http://kami.pl

Woda sie pieni

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

picek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-14, 03:59
Pojemność akwarium: 128
Imię: Dawid
Lokalizacja: KrK

Woda sie pieni

Post autor: picek » 2013-03-14, 04:06

Witam jak w temacie założyłem akwarium 128 l 3 tyg. temu. Akwarium zalane stało koło tyg. po czym wpuściłem 1 rybkę , po nastepnym tyg zasadziłem roślinki , po nastepny, tyg . wpuściłem rybki . Teraz tak woda mi sie pieni czym to moze byc spowodowane? jak np zamieszam palcem woda sie robi jakby lekko metna ale po chwili ten efekt znika , dodam ze na poczatku z roslinkami wrzucilem korzen na ktorym pozniej pojawial sie duzy "osad" czy to moze byc powod pienienia sie wody ? Napewno nie ma w wodzie zadnych plynow itp. co radzicie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Woda sie pieni

Post autor: Timur » 2013-03-15, 00:19

Dawid, zrobiłeś troszkę inaczej niż powinno się robić. Każda sytuacja jest do opanowania :D
Bardzo łatwo jest powiedzieć co zrobiłeś źle. I pewnie zaraz znajdzie się tu jakiś "pieniacz" i zapieni bardziej niż ta Twoja woda w akwa ;) Ale się nie przejmuj.
- Nic nie wiemy n/t Twojego akwarium poza tym, że "coś się pieni". Postaraj się chociaż o zdjęcie. Już nie mówię o podstawowych parametrach wody, bo to może za dużo na początek.
- Po tygodniu wpuściłeś rybkę. Po tygodniu to za wcześnie. Generalnie uważa się, że akwarium powinno dojrzewać ok. miesiąca, aby mogły je najpierw zasiedlić kolonie bakterii nitryfikacyjnych. Poczytaj o tym proszę. No i co to za "rybka" ? Bo to może być sum rekini 20 cm ;)
- Rośliny zasadziłeś po 2 tyg. To też nie za dobrze... Roślinki sadzimy od razu i to dużo.
-
jak np zamieszam palcem woda sie robi jakby lekko metna ale po chwili ten efekt znika
No z takim "efektem" to się pierwszy raz spotykam, może ktoś inny się wypowie, ale czy nie za głęboko wsadzasz palec? :D
- no i te "rybki" w 3 tyg. Ile ich jest? 2-3? 20-30? Jakie?
- Jedno co jest ok. a w zasadzie normalne, to ten osad na korzeniu. Ale "duży" to jaki? Bo normalne jest gdy to taki "średni" albo "mały". A wiesz, dla kogoś duży, to dla innego za mały... ;) Czy ten kurzeń był spreparowany? Preparowałeś go sam, czy ze sklepu? A może z ogródka plum do akwa? ;)

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Woda sie pieni

Post autor: Suja » 2013-03-15, 01:29

Timur pisze:Po tygodniu wpuściłeś rybkę. Po tygodniu to za wcześnie. Generalnie uważa się, że akwarium powinno dojrzewać ok. miesiąca, a
Możesz w takim razie wyjaśnić czym mają się odżywiać te bakterie ;?
Skoro nic nie dostarcza azotu?
Imo dobre zrobił wrzucił tzw. startera rybie nic się nie stanie, a bakterie mają papu...

Woda się pieni bo ma w sobie zbyt dużo białka i zanieczyszczeń.
Więc proponuję wziąć się za podmiany wody.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Woda sie pieni

Post autor: Timur » 2013-03-15, 10:00

Dlatego napisałem "generalnie" wg. mnie lepiej wpuścić ślimaki np. Poza tym po 2-3 tyg od zalania azot skacze sam. Nie wiem dlaczego tak się dzieje dokładnie, więc nie wdaję się w merytoryczną dyskusję, ale wiem, że tak jest.
Wiesz, to jest właśnie problem forum, że ile by się człowiek nie opisał i jak nie zabezpieczył, to i tak komuś, kto czyta łatwo jest znaleźć jakąś "dziurę" lub niespójność. Zgadzam się z Tobą, ale nie da się w jednym poście wszystkiego dokładnie opisać i podać wszystkie możliwe rozwiązania i zależności. A może ta "rybka" to był dorosły welon? A może nie była to jednak jedna "rybka"?
Więc proponuję wziąć się za podmiany wody
No widzisz o tym też zapomniałem :) No niby oczywiste, że tak, powinienem był pewnie tak właśnie zakończyć post:)

btw. Skąd białko w wodzie z rąk np? Pokarm?

ODPOWIEDZ