W sprawie korzenia

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

mikser
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-02, 15:19
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: Polska

W sprawie korzenia

Post autor: mikser » 2007-01-07, 23:47

Witam

Będąc z żoną na spacerze w lesie, znależliśmy ładny kawałek korzenia dębu. W tej samej chwili zakiełkowała myśl, żeby umieścić go w akwarium, które zamierzam stworzyć. Jakich drzew korzenie mogą być w akwarium, a jakich nie? W jaki sposób postępować teraz z korzeniem, aby mógł być atrakcją w akwarium? Proszę o pomoc, bo kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. :?:

Pozdro Mikser
Zbiornik 112l

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: W sprawie korzenia

Post autor: Ucek » 2007-01-08, 00:06

Dębowe korzenie są bardzo dobre do akwarium. Nie nadają się korzenie z drzew owocowych - ale to tak na marginesie ;-)

Korzeń porządnie wyczyść wstępnie szczotką i wypłucz pod bierzącą wodą. Następnie z dwa razy wygotuj w roztworze soli i znowu wypłucz (teraz dokładniej). Potem zostaw go na noc zanurzonego w wodzie. Na drugi dzień jeszcze raz wypłucz i powinno być dobrze ;-) Korzeń może w dalszym ciągu wypływać. Więc - albo go nadal wymocz (jeżeli nie urządzasz akwarium) lub w akwarium czymś go przygnieć tak, aby nie wypływał.

Gorthawer
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-26, 20:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W sprawie korzenia

Post autor: Gorthawer » 2007-01-08, 20:00

To ja uzupełnię tylko tym, że ten roztwór soli to tak mniej więcej szklanka soli na 5 litrów wody. Ja swoje korzenie 2 razy wygotowałem po mniej więcej godzinie, tydzień moczyłem i jest już ok. Nadal barwią nieco wodę, ale pewnie gdzieś za 2 lata przestaną ;-) . Jeden zatonął bez problemu, drugi musiałem przyłożyć kamieniem...

SzYmOn_8
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 2006-12-01, 22:25
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: tarnów
Kontakt:

Re: W sprawie korzenia

Post autor: SzYmOn_8 » 2007-01-11, 13:34

ja nie daleko mam rzeke"wontok" zaraz pujde sobie czegos
poszukac:D

Awatar użytkownika
noras
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-10, 15:40
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: W sprawie korzenia

Post autor: noras » 2007-01-14, 22:44

Dodam jesczze ze ten korzen jesli bedize Ci bardzo barwil wode to sie nie lam tylko go gotuj najlepiej jak najdluzej...ja niedawno zakladalem nowe akwa i kupilem sobie super fajny korzen tyle ze jak go zanurzylem w wannie to woda yla czarna ;] ..gotowalem korzen 2 dni w takim wielkim garze i roztworze soli ...przestal tak intensywnie barwic (ale troszke jesczze barwi , co bardzo dobrze wplynie na rybki pod warunkiem ze wymagaja takiego biotopu, miekkiej wody itp.) pozniej za to przez 2 tygodnie byl przygnieciony kamorem bo nie chcial zatonac ;] wiec badz dzielny . ( ja myslalem ze wywale go przez okno w pewnym momencie). pozdr

ODPOWIEDZ