Podwodny świat

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Szustak
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-16, 13:10
Pojemność akwarium: 160
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Podwodny świat

Post autor: Szustak » 2013-03-16, 18:36

Witam serdecznie,
Chciałbym wam przedstawić moje nowe akwarium które zakupiłem zaledwie tydzień temu, i na razie śmiało go mogę nazwać skromnym ponieważ jest to moja pierwsza przygoda z podwodnym światem :)
Sam baniaczek liczy 160 litrów co troszkę mnie wykosztowało nie ukrywam, ale na mnie akwarium działa niesamowicie uspokajająco więc nie żałuje ani jednego wydanego grosza :)
Tutaj wykonane prze ze mnie małe wideo odnośnie owego akwarium:

Aqua Film

A tutaj dwie fotki (fotograf ze mnie marny):
Obrazek
Obrazek

Szczerze gdy oglądałem baniaczek w sklepie to wydawał się nawet mały, ale jak już przywiozłem go do mojego małego metrażu to przyznam szczerze nabrał ogromu :)

Z rybek posiadam:
- 5 neonków
- parka mieczyków
- parka gupików - i tutaj dodam że dostrzegłem małe chowające się po roślinach a więc przyjechała do mnie z małymi co mnie bardzo cieszy :)
- wielkopłetw, jak na razie moja ulubiona ryba, tylko jeszcze bez drugiej połówki :)
- Piątka danio
- 5 razborów, przyznam że całkiem ładne rybki :)
- parka platek
- parka glonojadów

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem skalarów, tylko martwię się czy mam odpowiednie warunki na utrzymanie tych że rybek, i pytanie czy one nie potrafiły by skonsumować mniejszych kolegów, a takie mnie doszły słuchy ale czy prawdziwe..

Co do roślinek to jak na razie "fyfty-fyfty" połowa prawdziwa połowa sztuczna, choć te sztuczne robią na prawdę dobre wrażenie.
Oczywiście z czasem będę starał się raczej inwestować w prawdziwe roślinki :)
Pozdrawiam Mateusz.

czyczu
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2012-12-02, 23:20
Pojemność akwarium: 112
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Podwodny świat

Post autor: czyczu » 2013-03-17, 00:11

Plus za duży zbiornik na początek ;]
Minusy:
Za gruby żwir
Sztuczne rośliny

Podaj więcej parametrów jak np. oświetlenie, model filtra itp.

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Podwodny świat

Post autor: Monique » 2013-03-20, 13:39

Zdecydowanie fajny litraż :D Sztuczne rośliny trochę straszą, żwir zdecydowanie za gruby i uważaj żeby nie zrobiła Ci się z tego zupa rybna! Lepiej nie mieszać zbyt wielu gatunków.

Zastanów się, czy zależy Ci na akwarium ogólnym czy roślinnym.

Ogromny plus za zapał :) Czytaj, czytaj i czytaj.. Ja sama może nie jestem mega doświadczona ale wiedza to podstawa :) Na pewno zbiornik ma duży potencjał, trzeba go tylko odpowiednio wykorzystać.

Awatar użytkownika
kachnanachna
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2013-03-03, 12:07
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gdynia

Re: Podwodny świat

Post autor: kachnanachna » 2013-03-20, 13:58

Bardzo ładnie Ci to wyszło, ale wg mnie na skalary to jeszcze trochę za mało. Ja mam skalary w 200l i boję się czy im aby nie będzie przyciasno jak urosną...

Szustak
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-16, 13:10
Pojemność akwarium: 160
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podwodny świat

Post autor: Szustak » 2013-04-14, 14:47

Dziękuje za miłe opinie, jak na razie trochę mi się te żywe roślinki rozrosły więc, planuje je rozsadzić zamiast sztucznych :)
Skalara mam teraz jednego(który się zrobił agresywny...) ponieważ jeden niestety zachorował i padł :(
Co do mieszania gatunków to mam nadzieję że to nic złego jak będzie z 10 różnych gatunków ?
I też się zastanawiam czy pomału nie zbierać na nowy dodatkowy filter bo martwię się czy jeden to nie za mało.. (mój filtr: Aquel 500UV)
Jeszcze raz dziękuje i przepraszam że tak długo odp ale miałem małe urwanie głowy.
Pozdr.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Podwodny świat

Post autor: blue_betta » 2013-04-14, 21:26

* 10 różnych gatunków w takim litrażu to IMO za dużo
* filtr starczy, jednak chyba lepszym wyjściem byłby kubełek

ODPOWIEDZ