 ;]
KH ~ 8 ppm
pH ~ 7,8

[ Dodano: 2011-07-16, 19:20 ]
U mnie kolejne zmiany. Zakupiłem TetraTec EX700. Fajnie pozamiatał w akwarium. ;)
Pracuje bardzo cicho, woda wydaje sie być bardziej czysta.

[ Dodano: 2011-07-21, 07:26 ]
Doszły do baniaka kolejne rosliny. Poprzednie rosną, ale doszedłem dow niosku ze jest ich zbyt mało. Pojawiły sie
- Pogostemon Helferi
- Glossostigma Elatinoides
- Eleocharis Parvula
- Lileopsis brasiliensis
- Echinodorus Tenellus
- Sagittaria Subulata

Rośliny zostały ze sobą wymieszane na pierwszym planie. Chciałbym aby wzajemnie sie przenikały i uzupełniały. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Kolejną rzeczą jaka chciałbym zrobic to dolożyc światła. Jak sie przyjmą roslinki zaprosze krewetki do zbiornika.

[ Dodano: 2011-08-04, 06:56 ]
U mnie kolejne zmiany. Doszło oświetlenie T5, chwilowo działaja w nich 2x13W. Zmiana ilości swiatła spowodowała, ze w zbiorniku sie zakotłowało. Rosliny w koncu zaczely bąblować, ale tez mam pełen przekrój glonów. :)
Z technicznych rzeczy zakupiłem szklany dyfuzor o srednicy 35mm.
Korci mnie aby zrobic zmiane aranzacji, wywalić ten korzeń, lub przynajmniej inaczej go ustawić. Chciałbymb takze zobaczyć u siebie rotale green ale nijak nie bedzie sie ona komponowac z eleochoris, której mi szkoda. Wiec chyba zostanie tak jak jest.


[ Dodano: 2011-08-09, 13:47 ]
Wczoraj do zbiornika trafiło kilka redcherry. Obecnie walcze z brunatnymi glonami zalegającymi na dnie. Mam wrazenie ze filtr stracił na wydajności i ze nei ma odpowiedniej cyrkulacji wody w baniaku. W miejscach, gdzie woda przepływa dosyc swobodnie jest zdecydowanie mniej tego paskudztwa ;)

[ Dodano: 2011-09-20, 13:58 ]
No to mały update.
Po powrocie z urlopu miałem niezła dzicz w zbiorniku. Rosliny powyrastały i zrobiło sie calkiem fajnie. Teraz wiem, ze kamloty jakie użyłem do aranżacji sa troche małe, nastepne na 100% beda większe.
Nastapiła spora przycinka i chyba zacznę rozrzedzać rosliny, bo sie kompletnie poplatały :)
i zrobi sie przyjemny dla oka nieład artystyczny, co czesciowo było zamierzone, teraz pozostaje to utrzymac w jakimś ładzie.

Zrezygnowałem z ciemnego tła. Chwilowo mam biały brystol, ale bede przyklejał folię mleczną. Zobaczymy jak długo bedzie wisiała na szybie.

[ Dodano: 2011-09-21, 12:59 ]
W zwiazku z faktem, ze obsada zbiornika sie skurczyła :) dziś wpadli nowi mieszkańcy. 10 szt brzanki sumatrzańskiej. Cieszą oko.
Ponadto w zbiorniku pojawiło sie sporo nowych krewetek, niektóre pojawiaja sie wewnątrz deszczownicy. bewnie wylęgają sie wewnatrz kubła, bede musiał tam zajrzeć. Przy okazji zrobiłem przycinkę i troche chwastów pousuwałem, zeby mały heniek mogł przeprowadzać inwazję w zbiorniku.

[ Dodano: 2011-09-21, 20:50 ]
Fotograficzny update :

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Chciałbym aby pierwszy plan był porosniety tylko małym heńkiem, dlatego systematycznie pozbywam sie duzego henia. Cały czas korci mnie rotala na ostatnim planie.

[ Dodano: 2011-09-23, 10:53 ]
bakcyl akwarystyczny trwa ;)
Wczoraj nastapiły spore sianokosy. Duzy heniek z pierwszego planu został w duzym stopniu usuniety, mały heniek został tam gdzie był, a nadmiar został posadzony w okolicy, tak, aby zajał cały pierwszy plan. Z haszczy wyłoniły sie kamienie, które prawi calkowicie zarosły.
Postanowiłem iśc trszke badziej w klimaty ryuboku i dokupiłem dwa korzenie z driftwood, tak, aby pasowały do obecnego.
Nie mam jeszcze definitywnie ustalonego planu co dalej z aranżacją, ale z pewnościa na dniach będa zmiany.

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2011-09-23, 23:33 ]
Dzis zakupiłem torf do filtra. Przy okazji chciałem wymienić włókninę po 3 miesiącach pracy. I jak okazało sie zupełnie słusznie. Przy tej okazji wykleiłem tylną szybę folią imitującą mleczne szkło.
Podczas sprzatania kubła odkryłem w nim bujne zycie niemal jak w zbiorniku. Jeśli sie nie pomyliłem w obliczeniach było 6 krewetek i 12 (!) bystrzyków amandy. Teraz wszyscy sa juz razem i cieszą sie przestrzenią i światłem :)

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Plewek01 » 2011-09-27, 22:09

I tak sobie ładnie żyły w tym kuble?

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Pecado » 2011-09-28, 08:19

ano, żyły sobie w najlepsze, wszystkie ryby miały ok 1 cm wielkości i co ciekawe były bardzo słabo wybarwione na czerwono. Po kilku dniach nabrały "koloru". Jeśli chodzi o krewetki, to wyglądały zupełnie normalnie.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: TetriZ » 2011-09-28, 11:39

brzanek raczej nie trzymamy z rybami innego gatunku
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Pecado » 2011-09-28, 12:23

Wiem, chciałem przesiasc sie calkowicie na Brzanki, ale jak pisałem wczeniej nieoczekiwanie znalazłem spore stadko bystrzyków w kuble. Na szczescie brzanki kompletnie nie interesuja sie innymi mieszkancami.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: TetriZ » 2011-09-28, 15:08

to moze byc do czasu
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: Pecado » 2011-11-06, 21:37

U mnie od jakiegoś czasu zmiana wystroju.

Obrazek

Musze sie w koncu zabrać za schowanie tego statecznika wiszącego na kablach za zbiornikiem. Widać go mimo zaklejenia tylnej szyby folią .

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: blue_betta » 2011-11-06, 22:02

Przepięknie :)
Ale mam ogromną prośbę - czy mógłbyś dodać jeszcze kilka fotek? Szczególnie od fronu i z bliższej odległości ;)

Awatar użytkownika
lol2000k
Akwarysta
Posty: 422
Rejestracja: 2011-01-03, 18:46
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: lol2000k » 2011-11-06, 23:05

Nie no pierwsze akwarium i takie cudo :padam:

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: [112l] Chwastowisko by Pecado

Post autor: TetriZ » 2011-11-07, 17:35

mając butle CO2 zawsze jest duże pole do popisu
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

ODPOWIEDZ