Potrzebne złote rady na początek z karlikami szponiastymi

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

rozkminiacz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-24, 18:25
Pojemność akwarium: 24
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kraków

Potrzebne złote rady na początek z karlikami szponiastymi

Post autor: rozkminiacz » 2012-06-24, 19:07

Witajcie!

Zjawiam się jako zupełny nowicjusz i będę wdzięczny za wszelkie cenne uwagi.
Postanowiłem hodować żabki akwariowe (Karliki szponiaste).
Kierując się zasadą "primum non nocere" próbuję zrobić co w mojej mocy i skromnej wiedzy, żeby żadnego z pupili nie zaprowadzić przedwcześnie do żabiego Nieba.

Akwarium 24L, grzałka (opcjonalnie), żwirek, termometr i sztuczne roślinki to wyprawka, którą dostałem "w spadku" po kumplu.

Wszystko zaczęło się od zakupu żabek...
Można się spodziewać, że sprzedawcy w zoologicznym są niekompetentni, ale po dwóch dniach od zakupu wiem już, że uroczy karlik albinos to w rzeczywistości Żaba szponiasta :niee: , która urośnie większa niż bym sobie tego życzył i pewnie zeżre inne zwierzaki. Wrócę i zrobię burdę, :box: zobaczymy co z tego wyniknie... Druga żabka zdaje się nie mieć jednego oka, o ironio, ale nie zamierzam jej dyskryminować. Póki co są dwie, ale dla ich dobra mam zamiar dokupić jeszcze dwie i ewentualnie wymienić albinosa.

Żabki rezydują w odstanej wodzie w szklanym naczyniu, akwarium od jutra będzie dojrzewać, tylko muszę kupić rośliny i filtr, póki co stoi z wodą i żwirem.

Sprzedawca polecił suszone dafnie, czy to dobrze? Żabki zdają się nie być nimi zbytnio zainteresowane.

Czy to prawda, że glonojad może uznać żabkę za brudny kamień i ją zamęczyć? Byłoby szkoda, a zawsze obecność glonojada trochę ułatwiłaby utrzymanie czystości.


Czy o czymś zapomniałem? Coś pominąłem? Chętnie usłyszę jakiekolwiek rady bo jestem zielony. Czekam! :D

PS

Póki co żabki mają tylko 1L wody, zmieniam wodę codziennie, zawsze wlewając uprzednio odstaną 48h, mam nadzieję, że nie robię źle. Czy można do akwarium wrzucić rośliny z oczka wodnego? Zawsze to trochę flory bakteryjnej, tylko nie wiem czy pożądanej.

ODPOWIEDZ