Narybek Kakadu

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

lukasz666
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-31, 21:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kacper
Lokalizacja: Kraków

Narybek Kakadu

Post autor: lukasz666 » 2013-02-26, 11:36

Witam! Niedługo wykluje mi się pierwszy narybek kakadu i mam takie pytanie to jest moje pierwsze doświadczenie z rybkami i nie wiem czym je karmić, jak często karmić, czy mogę odmulać dno i podmieniać regularnie wodę i o co chodzi dokładnie z żółtkiem jajka bo słyszałem, że można podawać? Proszę o szybka odpowiedź :P

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narybek Kakadu

Post autor: Linf » 2013-02-28, 18:59

Żółtko jajka (gotowanego na twardo) trzeba rozetrzeć na pyłem i podawać bardzo małymi porcjami w okolice narybku (ale naprawdę malutkie porcje bo brudzi wodę) jest to bardzo pożywny i bogaty pokarm.Pokarmem dla maluszków,które mama wyprowadziła na spacerek najlepsza jest świeżo wykluta artemia a jeśli jej brak to z własnego doświadczenia proponuje Hikari First Bites.
Loża Szyderców

lukasz666
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-31, 21:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kacper
Lokalizacja: Kraków

Re: Narybek Kakadu

Post autor: lukasz666 » 2013-03-04, 20:17

Jak na razie podaje 2x dziennie żółtko jajka i moje pytanie tyczy się tego czy narybek przeżyje na samym żółtku i czy odpowiednie często karmię rybki, żółtko podaję przez strzykawkę. Po jakim czasie młode same zaczną pływać bo zauważyłem ze bardziej trzymają się dna i często widzę jakby "leżały na żwirku" ale to chyba normalne, chciałbym się dowiedzieć czy mogę jakoś wyhodować samodzielnie pokarm dla rybek, pierwotniaki, artemia czy coś takiego. Czytałem, że można ale najlepiej jakby wypowiedzieli się doświadczeni akwaryści żeby rybkom nie zaszkodzić :>

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narybek Kakadu

Post autor: Linf » 2013-03-04, 21:21

lukasz666 pisze:narybek przeżyje na samym żółtku
Musisz być bardzo ostrożny ponieważ podawanie zbyt dużych ilości strasznie brudzi wodę i nie powinno być starsze niż dwa dni.Jako inny pokarm proponuję Hikari.
lukasz666 pisze:podaje 2x dziennie
lukasz666 pisze:czy odpowiednie często karmię rybki
Należy karmić kilka razy dziennie małymi porcjami.

Małe jak podrosną (kilka tygodni) same zaczną pływać.Można wyhodować samemu pokarm taki jak artemia lub pierwotniaki można też próbować zdobyć zarodniki nicieni micro.
Loża Szyderców

ODPOWIEDZ