Wegetarianizm i jego odmiany.

Piszta co chceta ;)

Moderator: ModTeam

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: aidi » 2011-09-13, 20:40

polecam również wiare w niewidzialnego różowego jednorożca tak do kompletu :hyhy:

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: maol » 2011-09-13, 21:39

Jednorożec mniam mniam :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: Plewek01 » 2011-09-13, 21:49

A tłuściutki :) tak na poważnie to szanuję wege, aczkolwiek też nie jestem za brakiem mięsa w diecie, gdyż po prostu potrzebuję dużo białka z mięsa i nie jestem w stanie wyżyć z warzywek :P Ale ogólnie pozdrawiam...

Awatar użytkownika
suchy
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 2010-10-11, 13:44
Pojemność akwarium: 96
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Bialystok

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: suchy » 2011-09-13, 21:54

Ja dla odmiany nie po to jestem na samym szczycie lancucha pokarmowego zeby jesc salate :rotfl:

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: Plewek01 » 2011-09-13, 21:57

Hehe...akurat na szczycie to sądzę, że nie jesteśmy...ale Rafale też twierdzę, że ja z sałaty nie wyżyję, choć nie twierdzę że są osoby (ludzie) którzy dają radę i chcą :)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: bercia289 » 2011-09-14, 10:27

Jeśli ktoś chce to proszę bardzo. tylko takie małe ale. wegetują muszą swojsko dietę ustalać zdietetykami. robić często badania krwi a tu już trzeba pobrać krew za pomocą igły. (czyli kolejny minus) :-D
Zazwyczaj traktowała wege jako oszolomy. (tłumacze) bo na takich tylko trafiałam na innych forach . Ale jesli ktoś jest normalny i gada z sensem oraz nie obraza miesozercow to i ja będę z szacunkiem się odnosić do Was. ;-)

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: aidi » 2011-09-14, 11:32

wybacz bercia289 ale potne twój post i po kolei odpowiem
bercia289 pisze:Jeśli ktoś chce to proszę bardzo. tylko takie małe ale. wegetują muszą swojsko dietę ustalać zdietetykami.
do dietetyka trafiłam przypadkowo (w auchanie na dnach zdrowego żywienia i promocji produktów mniejszościowych przy okazji tropienia oscypka) i diety on mi nie ustalał, była to czysta wymian poglądów, na temat tego co i jak, fakt że zdradziła mi trik na sytość
bercia289 pisze: robić często badania krwi a tu już trzeba pobrać krew za pomocą igły. (czyli kolejny minus) :-D
,,80% kobiet a kobietą jestem ma problem z uzupełnieniem żelaza, a wegetarianki i weganki zwłaszcza" to było twierdzenie mojej lekarz prowadzącej jak usłyszała e jestem wege, w tym momencie a było to 5 lat od przejścia pierwszy raz poszłam na badanie krwi, efektem badania było wielkie zdziwienie (moje również) żelazo u mnie jest w górnych granicach
bercia289 pisze:Zazwyczaj traktowała wege jako oszolomy. (tłumacze) bo na takich tylko trafiałam na innych forach . Ale jesli ktoś jest normalny i gada z sensem oraz nie obraza miesozercow to i ja będę z szacunkiem się odnosić do Was. ;-)
czy jestem oszołomem czy nie oceń to sama, ja szanuje Cię jako akwarystkę gdyż masz dużą wiedzę na ten temat, znam cię z innych for odnośnie innych zwierząt, tej tematyki jednak poruszać nie będę, jestem obrońcą praw zwierząt i nie jadam tego co kocham i chronię, nawracanie chwilowo mi przeszło, a przez internet nawracać :zdziwko: to zawsze budziło mój niesmak,

podsumowując całą dyskusję: forum akwarystyczne to nie miejsce do nawracania na dietę czy religie, o poglądach tych czy innych można pogadać w green way'u lub grey canie lub każdej innej restauracji, ew w domu czy na plaży gdy się mówi bez cenzury co się na prawdę myśli i widzi się tego z kim się rozmawia, nie mam się zamiaru kłócić z nikim z forum maol, Kaef,Plewek01,suchy i ty bercia289 (a także wielu innych nie wymienionych) szanuje was jako akwarystów i staram się od was czegoś o tej dziedzinie nauczyć, bo macie na prawdę ogromną wiedzę, nasze podejście w niektórych sprawach się różni , ale z drugiej strony jak by każdy był taki sam to życie by było nudne

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: maol » 2011-09-14, 14:06

A kto tu się chce kłócić :) Ja tam tylko ironizuję :) Jednorożec tłuściutki smaczny jest :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: bercia289 » 2011-09-14, 15:49

A czy napisałam, że jesteś? :-P Ja po prostu napisałam z czym się spotkałam ;-)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: kbtor » 2011-09-14, 16:13

Nawet nie warto pisać nic sensownego w tym temacie, szkoda że ciekawa dyskusja zeszła na tak filozoficzne i górnolotne wyżyny.
Obrazek

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: maradona » 2011-09-14, 16:37

O, widzę, że tamat się rozrasta.
bercia289 pisze:robić często badania krwi a tu już trzeba pobrać krew za pomocą igły. (czyli kolejny minus) :-D
Dlaczego minus?
bercia289 pisze:Ale jesli ktoś jest normalny i gada z sensem oraz nie obraza miesozercow to i ja będę z szacunkiem się odnosić do Was.
Niestety tak się zadarza. Moim zdaniem z taką osobą nie warto nawet dyskutować.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: kbtor » 2011-09-14, 16:42

maradona pisze:O, widzę, że tamat się rozrasta.
bercia289 napisał/a:
robić często badania krwi a tu już trzeba pobrać krew za pomocą igły. (czyli kolejny minus) :-D

Dlaczego minus?
bercia panicznie boi się igieł :P
Obrazek

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: SooB3k » 2011-09-14, 18:04

Ta dyskusja wlasnie ukazala mi wladze Akwarybki oraz wplyw innych userow i ich rang.

Za moje slowa "Relgie to bajki dla doroslych" Akwarybka usunela posta bo obrazam jej religie, ale jak Wy po sobie jedziecie i prawicie sobie same ironie i nie teksty to jakos napinki nie ma.

Dziwne ze tylko mojego posta usunieto a nie innych sadza po wypowiedziach innych.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Wegetarianizm i jego odmiany.

Post autor: maol » 2011-09-14, 19:26

To teraz na serio - kończymy
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Zablokowany