Danio czy sa gotowe do rozrodu...???

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

wampek007
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-06, 19:37
Pojemność akwarium: 375
Imię: Kamil
Lokalizacja: Chotyłów

Danio czy sa gotowe do rozrodu...???

Post autor: wampek007 » 2013-03-09, 20:25

Witam kolegów ponad tydzień temu kupilem stadko 10 sztuk danoi i widze ze z 3 sztuki maja bardzo duże brzuchy w porównaniu z innymi i ta wielkością jak je kupiłem. Zastanawiam się czy sa gotowe do składania ikry, czy przypadkiem nie jakas choroba albo czy nie sa przejedzone (najchętniej jedza ale tez za duzo nie karmie) Widać niekiedy po zachowaniu ze jak by się interesowały sobą w parach (troszke przeglądałem na temat rozmnażania). Podsyłam filmik jak by miał ktos ochotę mi pomoc (kręciłem wieczorem to trochę gorsza jakość jutro dodam lepszy jeśli ktoś zachce pomóc)

http://www.youtube.com/watch?v=Q8c-X08p ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
brdow2009
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-02-06, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Justys
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Danio czy sa gotowe do rozrodu...???

Post autor: brdow2009 » 2013-03-11, 19:33

One są kotne i nie długo będą się kocić .. Albo jest druga możliwość za dużo dajesz pokarmu i mają tak bardzo duży brzuch ..

Nie powiem ci dokładniej bo słaba jakość filmiku .

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Danio czy sa gotowe do rozrodu...???

Post autor: Kaef » 2013-03-11, 19:41

brdow2009 pisze:One są kotne i nie długo będą się kocić .. Albo jest druga możliwość za dużo dajesz pokarmu i mają tak bardzo duży brzuch ..

Nie powiem ci dokładniej bo słaba jakość filmiku .
Tak.. a później będą młode karmić piersią.


Co do tematu to tak, Twoje ryby są dorosłe i naikrzone, filmik jest wystarczający :) Co do samego zbiornika to niestety musisz nad nim sporo popracować aby zapewnić swoim podopiecznym godne warunki.

ODPOWIEDZ