54L

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Interek
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2010-07-25, 18:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Nazwisko: Wróbel
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

54L

Post autor: Interek » 2013-03-17, 09:49

Witam! Postanowiłem pokazac moje akwarium ;)

Start: 15.03.2012

Sprzęt:
filtr FZN 1
Grzałka 100W
Oświetlenie Belka Hagen Glo 1x24W 8000K
Roślinki :

Limnophia
Nurzaniec
Bacopa monieri
Crypcia green

Dno granulacja 1-4 pod spodem ziemia ogrodowa czysta, bez nawozów.

To ma być low tech wiec jeszcze pewnie we wtorek coś dojdzie ale nie wiem jak będzie z dostępnością .

Żyjątek narazie nie ma i nie będzie, niech sobie dojrzewa :)

Parametry wody nie znane bo nie mam testów w tej chwili. Dodam tylko, że nurzaniec troche zmarniał, ale to podobno normalne przy posadzeniu w nowym zbiorniku

dzien po zalaniu (przepraszam za jakość fotek)
Obrazek

drugi dzien
Obrazek

trzeci dzien
Obrazek

Będę aktualizował i oczywiście czekam na sugestie :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 19:02 przez Interek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam! Daniel

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: xkameliax » 2013-03-17, 10:01

A nie za mało troszkę tych roślinek? z tego co wiem to LT powinno być w większości obsadzone roślinkami :)

Awatar użytkownika
Interek
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2010-07-25, 18:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Nazwisko: Wróbel
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Interek » 2013-04-05, 16:37

Stan na dzien dzisiejszy

Obrazek


Wylecialy nurzańce bo to była odmiana w której liście sie skręcały (ale jedna sadzonka po prawo została jednak sie nie rozrasta) Doszły:

Nurzańce (proste liscie)
Moczarka kanadyjska.

Wszystko ładnie sie rozrasta tylko crypcie coś staneły. Możę przyciąć im duże liście?

Nurzańce puszczają nowe kłącza a z nich liście.
Limno, jak widać xD

Moczarka również puszcza nowe pędy ;)

Glony ? Oczywiście że są (widac na Bacopie na w niższych partiach. Nie usuwam ich (tylko z szyb) traktuje ich jako element ekosystemu :).

Posiadam również kilka...naście ślimaków ale nie wiem jakie to :) siedza na szybach i szamają glony. :)

Aktualizacja jak dojdą rybki :)
Pozdrawiam! Daniel

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Akwarybka » 2013-04-05, 16:42

Ładny rozrost :)
Interek pisze:Wszystko ładnie sie rozrasta tylko crypcie coś staneły. Możę przyciąć im duże liście?
Nie ma po co ;) Daj im czas. Pewnie idą w system korzeniowy, a Ty ich nie doceniasz :D

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: 54L

Post autor: Timur » 2013-04-05, 16:56

hej pisałem już na SB, że ja ostatnio pierwszy raz użyłem tabletek Tetry Start i nastąpiło turboukorzenianie wszystkiego co sadziłem (m.in crypcie, pogestemon, myriophylium itd), ale większość nowych roślinek była z żelu, więc już sam nie wiem. Tak czy siak moje cryptocoryny wcale się nie gniewały gdy w miesiąc po tabletkach Start upchałem pod korzeń tabletki Tetra Crypto. Jak crypto nie rosną może spróbuj to co ja? Fajnie jakby ktoś doświadczony potwierdził lub zaprzeczył co napisałem. Akwarybka robi właśnie cryptocorynowy las, może się wypowie, pewnie wie wszytko o nich ;)
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Akwarybka » 2013-04-05, 17:03

Timur pisze:Akwarybka robi właśnie cryptocorynowy las, może się wypowie, pewnie wie wszytko o nich ;)
Eee tam, wszystkiego to na pewno o nich nie wiem :P

Z Tetra Start nie mam doświadczenia, ale Tetra Crypto miałam i mogę potwierdzić, że są dobre :ok:

Awatar użytkownika
Interek
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2010-07-25, 18:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Nazwisko: Wróbel
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Interek » 2013-04-05, 17:13

Robie low Techa wiec chcę żeby to akwarium rosło naturalne albo naturalnie padło :D żadnych wspomagaczy :)

Odciąłem największe liście było ich w sumie z 5 :) wcześniejszym razem zrobiłem tak samo i po 2 dniach widziałem nowego listka :). Trudno. Za wolno czytam forum :D

Nie spodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi xD
Pozdrawiam! Daniel

