[63l]Obsada dla mnie?

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
RIDER
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-26, 23:42
Pojemność akwarium: 63
Imię: Micha³
Lokalizacja: Lublin

[63l]Obsada dla mnie?

Post autor: RIDER » 2012-03-26, 23:58

Posiadam b. ładne akwarium 63l.Duźo korzeni,mchów itp.
Filtr aquael fan 1plus i grzałka aquael, oświetlenie 4x14w +odbłśnik czy jakoś tak.
Obsada narazie to
8 neonów innesa
xxx krewetek Red cherry (ok.30-50 naprawde nie wiem ,ale dużo)
5 kirysków pstrych

i moje pytanie to:
1.co dodąć do akwarim jakie rybki itp?
ja myslałem żeby dokupić 2 kiryski pstre,3 neony innesa do tego chciałbym prętnika jakiegoś bo rybka bardzo podoba mi się ale nie wiem w jakiej ilości czy mogę i ile sztuk i czy nie zrobi krzywdy krewetkom małym dużym i neonkom i kiryskom.

Piszcie swoje propozycje,wiem że duzo bym chciał do tego 63l ,ale przy tej obsadzie co mam to jakoś pusto ;[.
Głównie to chciałbym dodać prętnika jakiegoś pomarańczowego czy coś.Czytałem że parkę pretnika karłowatego ,ale zanim kupie wole sie upenić od mistrzów czyli od was ;]

Zapomniałem dodać akwarium 63l wymiary 60 długość,35 wysokość ,30 szerokość ,standardowy prostokąt
Jak nie wizmiecie mojego tematu poważnie to w najbliższym czasie skombinuje aprat i dodam fotke mojego zbiornika pozdro.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: Morter » 2012-03-27, 07:17

RIDER pisze:dokupić 2 kiryski pstre,3 neony innesa
to moim zdaniem dobry pomysł,

na prętnikach się nie znam, więc się raczej nie wypowiem...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

marekpro2
Stały bywalec
Posty: 225
Rejestracja: 2011-08-03, 20:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: marekpro2 » 2012-03-27, 20:17

Prętniki są spokojnymi rybami nie wykazują agresji do mniejszych rybek typu neonki rozbory itp...Trzyma sie je w parach ale bardzo ciężko dostać samice prętnika w sklepach zoologicznych zazwyczaj są same samce, nie polecam trzymania 2 samców w jednym akwarium ponieważ wiem z doświadczenia że prędzej czy później przetrwa jeden...
Co do krewetek trzymam w swoim akwarium krewetki i prętnika nie interesuje sie nimi wcale...
Musisz tylko uważać aby mniejsze rybki go nie zaczepiały bo mogą mu zaszkodzić...

m@ciek
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-20, 21:07
Pojemność akwarium: 54
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radom

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: m@ciek » 2012-03-27, 20:31

Ja się zastanawiałem nad prętnikiem karłowatym jako dodatek m.in. do krewetek amano w 54 litrach.
Podobno to zależy na jaki charakter ryby się trafi... Jedni mówią, tak jak Marek, że krewetki ich w ogóle nie interesują, a inni opisują ciągłe ataki i zgony lub straty odnóży oraz chowanie się w kryjówkach.
Za opinią tych drugich zacytuję jednego ze sprzedawców: "Panie, nie oszukujmy się. To są ryby labiryntowe..."

PS A samice faktycznie ciężko będzie znaleźć do zalecanego haremu...

Awatar użytkownika
RIDER
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-26, 23:42
Pojemność akwarium: 63
Imię: Micha³
Lokalizacja: Lublin

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: RIDER » 2012-03-27, 22:37

Aha, to poczytam jak rozpoznać samca a samice,ale dalej nie wiem jaki rodzaj prętnika mogę, i jak kupywać to samiec + samiczka?
RIDER
11l-->20l-->45l-->63l...

marekpro2
Stały bywalec
Posty: 225
Rejestracja: 2011-08-03, 20:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: marekpro2 » 2012-03-27, 23:29

Ja osobiście polecam prętnika karłowatego najlepiej młodego wtedy będziesz miał większą pewność że nie będzie zaczepiał krewetek...Tak jak będziesz kupował to samiec + samica jak oczywiście będzie taka możliwość w co wątpię jak wcześniej wspominałem samice to rzadkość.

Masz tu str. na której są zdjęcia samca i samiczki http://moje_rybki_pawel.republika.pl/pretnik_karlowaty.htm

Zocha
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2012-06-17, 09:23
Pojemność akwarium: 60
Imię: Zofia
Lokalizacja: Wrocław

Re: [63l]Obsada dla mnie?

Post autor: Zocha » 2012-06-17, 10:03

Może razbory klinowe? Bardzo ładne i łatwe w hodowli :D
Akwarystyka to nie pasja, to styl życia :D

ODPOWIEDZ