Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i ja :

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

nadziejka
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-16, 20:50
Pojemność akwarium: 30
Imię: Wanda

Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i ja :

Post autor: nadziejka » 2015-02-16, 21:00

Witajcie,
na wstępie zaznaczę, że należę do tych raptusów, którzy najpierw działają, a później dowiadują się co zrobili nie tak... :zawstydzony:
W związku z tym i po częściowej lekturze, zamiast się pochwalić to przyznam się bez bicia do:
30 litrów
5 danio
3 kirysy
2 osierocone samice bojownika
a od dzisiaj do tego doszły:
parka gupików
2 glonojady
3 molinezje
:(

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i

Post autor: Monique » 2015-02-17, 22:16

aaaaa! aaaa! ratujmy ryby!

A tak naprawdę to cześć :) I na wstępie - glonojadom znaleźć nowy dom ale to już! tak samo molinezjom, kirysy też niekoniecznie do 30l, w dodatku to ryby stadne czyli minimum 6 sztuk! a tego już na pewno nie trzymamy w 30l. Danio potrzebują dużych przestrzeni do pływania. Oj oj, niedobrze...

nadziejka
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-16, 20:50
Pojemność akwarium: 30
Imię: Wanda

Re: Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i

Post autor: nadziejka » 2015-02-17, 23:20

Witaj,

wiem, wiem, wiem :( :( :( poczytałam, niestety po fakcie. Również mądrą uwagę, żeby o nic nie pytać w zoologach tylko iść z konkretną potrzebą... Niestety nie mam możliwości wymiany akwarium na większe :( może udałoby się wymienić rybki, dla których to jest za małe - tylko na jakie?
Największy ból to to, że to dla dzieci, że nie jesteśmy na tyle dyspozycyjni, żeby zaopiekować się innym zwierzakiem (stąd pomysł akwarium). Sprzedawcom w zoologu najwidoczniej podpasował zachwyt dzieci nad tymi rybkami i tym sposobem mamy taką obsadę, niestety :(
Nie piszcie proszę, że w taki razie nie trzeba było się za to brać w ogóle. Mam świadomość błędu i poproszę Was jedynie o wsparcie, tak, żeby był wilk syty i owca cała...

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i

Post autor: Monique » 2015-02-17, 23:24

Zależy od sprzedawcy no ale niestety tak to już jest.. zazwyczaj lepiej mieć własny rozum i iść już przygotowanym.
Spróbujcie może oddać komuś ryby, czasami przyjmują z powrotem do zoologa, można próbować na facebooku, są grupy odpowiednie do tego.

nadziejka
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-16, 20:50
Pojemność akwarium: 30
Imię: Wanda

Re: Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i

Post autor: nadziejka » 2015-02-17, 23:26

Tyle, że jak oddam wymienione to zostaną nam raptem samice bojownika... :(

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Witajcie :) startujemy z naszą przygodą - Kuba, Zosia i

Post autor: xkameliax » 2015-02-17, 23:34

Witaj :)

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. No cóż stało się. A co do rybek to ja wymieniłabym całą obsadę. Do akwa wrzuciła krewetki różnego rodzaju wyłożyła mchem. I ewentualnie dorzuciła ławicę razborek klinowych bodajże. jesli się mylę proszę o poprawienie mnie. Może jakieś małe ślimaki do tego?

Poza tym witam Cię serdecznie i cieszę się, że chcesz się dowiadywac co robić aby rybom żyło się lepiej :) załóż proszę temat w dziale z naszymi akwariami i tam będziemy mogli ustalać resztę:) napisz nam proszę jakie masz oświetlenie jaki filtr i jak długo akwarium stoi. Moze jakieś zdjęcia? (wrzucamy je na serwer zewnętrzny np fotosik pl)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Marika :)

ODPOWIEDZ