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: 54L

Post autor: Timur » 2013-04-05, 17:28

to zerknij do mojego akwa (zdjęcia w wątku) tam mam taką roślinkę co się zowie podobno aromatica. Super krzak, czerwone listki pióropuszaste piękne i rosła zawsze taka ładna bez nawozów i wspomagaczy, a crypcie szamają przez korzeń, więc dlatego im się tam wciska tabsy ;) Możesz zawsze "pokłamać" LT i lekko zdopingować na start roślinki, potem sobie może będą już radzić jak zaskoczą ;)
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Interek
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2010-07-25, 18:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Nazwisko: Wróbel
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Interek » 2013-04-05, 17:30

nie wiem czy jest sens pokłamać. Inni przyjdą będa akwarium podziwiać (albo i nie ) Powiem im ze bez nawozów zadnych rosną a na start było walone chemii xD Więc wole sobie naturalnie to załatwić ;) uparty jestem, wiem :)

Dziękuje za odpowiedzi :)
Pozdrawiam! Daniel

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Akwarybka » 2013-04-05, 17:45

Ale kulki gliniano-torfowe trzeba będzie z czasem dać, bo Krypto potrzebują gliny ;) A glina i torf to nie chemia :D

Ale oczywiście, teraz spokojnie powinny dać sobie radę, nie trzeba tabletek pakować jeżeli się nie chce.

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: bercia289 » 2013-04-05, 20:05

Krypty ida w korzenie i czasem to trwa dłuuuugo a jak już przestaną to masakra z ich rozrostem :)
I tak jak mówi Basia kulki glina torf to podstawa :)

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: blue_betta » 2013-04-05, 20:12

Przyrost przyrostem, ale podziału na plany to tam nie ma za grosz :D Popracuj nad tym - akwarium będzie optycznie większe.

Awatar użytkownika
Interek
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2010-07-25, 18:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Nazwisko: Wróbel
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: Interek » 2013-04-05, 22:30

blue_betta pisze:Przyrost przyrostem, ale podziału na plany to tam nie ma za grosz :D Popracuj nad tym - akwarium będzie optycznie większe.
A może poczekajmy aż sie z tyłu pokażą nurzańce i moczara :D Bo były posadzone tydzien pozniej niz limno ;)
Ostatnio zmieniony 2013-04-05, 22:46 przez Interek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam! Daniel

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: 54L

Post autor: Timur » 2013-04-05, 23:11

Moim zdaniem IMO Interek Twoje akwa jest mega męskie. Takie zarośnięte, angielski ogród niemalże.
Plany jak plany, możnaby rzec nakładają się na siebie, tworzą rzekę wzajemnie przeplatających się emocji. Feria barw, feria kolorów, to wszystko sprawia, że patrząc, na ten mały świat zamknięty w czterech szklanych ścianach można wiele powiedzieć o jego autorze... To człowiek nietuzinkowy... o niebanalnej wyobraźni, a jednak mocno stojący na ziemi. To człowiek bujający w obłokach, a jednocześnie umiejący mocno i stanowczo powiedzieć "NIE, DLA BOJOWNIKÓW W KUBECZKACH!!!".
W nasadzie widać harmonię, z jednoczesną nutką dekadencji, która w implikacji do ego "stwórcy" ukazuje nam swe piękno... piękno uporządkowanego chaosu... Chaosu opiewanego prze Plauta, Gettego, Nietzschego. Chaosu, który dał początek nowemu uporządkowanego małemu światu, pełnemu bakterii nitryfikacyjnych, radosnych rybek, twardych mięczków i mnożących się krewetek. Światu, który nie uświadczy zatoczka, ni glona, li tyż ni innego badziewstwa, które tę harmonię mogłoby zakłócić.

Opis stworzony dla potrzeb chwili w związku z rozmową na SB :) proszę nie komentować :)
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: 54L

Post autor: bercia289 » 2013-04-05, 23:29

Krzysiu, bo tego nie da się skomentować :D a jedynie tym , że albo nie :D

Prawda jest taka Danielu, że to jest 54l i musisz tak teraz zrobić, by optycznie je powiększyć a te rośliny je pomniejszają :)
Choć nie powiem ma to swój urok(bojownik lubi takie akwaria :) albo zostaw tak jak jest i na samym przodzie posadź coś bardzo niskiego:) wtedy wytworzy sie kontrast :) a miedzy te pierzaki wsadź krynię?? Tak by sie przeplatała? ale to moje sugestie i zrobisz jak uważasz:)
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... Bg&dur=457

ODPOWIEDZ